سوغات جالب کانادا با حال و هوای بومی

  نیلوفر عباسیان
  • نیلوفر عباسیان
  • 1397/2/26
  • 0 دیدگاه
  {{selectedRate}}

  شاید این سوال در ذهن شما ایجاد شده باشد که از سفر به کانادا چه چیزهایی را می‌توان سوغاتی آورد که یادگاری خوبی باشد.

  تور اروپا

  اگر از آن دسته افرادی هستید که ترجیح می‌دهید به جای خرید وسایل معمولی مانند تی‌شرت یا کلاه با نام کشوری که به آن سفر کرده‌اید، یک سوغاتی اصیل که فرهنگ و تاریخ مقصد را در خود جای داده است، انتخاب کنید، این مطلب را بخوانید تا با بهترین سوغاتی‌های کانادا آشنا شوید.

  ۱. ماسک و ستون توتم چوبی

  ماسک چوبی و «ستون توتم» (Totem Pole) را می‌توان از سوغاتی‌های یادگار اقوام اولیه‌ی کانادا دانست. ماسک‌های چوبی به شکل حیوانات و شخصیت‌ها، بخش بزرگی از فرهنگ اقوام اولیه را نشان می‌دهند. این ماسک‌ها را در ابعاد مختلف، مناسب برای قرار گرفتن روی صورت یا در ابعاد مینیاتوری برای کلکسیونرها می‌توانید بیابید. ستون‌های توتم یادگاری دیگری از گذشته‌ی کانادا هستند که به صورت چوب خام یا رنگ شده به چشم می‌خورند. علاوه بر ستون‌های توتم بزرگ که نمای خانه‌ی شما را دگرگون خواهد کرد، می‌توانید این سوغاتی را هم در ابعاد مینیاتوری یا به صورت مگنت یخچال خریداری کنید.

  سوغات کانادا

  ۲. اشیایی با چوب سدر

  درخت سدر در مرکز فرهنگ اقوام اولیه قرار دارد. آن را درخت زندگی می‌نامیدند و بخش‌های مختلف آن را برای ساخت وسایل متنوع به کار می‌بردند. شما می‌توانید از بین این اشیاء مثلاً گردنبند، سبد یا گل چوبی انتخاب کنید. «جعبه بنت‌وود» (Bentwood Box) نیز با خمیده کردن یک تخته از چوب سدر ساخته می‌شود. شاید از نظر ظاهری جعبه ساده به نظر برسد اما شیوه‌ی ساخت آن، این جعبه را متمایز ساخته است.

  سوغات کانادا

  ۳. سکه های فلزی 

  این قطعات فلزی کوچک به شکل سکه با علامت‌ و نوشته‌های مختلف حک شده، می‌تواند یک سوغاتی جیبی مناسب باشد.این علائم بیشتر جنبه مفاهیم معنوی مانند خرد، خلاقیت، نیروی عشق، صلح و انرژی را دارند که از بین آن‌ها می‌توانید آنچه که به آن نیاز دارید را انتخاب کنید و در کیف پولتان همیشه به همراه داشته باشید که با هربار نگاه کردن به آن‌ها هم انرژی بگیرید و هم خاطره سفر را زنده نگه دارید.

  سوغات کانادا

  ۴. دریم کچر

  «دریم کچر» (Dream Catcher) یا کابوس‌گیر را در بسیاری از سوغات فروشی‌ها خواهید دید که دسته دسته آویزان هستند. دریم کچر یکی دیگر از توتم‌هایی است که مردم نسبت به استفاده از آن به خصوص در زیورآلات مانند گوشواره علاقه نشان می‌دهند. به اعتقاد بومیان کانادایی، دریم کچر انرژی‌های منفی را دور کرده و از دیدن کابوس در خواب جلوگیری می‌کند.

  سوغات کانادا

  ۵. فاج یا شیرینی و شکلات افرا

  برگ افرا سمبل کانادا شناخته می‌شود و طبیعتاً می‌توانید اشیای مختلفی از تی‌شرت و ماگ تا حکاکی‌های چوبی زیبا با این نماد ببینید. شکلات مخصوص «فاج افرا» (Maple Fudge) که به صورت تخته‌های تازه به فروش می‌رسد را حتماً امتحان و در صورت تمایل بسته‌های مناسب حمل در سفر را خریداری کنید. بافت این شیرینی بسیار غنی است. علاوه بر آن شیره، کره و کوکی افرا را هم تست کنید و بدون یک خوراکی با طعم افرا از کانادا به خانه برنگردید!

  سوغات کانادا

  ۶. زیورآلات

  زیورآلات با ملیله دوزی‌های ظریف از اکسسوری‌های چشمگیر کانادا به شمار می‌آیند. این زیورآلات سبک، ظریف و شیک هستند و با سبک مدرن زندگی سازگارند و هدیه‌ای مناسب برای دوستان جوان و به‌روز شما محسوب می‌شوند. همچنین سنگ جید از سنگ‌های پرطرفدار در کانادا است که در زیورآلات و اشیای تزئینی به کار می‌رود و در سوغات‌سراها به فروش می‌رسد. در برخی بازارهای عمومی می‌توانید هنرمندانی را ببینید که مشغول ساخت زیورآلات با سنگ، چوب و استخوان حیوانات هستند و می‌توانید یکی از آن‌ها را که در جلوی چشم شما ساخته‌ می‌شود خریداری کنید.

  سوغات کانادا

  ۷. اینوک شوک

  «اینوک‌شوک» (Inukshuk) از تعدادی سنگ ساخته می‌شود که روی یکدیگر قرار می‌گیرند و شبیه به یک انسان در می‌آیند. این نماد برای مشخص کردن راه‌ها و پاسداشت رویدادها در مناطق کوهستانی استفاده می‌شد. همچنین از اینوک‌شوک به عنوان نشان المپیک ۲۰۱۰ ونکوور استفاده کردند. اینوک‌شوک اغلب از چوب، سنگ یا سنگ‌های قیمتی ساخته می‌شود.

  سوغات کانادا

  نیلوفر عباسیان نیلوفر عباسیان
  {{selectedRate}}
  زوریخ، لوگانو

  تور زوریخ و لوگانو

  • 8 روز
  • هتل 4 و 5 ستاره
  • ترکیش
  قیمت از
  49,900,000
  1,890
  پاریس

  تور پاریس

  • 8 روز
  • هتل 5 و 4 ستاره
  • ترکیش
  قیمت از
  49,900,000
  2,390
  کاپادوکیا، استانبول

  تور استانبول و کاپادوکیا

  • 7 روز
  • هتل 5 و 4 ستاره
  قیمت از
  59,900,000

  بنر تورهای تابستان

  {{totalCount}} دیدگاه

  {{nameError}}
  {{emailError}}
  {{commentViewData.commentLength - commentMessage.length}} کاراکتر باقی مانده
  {{commentMessageError}}
  {{responseMessage.text}}