زیباترین مناطق طبیعی حفاظت شده بلژیک

صبا صفری
 • صبا صفری
 • 1397/5/23
 • 0 دیدگاه
{{selectedRate}}

اگر شما هم دوست دارید با طبیعت کشور بلژیک بهتر آشنا شوید، پیشنهاد می‌کنیم به سراغ زیباترین مناطق طبیعی حفاظت‌شده آن بروید.

تور اروپا

اگر فکر می‌کنید تنها جای سرسبز شگفت‌انگیز بلژیک که می‌توان مدتی خود را در آن غرق کرد مناطق جنگلی «آردن» (Ardennes) است باید حتماً دوباره فکر کنید! در ادامه این راهنما شما را با چهار منطقه طبیعی حفاظت‌شده آشنا خواهیم کرد که خاطراتی هیجان‌انگیز و تکرارنشدنی را برایتان می‌سازند. با ما همراه شوید.

هوخه کمپن

«هوخه کمپن» (Hoge Kempen) بر خلاف نامش، ۵۷۰۰ هکتار زمین را در برگرفته که اکثراً صاف هستند و جنگل‌های کاجی و دریاچه‌هایی بزرگ در آن وجود دارند که از بالای تپه‌ها مناظر پانورامیک خیره کننده‌ای را تشکیل می‌دهند. این منطقه که زمانی به معادن ذغال‌سنگ اختصاص داشت، امروزه این پارک جنگلی بازسازی‌شده بزرگ‌ترین ناحیه جنگلی فلاندر به حساب می‌آید. بیش از ۲۰۰ کیلومتر مسیر پیاده‌روی برای کوهپیمایان در نظر گرفته شده و بسته به اینکه کدام یک از شش دروازه را برای ورود انتخاب کنید، منظره‌هایش بسیار متفاوت هستند.

مناطق طبیعی بلژیک

های فنس

«های فنس» (High Fens) سرد‌ترین و دور افتاده‌ترین منطقه حفاظت‌شده طبیعی در بلژیک است که حیات‌وحش حیرت‌انگیزی هم دارد. جدای از گرازهای وحشی و گوزن، این منطقه گربه‌های وحشی و خرگوش سیاه هم دارد و در هزاره جدید بعد از سه قرن دوباره سیاهگوش هم در آن دیده شده است. طبیعت زیبای این ناحیه و مه گرفتگی‌های معمولش به معنی عدم امکان دیدن یکی از این گربه‌سانان خواهد بود. هر چند همین حضور ناپیدای آن‌ها به مرموز بودن این نواحی اضافه می‌کند.مناطق طبیعی بلژیک

زوین

هر وقت در حوالی ساحل بلژیک بودید، باید حتما به «زوین» (Zwin) سر بزنید. اینجا نه تنها برای عاشقان طبیعت، بلکه برای علاقه‌مندان تماشای پرندگان هم ایده‌آل است. قبل از آنکه این دشت‌های زیبا به عنوان فرودگاه بین‌المللی پرندگان شهرت پیدا کنند، هزاران پرنده مهاجر از آن به عنوان نقطه استراحت قبل از بازگشت از مراتع گرم‌تر آفریقایی استفاده می‌کردند. در سال ۱۹۵۲ اینجا اولین منطقه حفاظت‌شده طبیعی فلاندر شد و امروزه خانواده‌های لک‌لک سفید، تورهای دوچرخه‌سواری و گردش‌ با پای برهنه در آن محبوبیت زیادی دارند.
مناطق طبیعی بلژیک

جنگل سونیان

جنگل سرسبز «سونیان» (Sonian) همیشه برای آنکه ریه‌هایتان را از هوای تازه‌اش پر کنید و از شلوغی‌های شهر فرار کنید آماده است. این جنگل در جنوب شرق بروکسل واقع شده و عنوان «کلیسای جامع راش» را به خود اختصاص داده است. امروزه این منطقه ریه‌های تنفسی سبز در قلب اروپا بوده و در اطرافش کلان‌شهرها سربرآورده‌اند. ژولیوس سزار اینجا را «جنگل ذغال» می‌نامید. همچنین گرازها، روباه‌ها و گوزن‌ها هنوز هم در آن آزادانه زندگی می‌کنند. توصیه می‌کنیم حتماً چشمانتان را موقع گردش در این حوالی باز نگه دارید.
طبیعت بلژیک

صبا صفری صبا صفری
{{selectedRate}}
زوریخ، لوگانو

تور زوریخ و لوگانو

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,890
پاریس

تور پاریس

 • 8 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
2,390
کاپادوکیا، استانبول

تور استانبول و کاپادوکیا

 • 7 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
قیمت از
59,900,000

بنر تورهای تابستان

{{totalCount}} دیدگاه

{{nameError}}
{{emailError}}
{{commentViewData.commentLength - commentMessage.length}} کاراکتر باقی مانده
{{commentMessageError}}
{{responseMessage.text}}