موزه ملی سوئیس؛ نمایشگاهی از آثار فرهنگی و هنری در زوریخ

نیلوفر عباسیان
 • نیلوفر عباسیان
 • 1396/12/2
 • 0 دیدگاه
{{selectedRate}}

«موزه ملی سوئیس» (Swiss National Museum) که به آن «لندسموزیُم» (Landesmuseum) هم می‌گویند یکی از مهم‌ترین موزه‌های هنر در مورد تاریخ فرهنگی اروپا است.

تور اروپا

مشاهده تورهای نمایشگاهی آژانس مسافرتی ایوار

موزه‌ی ملی سوئیس در قلب زوریخ و در کنار ایستگاه قطار هاپ بانهوف (Hauptbahnhof) قرار دارد. بنای این موزه‌ی پربازدید از یک ساختمان تاریخی باشکوه و جناح جدید تشکیل شده است. ساختمان اصلی در سال ۱۸۹۸ میلادی به سبک تاریخ‌گرایی توسط «گوستاو گول» (Gustav Gull) و به شکل دژهای فرانسوی در دوره‌ی رنسانس ساخته شد. گوستاو گول نمای سبک‌های مختلف معماری را از اواخر قرون وسطی تا عصر مدرن با هم تلفیق کرد تا ترکیبی واحد از آن‌ها به وجود آورد. افزونه‌ی جدید ساختمان که معماران سوئیسی «کریست و گنتنبین» (Christ & Gantenbein) آن را طراحی و در سال ۲۰۱۶ بازگشایی کردند، به خوبی طراحی اصلی گوستاو گول را تکمیل نموده‌اند. در این جناح‌ها یک سالن نمایشگاهی بزرگ و پرکاربرد، کتابخانه‌ای مدرن و یک سالن اجتماعات برای رویدادهای عمومی نیز تعبیه شد.

موزه ملی سوئیس

در موزه ملی سوئیس می‌توانید آثار هنری از ماقبل تاریخ تا دوران باستان و از قرون وسطی تا قرن بیستم را ببینید. آثار هنری مدرن کلاسیک و آثار قرن شانزدهم، هفدهم و هجدهم در بخش دیگری از شهر زوریخ در موزه‌ی «کونستاهاوس» (Kunsthaus) واقع شده‌اند. در موزه‌ی ملی سوئیس بخشی غنی از آثار گوتیک، چیوالری و مجموعه‌ای جامع از مجسمه‌های چوبی کلیسایی، محراب و نقاشی‌ها وجود دارد. البته مجموعه‌ای از ظروف چینی و لعاب‌دارِ «فیانس» (Faience) موزه‌ در اختیار «سونفتهاوس زو مایسن» (Zunfthaus zur Meisen) در نزدیکی کلیسای «فرومونستر» (Fraumünster) قرار گرفته است. قایق‌ها تور گردشی خود بر رودخانه‌ی «لیمات» (Limmat) را از همین نقطه، یعنی موزه‌ی ملی سوئیس به سمت «ولیسهوفن» (Wollishofen) و دلتای رودخانه‌ای «زوریخ‌هورن» (Zürichhorn) آغاز می‌کنند.

موزه ملی سوئیس

نمایشگاه دائمی موزه شامل بخش‌های «باستان‌شناسی در سوئیس» (Archaeology in Switzerland)، «تاریخ سوئیس» (History of Switzerland) و «گالری مجموعه‌ها» (Collections Gallery) می‌شود که تاریخ سوئیس را از زمان‌های اولیه تا امروز به نمایش می‌گذارند. نمایشگاه‌های موقت با موضوعات محلی هم به طور مرتب برپا می‌شوند و به مجموعه‌ی این اطلاعات ارزشمند اضافه می‌کنند. با وجود رویدادهای ویژه و تورهای راهنما در موزه‌ی ملی سوئیس می‌توانید به تاریخ سوئیس از منظر فرهنگی بنگرید و در بستر آن با جامعه ارتباط برقرار کنید.

در بخش «باستان‌شناسی در سوئیس» بازدیدکنندگان با اقوام سلت، ژرمن، رومی و ساکنان دریاچه آشنا می‌شوند و آثار بازمانده‌ از آن‌ها را مشاهده خواهند کرد. حدود ۱۴۰۰ قطعه در این بخش بازدیدکنندگان را به سفری در مهم‌ترین مراحل تاریخ انسان می‌برند. همچنین به مراحل بومی شدن جانوران و گیاهان در ناحیه‌ی امروزی سوئیس در این بخش توجه شده است. این نمایشگاه که در ساختمان ضلع جدید موزه واقع شده آثار تمثیلی، شاهکارهای اولین زرگران، ابزار شکار سنگی، چوبی، استخوانی و اشیاء روزمره‌ی مربوط به دوران ماقبل تاریخ را در فضایی با صحنه‌آرایی جذاب دربرمی‌گیرد. انیمیشن‌ها و غرفه‌های تحقیقاتی-تعاملی، این نمایشگاه را پویاتر می‌سازند و کودکان و بزرگسالان را به سفری هیجان‌انگیز به گذشته دعوت می‌کنند.

موزه ملی سوئیس

حتماً سوئیس را کشوری با سیاست بی‌طرف و اقتصاد و ارز قدرتمند می‌شناسید؛ اما شاید ندانید که در اواخر قرن نوزدهم سوئیس، در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی فقیر محسوب می‌شد. در بخش «تاریخ سوئیس» با حقایقی آشنا می‌شوید که به شما نشان می‌دهد چطور سوئیس به کشوری که اکنون می‌شناسید تبدیل گشت. هشتصد اثر در این بخش در سه قسمت «مهاجرت»، «سیاست» و «اعترافات دینی و اقتصاد» دسته‌بندی شده‌اند. «نقشه دوفور» (Dufour Map) که ۱۵۰ سال قدمت دارد اولین نقشه‌ی توپوگرافی است که تمام سوئیس را پوشش می‌دهد و به عنوان شاهکار کارتوگرافی از آن یاد می‌شود.

موزه ملی سوئیس

بیست مجموعه‌ی متفاوت در «گالری مجموعه‌ها»، میراث فرهنگیِ غنی سوئیس را در معرض نمایش قرار می‌دهد. این بخش بر دنیای گوناگون اشیاء تمرکز دارد و در آن مجموعه‌‌ای از مبلمان‌های سوئیسی و دیگر وسایل را خواهید دید که چطور ساخته شده‌اند و تاریخچه و ماهیت آن‌ها چیست. آثار تزئینی کلیسا از هنرمندان قرون وسطی در کنار قطعاتی که سرآغاز عکاسی را مستند می‌کنند و تاریخچه‌ی صنعت کفش و زیورآلات تا قرن بیستم در این مجموعه گردهم آمده‌اند. به علاوه طراحی ساعت‌های سوئیسی، از ساعت‌های جیبی گرفته تا ساعت سواچ از بخش‌های برجسته‌ی این قسمت به شمار می‌آیند. یادتان باشد که از مجموعه‌ی کوچک سکه‌ها هم دیدن کنید؛ چون ممکن است از دید شما پنهان بماند.

نیلوفر عباسیان نیلوفر عباسیان
{{selectedRate}}
زوریخ، لوگانو

تور سوئیس (زوریخ و لوگانو)

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,690
پاریس

تور فرانسه (پاریس)

 • 8 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,890
مادرید، بارسلونا

تور اسپانیا (مادرید و بارسلونا)

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,790

بنر تورهای تابستان

{{totalCount}} دیدگاه

{{nameError}}
{{emailError}}
{{commentViewData.commentLength - commentMessage.length}} کاراکتر باقی مانده
{{commentMessageError}}
{{responseMessage.text}}