لوکیشن‌ های سریال بازی تاج و تخت در اسپانیا

تیم ایوار
 • تیم ایوار
 • 1397/10/2
 • 0 دیدگاه
{{selectedRate}}

بازی تاج و تخت (Game of Thrones) از بزرگترین و معروف‌ترین سریال‌های دنیا است. این سریال حماسی-تخیلی میلیون‌ها دنبال‌کننده در تمام دنیا دارد. به عنوان یک بیننده همیشگی سخت است که باور کنیم لوکیشن‌های آن-جهانیِ سریال Game of Thrones در دنیای واقعی وجود دارند.

تور اروپا

در فصل‎های اولیه سریال بازی تاج و تخت (Game of Thrones)، مکان‌هایی در ایرلند شمالی و کرواسی ستاره‌ فیلم بودند اما از فصل پنجم به بعد، مکان‌هایی در اسپانیا نقش مرکزی پیدا کردند و لوکیشن‌های خیره‌کننده‌ای برای این فیلم به وجود آوردند. (هشدار فاش‌شدن: اگر تمام سریال بازی تاج و تخت را ندیده‌اید، در متن‌ پیش رو اطلاعاتی هست که ممکن است داستان را فاش کند.)

۱.لاس باردناس رئالس (Las Bardenas Reales)

مناظر ماهگون نیمه بیابانی پارک طبیعیِ باردناس رئالِس در ناوارا زمینه‌ای ایده‌آل برای سریال بازی تاج و تخت در فصل ششم بود؛ جایی که قرار بود صحنه‌هایی از دریای دوتراکی‌ها، منطقه‌ای وسیع از قاره ایسوس ساخته شود. این پارک شامل دشت‌های وسیع پوشیده از علف سبز است که به آن مکان ظاهری در خورِ نامِ دریای دوتراکی می‌دهد. در سریال بازی تاج و تخت، این منطقه سرزمین کالاسارها است. جنگجویانی اسب‌سوار که در دسته‎های بزرگ سفر می‌کنند.

لاس باردناس رئالِس

۲. گازتلوگاته (Gaztelugatxe)

در شمال اسپانیا، در منطقه باشکوه سرسبز کشور باسک، جزیره چشم‌نواز گازِتلوگاته قرار دارد؛ مکانی که با نام دراگ استون و به عنوان سرزمین اجدادی دنریس تارگرین از آن استفاده شد. این جزیره در خلیج بیسکی قرار دارد و به وسیله یک پل به سرزمین اصلی متصل می‌شود. دنریس در قسمت‌های اول فصل هفتم به دراگون استون می‌رسد. او از طرف دریا، سرزمین‌های ساحلی به این مکان می‌رسد و مسیری پر از بادهای وزنده را به سوی قلعه قدم می‌زند. متاسفانه، قلعه گازِتلوگاته در این مکان واقع نشده و بعدها با جلوه‌های ویژه دیجیتالی به فیلم اضافه شده است؛ اما می‌توانید کلیسای ژان باتیست را در این جزیره ببینید که از قرن دهم میلادی باقی مانده است.

گازتِلوگاته

۳. سویل (Seville)

کاخ سلطنتی آلکازار (القصر) سویل، مجموعه‌ای زیبا و پیچیده در سبک موریش (سبک معماری شمال افریقا و اسپانیا مرتبط با دوره اسلامی) است؛ که به عنوان کاخ دورن و باغ‎های آن از فصل پنجم در فیلم استفاده شده است. دورن، منطقه‌ای در وستروس، خانه خاندان مارتل و دخترانش (سند اسنیکز) است که در میان تماشاگران بازی تاج و تخت از غیرمحبوب‌ترین شخصیت‌ها به شمار می‌روند. اگرچه طرفداران سریال ممکن است داستان این بخش‌ها را چندان دوست نداشته باشند، اما محل واقعه بسیار جذاب است. کاخ الکاسار سویل یکی از تماشایی‌ترین قصرهای اسپانیا است که از سال ۱۹۸۷ توسط به عنوان یکی از نمونه‎های میراث جهانی توسط یونسکو شناخته شده است. باغ‎های مایدن در محوطه الکاسار با طاق‌های تودرتو محل استقرار مارتل و باغ‌های آبی او بودند.

سویل

۴. اسونا

شهر خسته و خواب‌آلود اندلسی اُسونا وقتی مورد توجه قرار گرفت که تمامی بازیگران و دست‌اندرکاران سریال بازی تاج و تخت برای فیلمبرداری از یک صحنه چهار دقیقه‌ای، چهارده روز در آنجا اقامت کردند. کاخ تورُس شهر اسونا، یا قلعه، محل فیلمبرداری صحنه جدال بزرگ گود دزنک بود. صحنه‌ای که یکی از به یادماندنی‌ترین و چشم‌گیرترین لحظات فیلم را ساخت و با پرواز دنریس سوار بر پشت اژدها به اوج خود رسید.

اُسونا - بازی تاج و تخت

۵. پل رومی کوردوبا

پل رومیِ کوردوبا نخستین بار در قرن اول پیش از میلاد روی رودخانه گوادلکوییر ساخته شد و بارها در طول سالیان بازسازی شد. بیشتر آنچه امروز از پل هست به بازسازی به سبک موریش در سده هشتم میلادی بازمی‌گردد. این پل برای ساخت پل بلند ولانتین در فیلم استفاده شد، هرچند باید سپاسگزار جلوه‌های ویژه دیجیتال فیلم بود که بعدتر ساختمان‌ها و بازار را به آن افزود.

پل رومی کوردوبا

۶. آلمریا

مناطق خشک و گسترده آلمِریا در جنوب شرق اسپانیا مدت‌های طولانی مورد توجه فیلم‌سازان بوده‌اند. مثلاْ بیابان تابرناس برای فیلم وسترن «خوب، بد، زشت» ساخته سرجیو لئونه مورد استفاده قرار گرفت. این منطقه همچنین طی فصل ششم سریال بازی تاج و تخت برای به تصویر کشیدن دریای دوتراکی استفاده شد. وائس دوتراک، پایتخت دوتراک در پچینا تصویربرداری شد، اما بخش میرین در توره دی مسا رولان (Torre de Mesa Roldán) در پارک طبیعی کابو دِ گاتا (Cabo de Gata) فیلمبرداری شد.

آلمِریا - بازی تاج و تخت

۷. شهر کهن خیرونا

خیرونا شهری متعلق به سده‌های میانه در شمال شرق منطقه کاتالانیا برای دو لوکیشن در بازی تاج و تخت مورد استفاده قرار گرفت. در فصل ششم، خیابان‌های مخروطی شکل این شهر کهن به شهر آزاد ایسوس تبدیل شد، جایی که آریا استارک در آن زندگی می‌کرد و توسط وایف دستگیر شده بود. صحنه تعقیب و گریز پر از اضطراب این قسمت در بخش‌هایی از کلیسای سنت مارتی در همین شهر اتفاق می‌افتد و مبارزه بین آنها نیز در خیابان بیسبه کارتانا در این شهر رخ می دهد.

خیرونا - بازی تاج و تخت

۸. حمام‌های عربی شهر خیرونا

حمام‌های عربی شهر خیرونا که از سده دوازدهم میلادی تا به امروز به خوبی نگهداری شده‌اند، محلی است که در آنجا صحنه درگیری و تعقیب و گریز میان آریا استارک و وایف در شهر به اوج  هیجان خود می‌رسد.

حمام‌های عربی خیرونا - بازی تاج و تخت

۹. کلیسای جامع خیرونا

صحنه‌های سرزمین پادشاهی، پایتخت وستروس، بیشتر در شهر دوبرونیک کرواسی فیلمبرداری شده است؛ اما کلیسای خیرونا محل فیلمبرداری سپتِ بائلر، بزرگترین ساختمان مذهبی سرزمین پادشاهی است. مرکز مذهب و محل وقوع برخی صحنه‌های کلیدی که در صحنه ویرانیِ سپت اوج می‌گیرد؛ هنگامی‌که سرسی لنیستر آن محل را در آتش می‌سوزاند. ساختمان فرو می‌ریزد و هرکه داخل آن است کشته می‌شود. خوشبختانه کلیسای خیرونا همچنان پابرجاست و صحنه شُک‌آور ویرانی ساختمان با بکارگیری ماهرانه جلوه‎های ویژه دیجیتالی ساخته شده است.

کلیسای جامع خیرونا

۱۰. قلعه سانتا فلورنتینا، بارسلون

این قلعه‌ی بجای‌مانده از سده یازدهم میلادی در شهر کانِت دی مار و در نزدیکی بارسلون، در فصل ششم به عنوان قلعه محل اقامت خاندان هارلی استفاده شد. اگرچه قلعه یک ملک خصوصی است، با قرار قبلی امکان بازدید از آن وجود دارد. اما حتی اگر به داخل قلعه وارد نشوید، نمای بیرونی زیبای ساختمان ارزش دیدن دارد.

قلعه سانتا فلورنتینا، بارسلون

۱۱. قلعه دی زافرا

قلعه دی زافرا باقی‌مانده از سده دوازدهم میلادی در  گوادلخوارا، بنایی خیره کننده است که بر علفزاری ماسه‌ای نشسته و لوکیشن تمام و کمالی برای سریال تخیلی بازی تاج و تخت به شمار می‌رود. از این قلعه به عنوان برج لذت در سه قسمت فصل ششم سریال بازی تاج و تخت استفاده شده؛ برجی که بر لبه‌ی کوه‌های سرخ دورن قرار گرفته است.

قلعه دی زافرا - بازی تاج و تخت

۱۲. پنسیکولا

شهر ساحلی پِنسیکولا در استان کاستلون در شرق اسپانیا، برای چندین لوکیشن فیلمبرداری در بازی تاج و تخت به عنوان مناطقی از میرین استفاده شد. میرین بزرگترین شهر برده‌داری در خلیج برده‌داری بود که توسط اربابانی بزرگ اداره می‌شد. سران خاندان‌های بزرگ میرین در اهرام زندگی می‌کردند. حین فیلمبرداری چندین منطقه از شهر مورد استفاده قرار گرفتند: از جمله کاخ سانتا ماریا، قلعه پنسیکولا و  همین‌طور پارک توپخانه.

پِنسیکولا - اسپانیا

تیم ایوار تیم ایوار
{{selectedRate}}
زوریخ، لوگانو

تور زوریخ و لوگانو

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,690
پاریس

تور پاریس

 • 8 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,890
مادرید، بارسلونا

تور مادرید و بارسلونا

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,790

بنر تورهای تابستان

{{totalCount}} دیدگاه

{{nameError}}
{{emailError}}
{{commentViewData.commentLength - commentMessage.length}} کاراکتر باقی مانده
{{commentMessageError}}
{{responseMessage.text}}