غذاهای خیابانی وین را کشف کنید

صبا صفری
 • صبا صفری
 • 1396/11/24
 • 0 دیدگاه
{{selectedRate}}

اگر مشغول گردش در خیابان‌های وین هستید و می‌خواهید برخی از غذاهای خیابانی لذیذ این شهر را امتحان کنید، با ما همراه شوید.

تور اروپا

سوسیس‌ها نقطه خوبی برای شروع اکتشاف در غذاهای خیابانی وین هستند؛ هرچند نباید سایر خوراکی‌های لذیذ را فراموش کنید. با توجه به رشد روزافزون جمعیت ترک‌ها در وین، در این بین غذاهایی از فرهنگ آشپزی ترکیه را نیز خواهید دید. اگر با تور اتریش راهی وین هستید، لذت بردن از طعم این غذاهای خیابانی‌ را فراموش نکنید.

1. فلافل

جمعیت رو به رشد مردم ترکیه در وین، باعث ظهور ون‌های غذایی شده که اسنک‌های لذیذ این کشور را می‌فروشند. فلافل یکی از معروف‌ترین خوراکی‌های خیابانی این کشور است که می‌توانید در «بازار برونن» (Brunnenmarkt) امتحان کنید. این بازار در منطقه ۱۶ قرار داشته و می‌توانید در آن غرفه‌هایی را ببینید که فلافل را به صورت لقمه یا ساندویچ‌های تازه به مشتریان عرضه می‌کنند. این خوراکی بسیار ارزان برای گیاه‌خواران نیز گزینه خوبی به شمار می‌رود.

غذاهای خیابانی وین

2. مارونی

فرارسیدن زمستان در وین تنها با برف و مراسم کریسمس تمام نمی‌شود، بلکه آمدن ظرف‌های بزرگ شاه‌بلوط‌های بو داده با عطر دلپذیرشان نیز خبر از حضور زمستان می‌دهند. غرفه‌هایی که این خوراکی‌های خوشمزه، یعنی «مارونی» (Maroni) را می‌فروشند در حوالی ماه اکتبر در خیابان‌های معروف وین شروع به کار می‌کنند و در کنار تغییرات آب و هوایی و بازارها، فرا رسیدن فصل جشن‌ها را یادآوری می‌کنند. هیچ چیزی به اندازه این خوراکی‌های دودی خوشمزه در یک کیسه کاغذی نمی‌تواند روز سرد زمستانی شما را گرم کند.

غذاهای خیابانی وین

3. براتکارتوفلن

«براتْکارتوفِلن» (Bratkartoffeln) هم مانند مارونی یک خوراکی خیابانی فصلی است که در همان غرفه‌ها به مشتریان عرضه می‌شود. این خوراکی پرطرفدار خیابانی از برش‌های گرد و ترد به سیخ کشیده شده‌ای تشکیل می‌شود که بسیار ترد و برشته هستند. براتکارتوفلن یک اسنک زمستانی رایج وینی بوده و باید حتماً حین گشت و گذارتان آن را امتحان کنید.

غذاهای خیابانی وین

4. ورست

دکه‌های سوسیس فروشی از نقاط محبوب مردم در آخر شب‌ها هستند که به همراه نوشیدنی خود میل می‌کنند. این محبوبیت دکه‌های سوسیس فروشی در بین مردم وین چند علت دارد؛ یکی از این دلایل، تنوع «ورست» (Wurst) یا همان سوسیس‌های وینی است. دلیل بعدی حال و هوای خاص این دکه‌ها در آخر شب بوده و می‌توانید مطمئن باشید که در هر نقطه از شهر یکی از آن‌ها پیدا می‌شوند. البته بهترین دکه‌های سوسیس فروشی در مرکز شهر فعالیت می‌کنند. اگر از مردم محلی سوال کنید، هر کدام دکه مورد علاقه خود را به شما پیشنهاد می‌کنند.

غذاهای خیابانی وین

5. غذای آسیایی

غرفه‌های غذای آسیایی معمولاً غذاهای سریع و داغشان را در بسته‌بندی‌های کلاسیک مقوایی می‌ریزند. نودل تخم مرغ چینی، برنج و سبزیجات، مرغ ترش و شیرین و خوراکی‌های مختلف آسیایی دیگر، چیزهای هستند که انتظار شما را می‌کشند. این غذاها اغلب جلوی مشتری حاضر می‌شوند و آماده شدنشان بیش از ۵ دقیقه طول نمی‌کشد. معمولاً می‌توانید در این غرفه‌ها غذاهایی مانند «ماکی»، سوشی برنج با آووکادو، سالمون یا خرچنگ پیچیده شده در علف دریایی را نیز پیدا کنید. این غذاها نسبت به بسیاری از خوراکی‌های خیابانی دیگر سالم‌تر هستند.

غذاهای خیابانی وین

6. بورک

یکی دیگر از اعضای غذاهای خیابانی وین که اصالت ترکی دارد، این اسنک نرم و کره‌ای است که با سیب زمینی و فتا، یا اسفناج خامه‌ای پر می‌شود. «بورِک» (Borek) را می‌توانید در بازار برونن یا مغازه‌های اغذیه فروشی ترکی در وین پیدا کنید. بعضی از نان‌پزی‌های ترکی که مجوز کار ۲۴ ساعته دارند نیز این خوراکی لذیذ را به مشتریان ارائه می‌کنند و می‌توانید آخر شب روی آن‌ها حساب کنید.

غذاهای خیابانی وین

7. لیبرکیزه زمل

وقتی در حال پرسه زدن در گوشه و کنار وین هستید، احتمالاً با این خوراکی لذیذ همه جا حاضر روبه‌رو شده و برایتان سؤال شود که چیست و چرا همه به آن علاقه دارند. جواب سؤال دوم شاید از اسرار باشد، اما «لیبرکیزه زِمِل» (Leberkäse Semmel) یک پیوند ساده اتریشی بین برشی بزرگ از سوسیس جگر و یک نان سبک است که گاهی با خیار شور و سس خردل نیز مزه‌دار می‌شود.

غذاهای خیابانی وین

صبا صفری صبا صفری
{{selectedRate}}
زوریخ، لوگانو

تور زوریخ و لوگانو

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش , ترک
قیمت از
49,900,000
1,890
پاریس

تور پاریس

 • 8 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
2,390
کاپادوکیا، استانبول

تور استانبول و کاپادوکیا

 • 7 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
59,900,000

بنر تورهای تابستان

{{totalCount}} دیدگاه

{{nameError}}
{{emailError}}
{{commentViewData.commentLength - commentMessage.length}} کاراکتر باقی مانده
{{commentMessageError}}
{{responseMessage.text}}