چرا وین مقصد اول عاشقان موسیقی کلاسیک است؟

صبا صفری
 • صبا صفری
 • 1397/5/20
 • 0 دیدگاه
{{selectedRate}}

وین اغلب برای علاقه‌مندان موسیقی کلاسیک یک بهشت واقعی به شمار می‌آید. اگر علت آن را نمی‌دانید با ما همراه شوید.

تور اروپا

وین که اغلب تحت عنوان «پایتخت موسیقی کلاسیک جهان» هم شهرت دارد، برای کسانی که خود را استاد قطعات موتزارت یا متخصص کنسروارتورها می‌دانند، یک ظرف عسل واقعی خواهد بود.

این شهر برای علاقه‌مندان حرفه‌ای این سبک از موسیقی جایی شگفت انگیز است و برای کسانی که اطلاع زیادی درباره‌اش ندارند، می‌تواند راهی برای شناخت بهتر اپرا و لذت بردن از یک سمفونی دراماتیک جذاب باشد.

عاشقان موسیقی کلاسیک

اگر چه بسیاری از نام‌های مشهور مانند موتزارت و بتهوون که با شهر وین پیوند خورده‌اند در اصل در آن متولد نشده‌اند، برخی از آهنگسازان برجسته مانند «اشتراوس» یا «شوبرت» اصالتاً وینی بودند. داستان عشق بین وین و هنر و موسیقی جزو تاریخچه‌های بلند و جذاب به شمار می‌آید. موسیقی کلاسیک و وین به لطف نقش این شهر به عنوان قطب موسیقی در قرن نوزدهم، امروزه هم معنی شده‌اند. در این دوران جمعیت زیادی از آهنگسازان به همراه نام‌هایی شاخص به مرکز اروپا هجوم آوردند تا خود را در عرصه موسیقی وینی به ثبت رسانده و جایگاهی به دست آورند. این دوران در تاریخ موسیقی اغلب به نام «دوره کلاسیک وینی» شناخته می‌شود زیرا همه گیر شدن موسیقی کلاسیک در این شهر اتفاق افتاد.

اشتراوس

امپراطوری اتریش به خاطر تولیدات موسیقی بی‌همتا و باشکوهش به خود می‌بالید و کنسرت‌ها و مراسم‌های رقص جزو ستون‌های مهم زندگی وینی شدند. در قرن نوزدهم در سرتاسر شهر، صنعت موسیقی یک جهش بزرگ را تجربه کرد و سازندگان آلات موسیقی، اپرا هاوس‌ها و خانه‌هایی که نت‌های موسیقی را منتشر می‌کردند به سمت شکوفایی رفتند. در میان برترین‌ها، موتزارت یکی از تأثیرگذارترین ساکنان وین در دوران کلاسیک بود. او که در سال ۱۷۵۶ در سالزبورگ به دنیا آمد، بخش اعظم زندگی‌اش را در وین سپری کرده و بسیاری از آثار ارزنده‌اش را در اینجا تنظیم نمود. اولین بازدید او از این شهر در سال ۱۷۶۲ اتفاق افتاد که برای نوازندگی در یک کنسرت در «کاخ شونبرون» دعوت شده بود تا برای خاندان هاپسبورگ بنوازد. در این زمان از شهر، موتزارت در نقاط مختلفی ساکن بود که امروزه برای بازدید عموم باز هستند و در نهایت هم در همین شهر زندگی را ترک گفت و در گورستان «کارل مارکس» دفن شد.

آهنگسازان

جدای از موتزارت فهرست آهنگسازانی که به رشد شهرت و قدرت وین کمک قابل توجهی کردند بسیار بلند و شگفت انگیز است؛ در میان آن می‌توان نام‌هایی مانند اشتراوس، بتهوون، هایدِن و بِرگ را دید که تمام زندگی خود را در پایتخت اتریش سپری کردند. «اشتات پارک» (Stadtpark) یکی از پارک‌های شهری وین، مجسمه‌ها و یادمان‌هایی از شوبرت و اشتراوس و سایر قهرمانان تاریخی وین را به نمایش می‌گذارد.

اپرا در وین

امروزه این میراث با کنسرت‌های باشکوه متعددی که در ساختمان‌های موسیقی عالی وین برپا می‌شوند زنده نگه داشته شده است. از میان این بناهای ویژه می‌توانیم به «اپرا هاوس ملی وین»، «فولکسوپر» (Volksoper) و «خانه کنسرت وینر» (Wiener Konzerthaus) اشاره کنیم. اگر می‌خواهید به تماشای یکی از بهترین اجراها بروید، باید حتماً برای تهیه بلیط «کنسرت سامر نایت» (Summer Night Concert) آماده باشید که سالانه در پایان ماه می در محوطه شونبرون برگزار می‌شود. این شب هیجان انگیز و تکرار نشدنی، از آنسامبل‌های پیشگام موسیقی از سرتاسر اتریش تشکیل شده که قطعاتی مشهور را می‌نوازند. به طور متوسط بیش از ۱۰۰ هزار نفر برای لذت بردن از این اجراها جمع می‌شوند و می‌توان‌ آن را یکی از محبوب‌ترین رویدادهای موسیقی کلاسیک فضای باز در کل اروپا نامید.

صبا صفری صبا صفری
{{selectedRate}}
زوریخ، لوگانو

تور سوئیس (زوریخ و لوگانو)

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,690
پاریس

تور فرانسه (پاریس)

 • 8 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,890
مادرید، بارسلونا

تور اسپانیا (مادرید و بارسلونا)

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,790

بنر تورهای تابستان

{{totalCount}} دیدگاه

{{nameError}}
{{emailError}}
{{commentViewData.commentLength - commentMessage.length}} کاراکتر باقی مانده
{{commentMessageError}}
{{responseMessage.text}}