صلاله، دومین شهر بزرگ در کشور عمان

آرزو اعظمی
 • آرزو اعظمی
 • 1396/10/25
 • 2 دیدگاه
{{selectedRate}}

شهر صلاله در فصل باران‌های شدید، تبدیل به سرزمینی می‌شود که تا چشم کار می‌کند، همه جا سبز است. اما جاذبه‌های گردشگری آن، صرفاً به طبیعت بی‌نظیرش خلاصه نمی‌شود.

تور اروپا

بعد از شهر مسقط، «صلاله» (Salalah)، دومین شهر بزرگ کشور عمان است که در فصل بارندگی‌های شدید، گردشگران زیادی را به سمت خودش جذب می‌کند. این شهر، محل تولد «سلطان قابوس» بوده و در بخش جنوبی عمان قرار دارد. بخش‌های شمالی شهر صلاله را، رشته‌کوه‌هایی فرا گرفته‌‎اند که بعد از بارندگی، چشم انداز سرسبز و آبشارهای حیرت انگیزشان تماشایی است. سواحل زیبای این شهر، در بخش جنوبی آن قرار دارند که با شن‌های سفید رنگشان، پذیرای بازدیدکنندگان خواهند بود. مناطق زیر، جزو جاذبه‌هایی محسوب می‌شوند که بهتر است آن‌ها را در لیست بازدیدتان از صلاله قرار بدهید.

1. مسجد سلطان قابوس

یکی از معروف‌ترین مسجدهای سلطان قابوس در عمان، در شهر صلاله قرار دارد. این مسجد، در مرکز شهر قرار گرفته و از جمله ساختمان‌هایی است که معماری عمانی را به خوبی به نمایش می‌گذارد. «مسجد سلطان قابوس» (Sultan Qaboos Mosque)، دو گنبد بزرگ و دو مناره‌ی بلند دارد که سفید هستند و با نگاره‌های طلایی رنگ، تزئین شده‌اند. داخل این مسجد نیز فرشی سبز رنگ پهن کرده و فانوس‌های زیبایی قرار داده‌اند و برای تزئین دیوارها، از کنده‌کاری‌های به خصوصی استفاده شده است. پیشنهاد می‌کنیم بازدید از این شاهکار معماری را از دست ندهید.

 مسجد سلطان قابوس

2. قلعه طاقه

«قلعه‌ی طاقه» (Taqah Castle)، یکی از معروف‌ترین و زیباترین قلعه‎ها در منطقه‌ی «ظُفار» (Dhofar) به شمار می‌رود. این قلعه را به این منظور ساخته بودند تا شیخ قبیله، یعنی پدربزرگِ مادرِ سلطان قابوس، در آن زندگی کند. امروزه می‎توانید از چندین موزه‌ای که در قلعه‌ی طاقه قرار داده‌اند، دیدن کنید و با مشاهده‌ی این ابزار و اسلحه‌ها، از نحوه‌ی زندگی مردم عمان در آن زمان اطلاع پیدا کنید. معماری زیبا، کشتزار و بناهای تاریخی این قلعه، مقصد جالبی را برای گردشگران به وجود آورده است. بهتر است ظهر به بعد، به این مکان بروید تا بتوانید غروب خورشید را از نقطه‌ی معروف قلعه تماشا کنید.

قلعه طاقه

3. ساحل مغسیل

«ساحل مغسیل» (Al Mughsail Beach) ، چهل و پنج کیلومتر با ماشین تا صلاله فاصله دارد. می‌توانید در راه، از منظره‌ی زیبا با چشم‌انداز کوه‌ها لذت ببرید و وقتی به ساحل رسیدید، آب‌های شفاف و آبی‌رنگ و شن‌های سفید آن را تماشا کنید. این ساحل، محل خوبی برای پیکنیک، فوتبال‌ و تماشای فواره‌های آب نزدیک آن است و یکی از پرطرفدارترین ساحل‌های صلاله به حساب می‌آید.

ساحل مغسیل

4. غار مرنیف

«غار مرنیف» (Al Marneef Cave)، در نزدیکی ساحل مغسیل قرار دارد. جذابیت این مکان، با کوهی شروع می‌شود که چند نیمکت نیز کنارش قرار داده‌اند تا بازدیدکنندگان بتوانند در کمال آرامش، از ساحل، مناظر سرسبز و فواره‌ها لذت ببرند. این فواره‌ها، «مرنیف بلُو هولز» نامیده می‌شوند که جاذبه‌ای جداگانه به حساب می‌آیند و در ادامه، در مورد آن بیشتر توضیح خواهیم داد.
غار مرنیف

5. بلو هولز

فواره‌ها یا همان «مرنیف بلُو هولز» (Al Marneef Blowholes)، گودال‌های دریایی نیز نامیده می‌شوند؛ به این صورت که آب دریا با فشار، از آن‌ها بیرون می‎زند و باعث تشکیل فواره‌های بلندی تا 30 متر می‌شود. این صحنه، منظره‌ی جالبی را به وجود می‌آورد و مکان مناسبی برای آب‌بازی و عکس انداختن به شمار می‌رود.
جاذبه های گردشگری صلاله

6. وادی صحلنوت

«وادی صحلنوت» (Wadi Sahalnoot)، فقط 15 کیلومتر تا صلاله فاصله دارد. این ناحیه در فصل بارندگی‌های شدید، به طرز خیره کننده‌ای سبز می‌شود که می‌توانید در حین رانندگی در جاده‌های پیچ در پیچ آن، از چشم اندازهای زیبایش نیز لذت ببرید. البته جاده‌ی این وادی، باریک است و پیچ‌های تندی دارد که بهتر است حتماً حواستان را به جاده بدهید.

وادی صحلنوت

7. وادی دربات

«وادی دربات» (Wadi Darbat)، نزدیک طاقه است و تقریباً 65 کیلومتر با صلاله فاصله دارد. قایق سواری‌های این ناحیه در فصل بارندگی، یکی از پرطرفدارترین فعالیت‌های این وادی به شمار می‎رود. می‌توانید سوار قایق‌های پدالی یا سرعتی شوید و به ماهی‌ها غذا بدهید و در عین حال، چشم‌انداز بی‌نظیر اطرافتان را نیز تماشا کنید.

وادی دربات

8. منطقه آنتی گراویتی

«منطقه‌ی آنتی گراویتی» (The Anti Gravity Point)، جزو یکی از عجیب‌ترین و پر بازدیدترین جاذبه‌های صلاله است. اگر از سمت طاقه به «مرباط» (Mirbat) حرکت کنید، به جاده‌ای کوهستانی و شیب‌دار می‌رسید که ماشین‌ها در آنجا توقف کرده‌اند. مسئله‌ای که این جمعیت را به سمت خودش جذب می‌کند، این است که جاذبه‌ی زمین در این ناحیه به چالش کشیده می‌شود؛ به این صورت که اگر ماشین را در دنده خلاص بگذارید، خودش در این جاده‌ی ناهموار، به سمت بالای تپه کشیده می‌شود.

9. خور روری

«خور روری» (Khor Rori)، یکی از مناطق باستان‌شناسی معروف صلاله است که قدمتش ، به سده‌ی یک میلادی برمی‌گردد. این شهر باستانی، مرکز اصلی صادرات کُندُر در ظفار به حساب می‌آید. گفته می‌شود که از ابتدا نیز، این منطقه به منظور کنترل کردن صادرات پر سود کندر بنا شده بود.

منطقه باستان شناسی خور روری در صلاله

10. پارک ایتین

«پارک ایتین» (Ittin Park)، یکی از پارک‌های شهر صلاله است که فقط چند دقیقه تا فرودگاه آن فاصله دارد. این پارک، به دلیل منظره‌های سرسبز بی‌شمارش، محل مناسبی برای علاقه‌مندان به طبیعت محسوب می‌شود و می‌توانید از «غار ایتین» (Ittin Cave) نیز دیدن کنید که بالای یک کوه قرار گرفته است.

 پارک ایتین


آرزو اعظمی آرزو اعظمی
{{selectedRate}}
زوریخ، لوگانو

تور زوریخ و لوگانو

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,690
پاریس

تور پاریس

 • 8 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,890
مادرید، بارسلونا

تور مادرید و بارسلونا

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,790

بنر تورهای تابستان

{{totalCount}} دیدگاه

{{nameError}}
{{emailError}}
{{commentViewData.commentLength - commentMessage.length}} کاراکتر باقی مانده
{{commentMessageError}}
{{responseMessage.text}}