جشن تولد ملکه انگلستان چگونه برگزار می شود؟

طناز قربانی
 • طناز قربانی
 • 1397/10/4
 • 0 دیدگاه
{{selectedRate}}

ملکه الیزابت دوم به‌تازگی تولد ۹۲ سالگی خود را جشن گرفته است. در کشور انگلیس، برگزاری جشن تولد ملکه الیزابت مراحل مختلف و جالبی دارد.

تور اروپا

 زندگی ملکه الیزابت با در اختیار داشتن بودجه‌های چند میلیارد پوندی و زندگی در کاخ‌های مجلل، به اندازه‌ی کافی رویایی است؛ حالا تصور کنید چنین شخصی دو تولد هم داشته باشد.ملکه الیزابت دارای دو تولد است.

تولد اصلی او در روز ۲۱ آوریل است درحالی‌که تولد دوم او در دومین شنبه‌ی ماه ژوئن برگزار می‌شود. با ما همراه باشید تا ببینید در جشن تولد ملکه انگلستان چه کارهایی انجام می‌گردد و تولد او چگونه برگزار می‌شود.

رژه‌ روز تولد ملکه

تولد رسمی ملکه الیزابت با برگزاری یک رژه که به عنوان «رژه‌ی روز تولد» شناخته می‌شود، معمولا در دومین شنبه‌ی ماه ژوئن جشن گرفته می‌شود.

دلیل برگزاری جشن در ماه ژوئن و به تعویق انداختن تولد ملکه این است که هوا در این ماه گرم‌تر می‌شود و برگزاری رژه راحت‌تر خواهد بود. قدمت این رژه به بیش از ۲۶۰ سال قبل باز می‌گردد. در این رژه بیش از ۱۴۰۰ سرباز، ۲۰۰ اسب و ۴۰۰ موزیسین شرکت دارند و از کاخ باکینگهام در مسیر خیابان «مال» حرکت می‌کنند.

در طول رژه، مردم درحالی‌که پرچم به‌دست دارند،‌ برای ملکه دست تکان می‌دهند و فریاد شادی سر می‌دهند. این رژه‌ی باشکوه دارای یک پایان باشکوه هم هست؛‌ هواپیماهای نیروی هوایی سلطنتی بریتانیا در آسمان پرواز می‌کنند و به این صورت جشن تولد ملکه به پایان می‌رسد. خانواده‌ی سلطنتی از بالکن کاخ باکینگهام شاهد این نمایش زیبا هستند.

جشن تولد ملکه

شلیک توپ در بالای برج لندن

زمانی‌که ملکه در حال لذت‌بردن از رژه‌ی روز تولدش است، سربازان به افتخار ملکه مراسم شلیک ۶۲ توپ را بر بالای برج لندن برگزار می‌کنند. در ابتدا ۲۱ توپ شلیک می‌شود و ۴۱ توپ دیگر در حین اجرای مراسم به آن اضافه می‌شود. افرادی که برای تماشای جشن و رژه بلیط تهیه کرده‌اند، می‌توانند از داخل محوطه‌ی برج لندن شاهد برگزاری مراسم شلیک توپ که از ساعت ۱ بعدازظهر شروع شده و به مدت ۱۰ دقیقه طول می‌کشد هم باشند. البته این مراسم از تاور هیل (Tower Hill) هم قابل مشاهده است.

تولد ملکه انگلستان

بازدید از جواهرات سلطنتی

هر فردی که در روز جشن تولد ملکه الیزابت برای تماشای مراسم شلیک توپ به برج لندن آمده‌ است، می‌تواند به داخل برج برود و از مجوعه‌ی جواهرات باشکوه سلطنتی دیدن کند. این مجموعه در کل شامل ۱۴۰ قطعه جواهر است که با ۲۳,۵۷۸ سنگ قیمتی و نیمه‌قیمتی آراسته شده‌‌اند. الماس «کولینان» (Cullinan)، بزرگ‌ترین الماس خالص جهان هم در این مجموعه به چشم می‌خورد. برج لندن در روز شنبه از ساعت ۹ صبح تا ۵:۳۰ دقیقه عصر برای بازدیدکنندگان باز است. افرادی که می‌خواهند مراسم شلیک توپ را بهتر تماشا کنند، ابتدا بلیط برج لندن را برای بازدید از جواهرات سلطنتی تهیه می‌کنند زیرا از داخل محوطه‌ی برج بسیار راحت‌تر می توان مراسم شلیک توپ را تماشا کرد.

جواهرات سلطنتی انگلستان

لذت نوشیدن چای در هتل ریتز

جشن تولد ملکه‌ انگلستان با یکی از رسوم قدیمی انگلیسی همراه می‌شود. این مراسم، مراسم صرف چای در هتل «ریتز» در لندن است. این بنا معماری بریتانیا را با جلال و شکوه خاص خود به نمایش می‌گذارد. پنجره‌هایی که از زمین تا سقف کشیده شده‌اند و در قاب زیبایی قرار گرفته‌اند، پرده‌های مواج، ستون‌های بزرگ و لوسترهای کریستالی، همگی شکوه و عظمت بریتانیا را در دوران ویکتوریایی نشان می‌دهند.

هتل ریتز

صرف شام در محل تولد ملکه الیزابت

ملکه الیزابت دوم در خیابان بروتون ۱۷ در محله‌ی اعیان‌نشین می‌فر (Mayfair) متولد شد. ساختمانی که ملکه در آن متولد شد دیگر وجود ندارد. در محل تولد ملکه الیزابت، یک رستوران چینی باز شده که غذاها و نوشیدنی‌های خوشمزه‌ای سرو می‌کند. برخی از مردم در روز تولد ملکه الیزابت برای صرف غذا به این رستوران می‌روند.

صرف شام در می فر

گرامیداشت تولد ملکه توسط فروشندگان

بدون شک روز تولد ملکه برای همه‌ی مردم انگلستان روز مهمی تلقی می‌شود. علاوه‌بر مراسمی که برای تولد ملکه برگزار می‌شود، اهمیت این روز را می‌توان در کسب‌وکارهای مختلف هم مشاهده کرد. برای مثال، در سال ۲۰۱۶، «برگر کینگ» واقع در خیابان «تاتنهام کورت»، به مناسبت تولد ۹۰ سالگی ملکه نام خود را به «برگر کوئین» تغییر داد.

برگر کوئین

طناز قربانی طناز قربانی
{{selectedRate}}
زوریخ، لوگانو

تور زوریخ و لوگانو

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,690
پاریس

تور پاریس

 • 8 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,890
مادرید، بارسلونا

تور مادرید و بارسلونا

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,790

بنر تورهای تابستان

{{totalCount}} دیدگاه

{{nameError}}
{{emailError}}
{{commentViewData.commentLength - commentMessage.length}} کاراکتر باقی مانده
{{commentMessageError}}
{{responseMessage.text}}