آشنایی با فرودگاه سنت پترزبورگ

صبا صفری
 • صبا صفری
 • 1396/10/18
 • 0 دیدگاه
{{selectedRate}}

فرودگاه سنت پترزبورگ یا پولکوو، فرودگاه بین‌المللی این شهر بوده و تاریخ پر فراز و نشیبی را از سر گذرانده است. این فرودگاه قطب اصلی پروازهای هواپیمایی روسیه به شمار می‌آید.

تور اروپا

خرید بلیط هواپیما با بهترین قیمت

فرودگاه سنت پترزبورگ که با نام فرودگاه «پولکوو» (Pulkovo) هم شناخته می‌شود، فرودگاه بین‌المللی این شهر به حساب می‌آید. پولکوو یک ترمینال اصلی بزرگ دارد که در ۲۳ کیلومتری مرکز شهر واقع شده است. این فرودگاه قطب اصلی پروازهای هواپیمایی روسیه بوده و به مردم سنت پترزبورگ و منطقه لنینگراد خدمات رسانی می‌کند. فرودگاه پولکوو به طور رسمی در ۲۴ ژوئن سال ۱۹۳۲ میلادی به عنوان یک فرودگاه داخلی دولتی شروع به کار کرد. در سال ۲۰۱۳، بیش از ۱۲,۸۵۴,۳۶۶ مسافر از این فرودگاه جا‌به‌جا شدند که برای آن عنوان سومین فرودگاه شلوغ روسیه و دولت‌های بعد از شوروی را رقم زد. این فرودگاه در اول ماه سپتامبر ۲۰۱۴ توانست در زمینه ترافیک مسافر، ۱۲.۶ درصد افزایش داشته باشد. پولکوو به عنوان یکی از بزرگ‌ترین فرودگاه‌های روسیه و اروپای شرقی شناخته می‌شود.

فرودگاه بین المللی سن پترزبورگ

تاریخچه

در ژانویه سال ۱۹۳۱ ساخت یک فرودگاه در حوالی لنینگراد یا همان سنت پترزبورگ فعلی آغاز شد که در ۲۴ ژوئن سال بعد به پایان رسید. اولین پرواز این فرودگاه در ساعت ۱۷:۳۱ دقیقه بعد از ظهر، با مسافران و نامه‌هایی از مسکو به زمین نشست. در ابتدا نام پولکوو را از ایستگاه راه‌آهن «شوسه نایا» (Shosseynaya) که در همان نزدیکی قرار داشت گرفتند. در سال ۱۹۳۶ ساخت یک ترمینال جدید آغاز شد و در سال ۱۹۴۱ یک مسیر کاملاً تجاری مسافربری بین مسکو و این شهر شکل گرفت. پروژه ترمینال جدید در ماه جولای همان سال به خاطر حمله نازی‌ها متوقف شد؛ زیرا فرودگاه در خط حمله محاصره ارتش آلمان بود. تا سال ۱۹۴۴ میلادی هیچ پروازی از این فرودگاه انجام نشد؛ زیرا شهر مورد بمباران‌های شدیدی قرار می‌گرفت. در سال ۱۹۴۵ بعد از ترمیم باند فرودگاه، پروازهایی برای انتقال نامه و بار دوباره به راه افتادند. پایان پروژه ترمینال و باند گسترش یافته تا اواسط دهه ۱۹۵۰ به طول انجامید.فرودگاه بین المللی سن پترزبورگ

ترمینال ۱

ساخت و ساز ترمینال ۱، بارها به تأخیر افتاد و در نهایت در سال ۲۰۱۰ بالاخره آغاز شد. در نوامبر سال ۲۰۱۳ این فرودگاه برای بررسی هر گونه خطا توسط ۵۲۰۰ شهروند داوطلب آزمایش شد و بعد از چندین روز بالاخره در سوم دسامبر پروازهای آن آغاز به کار کردند. این ترمینال امروزه دارای ۸۸ کانتر چک-این، ۱۱۰ باجه پاسپورت و ۱۷ گیت است. طراحی داخلی جدید فرودگاه به صورت مستقیم با طراحی شهر سنت پترزبورگ هماهنگی دارد. ترمینال جدید هم با مجسمه‌ها و نقاشی‌های هنری متعدد، فرهنگ غنی این کشور را به مسافران می‌نمایاند.فرودگاه بین المللی سن پترزبورگ

این ترمینال هم برای پروازهای داخلی و هم پروازهای خارجی مورد استفاده قرار گرفته و برای جایگزینی با ترمینال‌های قدیمی پولکوو ۱ و پولکوو ۲ ساخته شد و با ۴ طبقه، فضایی برای پارک ۱۱۰ هواپیما دارد. در طبقه اول پروازهای ورودی و قسمت تحویل چمدان قرار گرفته و در طبقه دوم قسمت امنیت، کنترل پاسپورت، مرکز گردشگری و فضای تفریحی جای داده شده‌اند. طبقه سوم مخصوص پروازهای خروجی و محوطه‌های گمرکی بوده و در طبقه چهارم تعدادی رستوران و سالن بیزنس قرار دارد. امکاناتی چون خودپرداز، باجه اجاره ماشین، کمک‌های اولیه و غیره هم در طبقات به چشم می‌خورند.


صبا صفری صبا صفری
{{selectedRate}}
زوریخ، لوگانو

تور زوریخ و لوگانو

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,690
پاریس

تور پاریس

 • 8 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,890
مادرید، بارسلونا

تور مادرید و بارسلونا

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,790

بنر تورهای تابستان

{{totalCount}} دیدگاه

{{nameError}}
{{emailError}}
{{commentViewData.commentLength - commentMessage.length}} کاراکتر باقی مانده
{{commentMessageError}}
{{responseMessage.text}}