موزه های لاهه که حتماً باید به دیدن آن ها بروید

نیلوفر عباسیان
 • نیلوفر عباسیان
 • 1397/3/8
 • 0 دیدگاه
{{selectedRate}}

کشف تجربیات شگفت‌انگیز، جالب، دیدنی و تماشایی از موضوعات فرهنگی در لاهه آسان به نظر می‌رسد چرا که این شهر فهرستی از موزه‌های سرآمد دنیا را در اختیار دارد.

تور اروپا

لاهه توانسته است خود را به عنوان یک شهر سلطنتی در کنار دریا در هلند تثبیت کند که با کاخ‌های عظیم، چشم‌اندازهای ساحلی و تاریخچه‌ای غنی گردشگران را به کشف خود فرا می‌خواند. اغلب مراکز فرهنگی لاهه آثار هنری بسیار مهمی را به نمایش می‌گذارند و برخی دیگر هم اشیای فرهنگی محفاظت شده‌ی باارزش و مصنوعاتی که چندین نسل قدمت دارند را نشان می‌دهند. برای آشنایی با بهترین موزه‌های لاهه در این مطلب با ما همراه شوید.

۱. مائریتشویس

«مائریتشویس» (Mauritshuis) را در قرن هفدهم یک کنت ثروتمند هلندی ساخت و سرانجام به یک نگارخانه تبدیل شد. این بنا از سال ۱۸۲۰ میزبان «پرتره‌های کابینه‌ سلطنتی» (Royal Cabinet of Portraits) شد و امروزه برخی از شاهکارهای گرانبها مانند «دختری با گوشواره مروارید» (Girl with a Pearl Earring) اثر «یوهانس ورمیر» (Johannes Vermeer) را به نمایش می‌گذارد.

موزه های لاهه

۲. موزه شهری لاهه

«هندریک پتروس برلاخ» (Hendrik Petrus Berlage) بنای «خمنته میوزیم» (Gemeentemuseum) یا «موزه شهری لاهه» را بر مبنای قواعد نوگرایی طراحی کرد که در زمان همکاری درخشانش با بالاترین نهاد طرح‌ریزی شهری آمستردام شکل داده بود. موزه در سال ۱۹۳۵ بازگشایی شد و همیشه به هنر، طراحی و مُد مدرن توجه داشت. مجموعه «د استیل» (de Stijl) یا «نوشکل آفرینی» این موزه را می‌توان بی‌همتا ارزیابی کرد و پرتعدادترین آثار «موندریان» (Mondrian) در جهان در این موزه گردآوری شده است.

موزه های لاهه

۳. اشر در کاخ

تنها موزه‌ی «اشر» (Escher) در هلند در یک کاخ قرن هجدهمی در لاهه واقع شده و به نام «اشر در کاخ» (Escher in Het Paleis) شناخته می‌شود. موزه به طور کامل به آثار «موریس کرنلس اشر» (M.C. Escher) اختصاص یافته و صدها اثر چاپی و چاپ سنگی از او موجود است. نمایشگرهای تعاملی درون موزه به بازسازی سبک بصری ویژه‌ی اشر می‌پردازند.

موزه های لاهه

۴. موزه لاومان

«موزه لاومان» (Louwman Museum) در هشتاد سال گذشته مجموعه‌ای جذاب از اتومبیل‌های کلاسیک را گردآوری کرده است. در حال حاضر موزه بیش از ۲۰۰ ماشین را در اختیار دارد و به طور مرتب به مجموعه خود اضافه می‌کند. عمر بسیاری از این وسایل نقلیه به اولین سال‌های فعالیت صنعت اتومبیل‌سازی برمی‌گردد و برخی دیگر نماینده‌ی دوره‌های مهمی از تاریخ تولید اتومبیل هستند.

موزه های لاهه

۵. موزیون

این موزه‌ که در سال ۱۹۰۴ بازگشایی شد برای گشت و گذار خانوادگی مناسب به نظر می‌رسد و به هدف آشنایی کودکان با دنیای علم و فرهنگ بنا شد. در طول زمان «موزیون» (Museon) بیش از ۳۰۰,۰۰۰  شیء مرتبط با این موضوعات را جمع‌آوری کرده و به طور مداوم نمایشگاه‌های آموزشی به خصوص برای کودکان و نوجوانان برپا می‌کند.

موزه های لاهه

۶. مجموعه مسداخ

«هندریک ویلم مسداخ» (Hendrik Willem Mesdag) و همسرش در طول زندگیشان مجموعه‌ی عظیمی از آثار هنری را گردآوری کردند که شمار زیادی از نقاشی‌های خودشان را هم شامل می‌شود. بازدید از این مجموعه امروزه برای عموم امکان‌پذیر است و آثار اشخاص برجسته‌ای همچون «آنتون ماوه» (Anton Mauve) که خود استاد «وینسنت ون‌گوگ» (Vincent van Gogh) بود را در بر می‌گیرد. مدیریت اتاقِ دارای اثر معروف «پانورامای مسداخ از ساحل لاهه» هم به عهده‌ی همین مجموعه قرار دارد و در فاصله‌ی کمی با پای پیاده از موزه می‌توانید به دیدن آن بروید.

موزه های لاهه

۷. بینهوف

ورود به «بینهوف» (Binnenhof) به همراه تورهای راهنما میسر می‌شود و مجموعه‌ی پارلمان هم یک بخش کامل به عنوان مرکز بازدید تدارک دیده است. بینهوف را می‌توان قدیمی‌ترین خانه‌ی پارلمان جهان دانست که در تاریخ اثرگذاری مهمی داشته و از نیمه‌ی قرن شانزدهم به عنوان مرکز دموکراسی هلند فعالیت می‌کرده است.

موزه های لاهه

۸. بیلدن آن زی

«بیلدن آن زی» (Beelden aan Zee) در منطقه‌ی «اسخیفنینگن» (Scheveningen)، تنها موزه‌ی هلند محسوب می‌شود که به مجسمه‌سازان اختصاص دارد. این موزه از زمان بازگشایی خود در سال ۱۹۹۴ تا حال این حوزه را گسترش داده و امروزه برخی از شاهکارهای سه بعدی، یک باغ مجسمه‌ی ساحلی زیبا و یک مؤسسه‌ی تحقیقاتی را هم در برمی‌گیرد.

موزه های لاهه

نیلوفر عباسیان نیلوفر عباسیان
{{selectedRate}}
زوریخ، لوگانو

تور زوریخ و لوگانو

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش , ترک
قیمت از
49,900,000
1,890
پاریس

تور پاریس

 • 8 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
2,390
کاپادوکیا، استانبول

تور استانبول و کاپادوکیا

 • 7 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
59,900,000

بنر تورهای تابستان

{{totalCount}} دیدگاه

{{nameError}}
{{emailError}}
{{commentViewData.commentLength - commentMessage.length}} کاراکتر باقی مانده
{{commentMessageError}}
{{responseMessage.text}}