کلیسا سنت والترود با زیباترین کالسکه طلا در شهر مونس

آرزو اعظمی
 • آرزو اعظمی
 • 1397/1/30
 • 0 دیدگاه
{{selectedRate}}

کلیسای سنت والترود، کلیسایی کاتولیک است که در شهر مونس در بلژیک واقع شده و می‌توانید از نقاشی‌ها، مجسمه‌ها، شیشه‌های رنگی و کالسکه‌ی معروف آن دیدن کنید.

تور اروپا

سفر به شهر مونس در تورهای بلژیک

«کلیسای سنت والترود» (Saint Waltrude Collegiate Church)، بنای تاریخی حفاظت شده و کلیسایی کاتولیک در شهر مونس یا همان «مون» در بلژیک است. این کلیسا را به افتخار یکی از قدیسان این شهر، یعنی سنت والترود نامگذاری کرده‌اند. نمای بیرونی این کلیسا، نمونه‌ی خوبی از معماری گوتیک برابانت به حساب می‌آید که «متیوس د لاینس» (Matheus de Layens) ساخت بعضی از قسمت‌های آن را برعهده داشته است. مجسمه‌ی سنت والترود و مجسمه‌ی سفید رنگ «سنت مایکل» (St Michael) جزو آثار مهم این کلیسا به شمار می‌روند.
کلیسای سنت والترود مونس بلژیک

قدمت این بنا به سال 1450 و دوره‌ی مربوط به منشأ «کانونس‌ها» (canoness) برمی‌گردد که چندین قرن در این کلیسا سکونت داشته‌اند. کانونس، به خانم‌های عضو یک گروه مذهبی گفته می‌شود که زندگی ساده‌ای دارند و از بعضی جهات به راهبه‌ها شبیه هستند. آن دوره، نقش مهمی در تاریخ محلی این شهر داشت؛ زیرا تمام این کانونس‌ها در شمار اعضای خانواده‌ی اقوام معروف و اشراف‌زاده به حساب می‌آمدند. البته طبق آیین نامه‌ی کانونس‌ها که همسر امپراتور آن را تأیید کرده بود، آن‌ها می‌بایست جایگاه اشرافی‌شان را به اثبات می‎رساندند.

کلیسای سنت والترود مونس بلژیک

کلیسای سنت والترود، طرحی صلیب شکل دارد و ساخت آن را ابتدا از قسمت محراب شروع کردند و سپس جناح‌ها و نیایشگاه‌های آن را به پایان رساندند. این کلیسا، 29 محل عبادت دارد و بسیاری از مردم، از ساختمان آن به عنوان میراث اصلی منطقه‌ی فرانسوی زبان «والونیا» (Wallonia) یاد می‌کنند. کانونس‌ها همیشه این رؤیا را در سر داشتند که برجی 190 متری را در بخش غربی این کلیسا بسازند. کار ساخت این برج را در سال 1549 شروع، اما آن را در قرن 17 میلادی متوقف کردند و هیچ‌گاه هم تکمیل نشد. «کالسکه‌ی طلایی» (The Golden Coach)، وسیله‌ای چوبی است که به «سبک لویی شانزدهم» طلاکاری شده که در جناح شمالی کلیسا از آن نگهداری می‎شود و هر سال از آن برای فستیوال «دودو» (Doudou) در روز «مراسم تثلیث» (Procession of the Trinity) استفاده می‌کنند.

کلیسای سنت والترود مونس بلژیک

علاوه بر آن پیشنهاد می‌کنیم بازدید از بخش «خزانه» (The Treasury) را از دست ندهید که یکی از زیباترین مجموعه‌های جواهرات مذهبی را شامل می‌شود. دیزاین داخلی کلیسای سنت والترود، آثار هنری باارزشی را به نمایش می‌گذارد و مجسمه‌های مهمی از «ژاک دو بروک» (Jacques du Broeucq) و نقاشی‌هایی از هنرمندان متعددی همچون «پیتر پل روبنس» (Peter Paul Rubens)، «فرانس فلوریس» (Frans Floris) و «اتو ون وین» (Otto van Veen) را دربرمی‌گیرد.

کلیسای سنت والترود مونس بلژیک

داخل کلیسای سنت والترود، مقبره‌های مهمی وجود دارد که از این میان می‌توان به مقبره‌ی «آنتوان د کاروندله» (Antoine de Carondelet) و «آلیس نمور» (Alice of Namur) اشاره کرد. همچنین می‌توانید از قدیمی‌ترین شیشه‌های رنگی این کلیسا دیدن کنید که در بخش برآمدگی دیوار شرقی کلیسا واقع شده‌اند و امپراتور «ماکسیمیلیان یکم»، آن‌ها را در سال 1510 به کلیسای سنت والترود اهدا کرد. بازدید از این کلیسا، همه روزه از ساعت 9 صبح تا 6 بعد از ظهر امکان‌پذیر است و می‌توانید برای استفاده از تورهای راهنمای آن، یک جا را از قبل برای خود رزرو کنید.


آرزو اعظمی آرزو اعظمی
{{selectedRate}}
زوریخ، لوگانو

تور زوریخ و لوگانو

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,690
پاریس

تور پاریس

 • 8 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,890
مادرید، بارسلونا

تور مادرید و بارسلونا

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,790

بنر تورهای تابستان

{{totalCount}} دیدگاه

{{nameError}}
{{emailError}}
{{commentViewData.commentLength - commentMessage.length}} کاراکتر باقی مانده
{{commentMessageError}}
{{responseMessage.text}}