تفریحاتی که بازدید از آبشار نیاگارا را هیجان انگیزتر می کند

  نیلوفر عباسیان
  • نیلوفر عباسیان
  • 1396/11/15
  • 0 دیدگاه
  {{selectedRate}}

  آبشار نیاگارا از مقاصد پرطرفدار برای سفر به کانادا و همچنین مردم کانادا به شمار می‌آید. علاوه بر زیبایی اعجاب انگیز آبشار نعل اسبی، منطقه‌ی آبشار نیاگارا در کانادا مرکز فعالیت‌های مفرح و آرامش‌بخش است.

  تور اروپا

  دراطراف آبشار نیاگارا که از بزرگترین آبشار‌های جهان نیز به شمار می‌رود، گردشگران می‌توانند به آب‌های پرخروش نزدیک شده و دوست‌داران طبیعت در جاذبه‌های طبیعی آن کاوش کنند. آتش‌بازی‌های خیره‌کننده نیاگارا برای همه‌ی افراد محبوب خواهد بود. اگر قصد سفر به سوی نیاگارا را دارید، این مطلب مهم‌ترین کارهایی که باید انجام دهید تا یک سفر فوق‌العاده داشته باشید را به شما نشان می‌دهد.

  ۱. هورن بلوئر نیاگارا کروز

  «هورن بلوئر نیاگارا کروز» (The Hornblower Niagara Cruise) یک دریاگردی هیجان‌انگیز است که با گشت دریایی «خدمه‌ی مِه» (Maid of the Mist) که توسط ایالات متحده آمریکا اجرا می‌شود، تفاوت دارد و نباید با هم اشتباه گرفته شوند. در این سفر دو قایقِ دو بدنه یا «کاتامران» (Catamaran) با ظرفیت هر کدام ۷۰۰ مسافر، گردشگران علاقمند را به دهانه‌ی آبشارهای خروشان می‌برند. کروز از لنگرگاه کانادایی در گلوگاه نیاگارا آغاز می‌شود و از آبشار آمریکایی و «آبشارهای برایدال ویلز» (Bridal Veils Falls) عبور می‌کند و به آب‌های تماشایی آبشار نعل اسبی می‌رسد. تور قایق سواری آبشار نیاگارا قدیمی‌ترین جاذبه‌ی آمریکای شمالی محسوب می‌شود و میزبان اشخاص معروف و برجسته‌ی پرشماری مانند مرلین مونرو، میخائیل گورباچف و پرنسس دایانا بوده است.

  جاذبه های گردشگری منطقه نیاگارا

  ۲. سفری در آن سوی آبشار

  «سفری در آن سوی آبشار» (Journey Behind the Falls) بازدیدکنندگان را از طریق تونلی باریک به بستر صخره‌ای می‌برد که یک سوم مسیر در پشت صفحات عظیم آب آبشار نعل اسبی قرار دارد. دو سوراخه‌ی تماشایی به نام‌های «کتراکت پورتال» (Cataract Portal) و «پورتال آبشارهای عظیم» (Great Falls Portal)، پنجره‌ای روشن در این تونل هستند که چشم اندازی رؤیایی از ۲۸۰۰ متر مربع آب خروشان که از ارتفاعی با ۱۳ طبقه به زمین فرو می‌افتند را به شما ارزانی می‌دارند. بیرون از تونل دو سکوی تماشای بالایی و پایینی وجود دارد که به گردشگران اجازه می‌دهد تا از نمایی بسیار نزدیک، تک تک به مشاهده‌ی این آبشارهای دیدنی بپردازند. به مسافران پانچوهایی تجزیه پذیر داده می‌شود تا توسط مه شناور آبشار خیس نشوند.

  جاذبه های منطقه نیاگارا

  ۳. ماشین هوایی گرداب نیاگارا

  «نیاگارا ورلپول ایروکار» (The Niagara Whirlpool Aerocar)، سواری ماجراجویانه‌‌ای با یک ماشین هوایی الکتریکی است که شما را بر فراز گرداب نیاگارا می‌برد؛ جایی که رود نیاگارا ناگهان در جهت پادساعتگرد می‌چرخد. مهندسی اسپانیایی به نام «لئوناردو تورس کبدو» (Leonardo Torres Quevedo) در سال ۱۹۱۶، این ماشین کابلی قدیمی را طراحی کرد. این سواری با ایمنی مناسب، ۳۵ مسافر را برای گردش یک کیلومتری می‌تواند حمل کند. آئروکار گرداب چشم اندازی نفس‌گیر از گلوگاه نیاگارا، گرداب نیاگارا و تندآب آن به مسافران نشان می‌دهد.

  جاذبه های منطقه نیاگارا

  ۴. پل وایت واتر واک

  «وایت واتر واک» (White Water Walk) یک راه چوبی بی‌نظیر است که چشم‌انداز آن از آب‌های خروشان و وحشی را با هیچ نمونه‌ی دیگری در جهان نمی‌توانید هم تراز بدانید. پیاده‌روی بر روی این راه چوبی به طول ۳۰۵ متر، در تندآب نیاگارا صورت می‌گیرد و دو سکوی تماشا بر لبه‌ی رود وحشی نیاگارا را شامل می‌شود. در تندآب نیاگارا، آب با سرعت ۴۸ کیلومتر بر ساعت همراه با موج‌هایی ایستاده به طول سه تا چهار متر جریان دارد. قایق‌ها اجازه‌ی تردد در این آب‌های خطرناک را ندارند، اما به شدت توصیه می‌کنیم از طریق این راه چوبی ایمن به تماشای آن بروید.

  جاذبه های منطقه نیاگارا

  ۵. قلمرو پرندگان نیاگارا

  عاشقان پرندگان باید سری به «قلمرو پرندگان نیاگارا» (Bird Kingdom of Niagara) بزنند. این جاذبه‌ی دیدنی ارزشمند با پرندگان خارجی، خزندگان و دیگر جانوران، یکی از بزرگ‌ترین آشیانه‌ها با پرواز آزادانه در جهان است. در «جنگل شبانه» (Night Jungle) بازدیدکنندگان با موجودات شب‌زی مانند جغد، خفاش و برخی از خزندگان مواجه خواهند شد. جاذبه‌ی اصلی در هر حال قلمروی پرندگان است که پرندگان خارجی، آزادانه در جنگل‌های بارانی چند طبقه پرواز می‌کنند. طوطی ماکائو، طوطی خاکستری آفریقایی، کبوتر آبی تاجدار، مرغ عشق (باجریگار) و طوطی رزیلای شرقی چند مورد از پرنده‌های رنگارنگ و دیدنی پرشمار قلمروی پرندگان هستند.در «بخش رویارویی با جانوران» (the Animal Encounters section)، بازدیدکنندگان می‌توانند طوطی‌های رنگارنگ، مار بوآ، سوسمار بزرگ ایگوانا و دیگر موجودات را از نزدیک ببینند و با آن‌ها عکس یادگاری بگیرند.

  جاذبه های منطقه نیاگارا

  ۶. حفاظتگاه پروانه‌ی نیاگارا

  اگر بیشتر از پرندگان، به پروانه‌ها علاقمند هستید، به «حفاظتگاه پروانه‌ی نیاگارا» (Butterfly Conservatory Niagara) بروید که بیش از ۲۰۰۰ پروانه‌ی با نشاط در فضایی جادویی با گیاهان خارجی پر گل و شاداب گردش می‌کنند. حتماً به یاد داشته باشید که از «پنجره‌ی ظهور» (Emergence Window)، خروج پروانه‌ها از شفیره را تماشا کنید. نگاه کنید که پروانه‌ها چطور با لذت از صفحات غذایی تغذیه می‌کنند و منتظر باشید که پروانه‌های چالاک بر سر و شانه‌ی شما بنشینند. دوربین خود را به همراه ببرید چرا که این حفاظتگاه بهشت عکاسان و سرزمین عجایب کودکان و بزرگسالان است.

  جاذبه های منطقه نیاگارا

  ۷. منطقه طبیعی حفاظت شده دره نیاگارا

  دره کوچک نیاگارا نقطه‌ای باشکوه در ناحیه‌ی گلوگاه نیاگارا بوده و به عنوان یک منطقه‌ی طبیعی حفاظت شده آن را طراحی کرده‌اند. این دره‌ی کوچک مسیری چهار کیلومتری دارد که از میان پیچ و خم ناحیه جنگلی کارولینایی شاداب عبور می‌کند. در این ناحیه برخی از گیاهان و جانوران مهم را خواهید دید؛ به یاد داشته باشید که تنها باید از مسیرهای طراحی شده گذر کنید و چیزی جز رد پا از شما در جنگل باقی نماند. منطقه طبیعی حفاظت‌شده دره نیاگارا (The Niagara Glen Nature Reserve Area) محیطی دنج و باصفا در قلب طبیعت است که چشم‌اندازی حیرت‌انگیز به سمت تندآب گرداب نیاگارا دارد.

  تفریحات آبشار نیاگارا

  ۸. نمایش آتش بازی نیاگارا

  نمایش آتش‌بازی آبشار نیاگارا یکی از به یاد ماندنی‌ترین جلوه‌های آتش‌بازی در جهان است. در آسمان شب انفجار آتش‌بازی نمایان می‌شود و آبشار نیاگارا را روشن می‌کند. جدول زمان‌بندی آتش‌بازی را می‌توانید در وبسایت رسمی آن چک کنید. هر چند که ممکن است بر اساس آب و هوا در لحظه‌ی آخر تغییری در آن ایجاد شود. با این حال این ریسک را بپذیرید و حتماً یک تایم آتش‌بازی را هماهنگ و تماشا کنید.

  جاذبه های منطقه نیاگارا

  نیلوفر عباسیان نیلوفر عباسیان
  {{selectedRate}}
  زوریخ، لوگانو

  تور سوئیس (زوریخ و لوگانو)

  • 8 روز
  • هتل 4 و 5 ستاره
  • ترکیش
  قیمت از
  49,900,000
  1,690
  پاریس

  تور فرانسه (پاریس)

  • 8 روز
  • هتل 5 و 4 ستاره
  • ترکیش
  قیمت از
  49,900,000
  1,890
  مادرید، بارسلونا

  تور اسپانیا (مادرید و بارسلونا)

  • 8 روز
  • هتل 4 و 5 ستاره
  • ترکیش
  قیمت از
  49,900,000
  1,790

  بنر تورهای تابستان

  {{totalCount}} دیدگاه

  {{nameError}}
  {{emailError}}
  {{commentViewData.commentLength - commentMessage.length}} کاراکتر باقی مانده
  {{commentMessageError}}
  {{responseMessage.text}}