بنای عظیم و باشکوه کاخ شایو در پاریس را بیشتر بشناسید

آرزو اعظمی
 • آرزو اعظمی
 • 1397/5/1
 • 0 دیدگاه
{{selectedRate}}

کاخ شایو در پاریس، محوطه‌ی پویا و زیبایی دارد و علاوه بر موزه‌های گوناگونی همچون موزه‌ی نیروی دریایی و معماری فرانسوی، یک آکواریوم و تئاتر را نیز دربرمی‌گیرد.

تور اروپا

«کاخ شایو» (Palais de Chaillot)، ساختمان نئوکلاسیک زیبایی در منطقه‌ی «تروکادرو» (Trocadéro) در پاریس است و به چشم‌انداز زیبای برج ایفل، در سمت دیگر «رود سن» اشراف دارد. این کاخ شامل «تئاتر ملی شایو»، آکواریوم و چندین موزه از جمله «موزه‌ی نیروی دریایی»، «موزه‌ی بشر» و «مرکز میراث فرهنگی و معماری» می‌شود. اگر شما هم جزو دوستداران معماری، نژاد شناسی، فرهنگ و تاریخ نظامی هستید، قطعاً از بازدید از این مکان پشیمان نخواهید شد. محوطه‌ی باشکوه این کاخ معمولاً به دلیل حضور گردشگران و دست‌فروشان شلوغ است که انواع و اقسام تنقلات را به فروش می‎رسانند.

بنایی که ابتدا برای «اکسپو» یا همان «نمایشگاه جهانی» سال 1878 میلادی بر روی تپه‌ی شایو ساخته شد، سالن کنسرت بزرگی بود و آن را با نام «کاخ تروکادرو» می‌شناختند. این کاخ، 2 جناح و یک آکواریوم و 2 برج را نیز دربرمی‌گرفت. از آنجایی که ساختمان آن ترکیبی از معماری موری و بیزانتین محسوب می‌شد، ابتدا از لحاظ معماری به آن به چشم ساختمانی عجیب و غریب نگاه می‌کردند. وقتی اعلام شد که قرار است دوباره پاریس، میزبانی اکسپوی سال 1937 را برعهده بگیرد، به فکر خراب کردن این کاخ و ساختن بنایی جدید برای آن افتادند و معماری آن را به «ژاک کارلو» (Jacques Carlu)، «لئو آزما» (Léon Azéma) و «لوئی ایپولیت بوالو» (Louis-Hippolyte Boileau) واگذار کردند.

کاخ شایو پاریس

جناح‌های کاخ جدید بر روی زیرساخت کاخ قدیمی بنا شده که مانند آن، هلالی عریض را تشکیل می‌دهند اما برخلاف مدل قبلی، به هم متصل نیستند. همچنین مجسمه‌های بزرگی را از آپولو و هرکول، روبروی هر جناح قرار داده‌اند و از نقل‌های شاعر و فیلسوف فرانسوی، یعنی «پل والری» (Paul Valéry) برای زیباتر کردن ساختمان‌های آن استفاده شده است. تفرجگاه مرکزی این محوطه، یکی از بهترین مناطق برای دسترسی به نمای برج ایفل به شمار می‌رود. همچنین کاخ شایو، یک کتاب‌فروشی و یک مغازه‌ی سوغات‌فروشی را نیز دربرمی‌گیرد و برای رفع خستگی و تجدید قوا هم می‌توانید سری به دو رستوران واقع در داخل ساختمان آن بزنید.کاخ شایو پاریس

موزه ها

دو «موزه‌ی نیروی دریایی» (Musée national de la Marine) و بشر در جناح جنوبی کاخ شایو واقع شده‌اند که مورد اول، با مجموعه آثاری شروع به کار کرد که به لویی پانزدهم تعلق داشتند و برای انجام امور بازسازی، تا پایان سال 2021 میلادی تعطیل می‌باشد. «موزه‌ی بشر» (Musée de l'Homme) در تلاش است تا به شیوه‌های مختلف، تعریفی مشخص از انسانیت و خوی بشر ارائه بدهد. این موزه مدعی است که برای توضیح تکامل انسان و جامعه‌ی پیچیده‌ی او، از تحقیقات علوم زیست شناختی و تاریخ فرهنگی نیز کمک می‌گیرد و از این لحاظ با سایر موزه‌های مردم‌شناسی تفاوت دارد. این موزه به مدت 6 سال بسته بود تا اینکه دوباره از سال 2015 به بعد شروع به فعالیت کرد. با اینکه تعدادی از آثار موزه‌ی بشر را به موزه‌ی جدیدتر «برانلی- ژاک شیراک» (Musée du quai Branly – Jacques Chirac) انتقال داده‌اند، اما هنوز هم یکی از بهترین‌ها در حوزه‌ی مردم‌شناسی به حساب می‌آید. این موزه، همه روزه به جز سه شنبه‌ها، از ساعت 10 صبح تا 6 بعد از ظهر باز است و نمایشگاه‌های دائم آن به 3 ضابطه‌ی اصلی اختصاص دارند: که هستیم؟ از کجا آمده‌ایم؟ و به کجا می‌رویم؟

کاخ شایو پاریس

«مرکز معماری و میراث فرهنگی» (Cité de l'Architecture et du Patrimoine)، در سال 2007 تأسیس شد و سبک‌های معماری فرانسوی را از دوران قرون وسطی تا عصر مدرن به نمایش می‌گذارد. این موزه، 6،000 مجسمه، ماکت‌های ساختمان و پنجره‌های رنگی از دوره‌های مختلف و حدود 20،000 عکس را شامل می‌شود که به «موزه‌ی آثار تاریخی» سابق فرانسه تعلق داشتند. این موزه از ساعت 11 ظهر شروع به فعالیت می‌کند و در روزهای دوشنبه و سه شنبه تعطیل است و بخش‌های جدیدتر آن، تاریخچه‌ی 100 مورد از معروف‌ترین آثار تاریخی و مدرن فرانسه و آثار برجسته‌ی معماران مشهور آن همچون «گوستاو ایفل» و«ژان نوول» را دربرمی‌گیرند.کاخ شایو پاریس

«تئاتر ملی شایو» (Théâtre national de Chaillot) نیز تا 1،200 نفر ظرفیت دارد و بعد از جنگ جهانی دوم، مرکز فرهنگی مردم پاریس محسوب می‎شد و امروزه هنوز هم یکی از مکان‌های پرطرفدار برای برگزاری کنسرت و نمایش‌نامه‌های گوناگون به شمار می‌رود. آکواریوم بزرگ کاخ شایو را با نام «آکواریوم پاریس» (Aquarium de Paris) یا همان Cinéaqua می‌شناسند که 43 مخزن آب، تونل کوسه و 10،000 ماهی و جانوران بی‌مهره‌ی دیگر را دربرمی‌گیرد. همچنین این آکواریوم، سینمای مخصوص به خودش را هم دارد و در طبقه‌ی زیرین کاخ واقع شده و می‌توانید از طریق «باغ‌های تروکادرو» (Jardins du Trocadéro)، خودتان را به این تئاتر برسانید. علاوه بر آن یادتان باشد که حتماً از تراس کاخ شایو دیدن کنید که به باغ 10 هکتاری و حوض و فواره‌ی دیدنی باغ تروکادرو نیز اشراف دارد و زیبایی آن‌ها در شب چندین برابر می‌شود.


آرزو اعظمی آرزو اعظمی
{{selectedRate}}
زوریخ، لوگانو

تور زوریخ و لوگانو

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,690
پاریس

تور پاریس

 • 8 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,890
مادرید، بارسلونا

تور مادرید و بارسلونا

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,790

بنر تورهای تابستان

{{totalCount}} دیدگاه

{{nameError}}
{{emailError}}
{{commentViewData.commentLength - commentMessage.length}} کاراکتر باقی مانده
{{commentMessageError}}
{{responseMessage.text}}