فرودگاه بین المللی وین؛ بزرگترین فرودگاه اتریش

آرزو اعظمی
 • آرزو اعظمی
 • 1396/12/16
 • 0 دیدگاه
{{selectedRate}}

فرودگاه بین‌المللی وین، سیستم حمل و نقل متنوعی را برای مسافران خود ایجاد کرده تا برای دسترسی به نقاط مختلف داخل شهر و حتی شهرهای کشورهای دیگر نیز مشکلی نداشته باشند.

تور اروپا

خرید بلیط هواپیما با بهترین قیمت

«فرودگاه بین‌المللی وین» (Vienna International Airport)، بزرگ‌ترین فرودگاه کشور اتریش است که در شهر وین و در 57 کیلومتری غربی براتیسلاوا قرار دارد. درواقع این فرودگاه، فرودگاه بین‌المللی اصلی شهر وین محسوب می‎شود و هواپیماهای بزرگی همچون ایرباس A380 می‌توانند به راحتی از آن به پرواز دربیایند. این فرودگاه به کشورهای مختلفی در اروپا، آفریقا، آسیا و آمریکای شمالی پرواز دارد و ایرلاین اتریشی و ایرلاین ارزان قیمت «یورو وینگز اروپا» (Eurowings Europe) جزو خطوط هوایی فعال آن به شمار می‎روند.

فرودگاه بین المللی وین در اتریش

تاریخچه

فرودگاه بین‎المللی وین، ابتدا به عنوان فرودگاهی نظامی در سال 1938 تأسیس شد. این فرودگاه در آن زمان فقط یک باند داشت و کم کم تجهیزات آن را افزایش دادند و یک باند دیگر و یک مرکز خرید نیز به آن اضافه کردند. برج مراقبت آن در سال 2006 شروع به کار کرد که به تمام قسمت‌های فرودگاه اشراف دارد و در همان سال، یک ترمینال همگانی و خصوصی هم در این فرودگاه ایجاد کردند. ترمینال 3 فرودگاه وین در سال 2012 تأسیس شد که تعداد جابه‌جایی مسافران را تا 30 میلیون نفر در سال افزایش می‌دهد؛ اما ایرباس A380 نمی‌تواند در این ترمینال فرود بیاید. مسئولان در جلسه‌ای با مقامات «فرودگاه براتیسلاوا» (Bratislava Airport) به این نتیجه رسیدند که فرودگاه وین به یک باند سوم نیز احتیاج دارد. هرچند در این مورد هنوز تصمیم قطعی گرفته نشده، اما این طرح مخالفان زیادی در میان مردم پیدا کرده است.
فرودگاه بین‎المللی وین

ترمینال ها

فرودگاه بین‌المللی وین، 4 ترمینال اصلی دارد. ترمینال 1 آن را در سال 2013 بازسازی کردند و امروزه ایرلاین‌های «اسکای تیم» (SkyTeam) و «وان وُرلد» (Oneworld) بیشتر از آن استفاده می‌کنند. ترمینال 1A، ساختمانی جدا است که روبروی ترمینال 1 قرار گرفته و باجه‌های چک-این چندین ایرلاین ارزان قیمت را شامل می‌شود. ترمینال 2 را در حال حاضر بسته‌اند تا به کارهای بازسازی آن رسیدگی کنند. ترمینال 3 این فرودگاه که آن را با نام «استار الاینس اتریش» (Austrian Star Alliance Terminal) نیز می‎شناسند، قطب آسترین ایرلاینز و خطوط هوایی دیگری از جمله «قطر ایرویز و ایرلاین امارات به حساب می‌آید. سالن مرکزی همه‌ی پروازهای ورودی در این ترمینال واقع شده است. ترمینال‌های 1، 2 و 3 این فرودگاه به پنج کونکورس نیز متصل می‌باشند. کنکورس B، C و F مخصوص پروازهای شنگن هستند و کونکورس D و G به پروازهای غیرشنگن اختصاص دارند. قرار است کونکورس D آن را گسترش دهند تا دیگر برای به پرواز درآوردن ایرباس A380 مشکلی نداشته باشد.
فرودگاه بین المللی وین در اتریش

دسترسی به مرکز شهر

برای رفتن به مرکز شهر می‌توانید از خط S7 راه‌آهن «اس-بان وین» (Vienna S-Bahn) استفاده کنید که 25 دقیقه در راه خواهید بود. البته از «قطار شهری فرودگاه» (City Airport Train) نیز می‌توانید کمک بگیرید که فاصله‌ی فرودگاه تا «ایستگاه راه‌آهن مرکزی وین» (Wien Mitte railway station) را در 16 دقیقه می‌پیماید. این قطار در ایستگاه‌های وسط راه توقف ندارد و گران‌تر است. همچنین راه‌آهن زیرزمینی آن را نیز گسترش داده‌اند تا مسافت‌های طولانی‌تری را پوشش بدهد. علاوه بر آن می‌توانید از تاکسی‌ها و اتوبوس‌های فرودگاه نیز استفاده کنید. اتوبوس‌های آن به نقاط مختلفی در وین و شهرهای دیگری از جمله براتیسلاوا، بوداپست و «برنو» (Brno) مسافرت می‌کنند.


آرزو اعظمی آرزو اعظمی
{{selectedRate}}
زوریخ، لوگانو

تور زوریخ و لوگانو

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش , ترک
قیمت از
49,900,000
1,890
پاریس

تور پاریس

 • 8 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
2,390
کاپادوکیا، استانبول

تور استانبول و کاپادوکیا

 • 7 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
59,900,000

بنر تورهای تابستان

{{totalCount}} دیدگاه

{{nameError}}
{{emailError}}
{{commentViewData.commentLength - commentMessage.length}} کاراکتر باقی مانده
{{commentMessageError}}
{{responseMessage.text}}