صومعه سنت بندیکت در ریودوژانیرو

آرزو اعظمی
 • آرزو اعظمی
 • 1397/5/28
 • 0 دیدگاه
{{selectedRate}}

صومعه‌ی سنت بندیکت توانسته به یکی از جاذبه‌های گردشگری پرطرفدار در شهر ریودوژانیرو در سفر به برزیل تبدیل شود. در ادامه قصد داریم شما را با تاریخچه و معماری این بنا بیشتر آشنا کنیم.

تور اروپا

«صومعه‌ی سنت بندیکت» (Mosteiro de São Bento) در «تپه‌ی سنت بندیکت» در ریودوژانیرو واقع شده و به «بندیکت نرسیا» (Benedict of Nursia) اختصاص دارد که از قدیسان مسیحیت به شمار می‌رود. این بنا به سبک معماری مدرنیسم یا همان تکلف‌گرایی ساخته شده و اولین نمونه از معماری استعماری در ریو و کشور برزیل به حساب می‌آید. تاریخ ساخت این صومعه به سال 1590 میلادی و زمانی برمی‌گردد که راهبان فرقه‌ی بندیکتی که یک نظام رهبانی در مذهب کاتولیک محسوب می‌شود، از ایالت «باهیا» (Bahia) به ریو آمدند و این بنا را تأسیس کردند و امروزه این صومعه به همراه «کالج سنت بندیکت» (Colégio de São Bento) همچنان به فعالیت خود ادامه می‌دهد. کالج آن در سال 1858 ساخته شده و یکی از مهم‌ترین تأسیسات آموزشی سنتی در برزیل به شمار می‌رود و افراد معروف بسیاری از آن فارغ‌التحصیل شده‌اند.

صومعه سنت بندیکت در ریو

این صومعه، «حوزه‌ی علمیه‌ی سنت بندیکت» را نیز در برمی‌گیرد و کلاس الهیات و فلسفه را هم برگزار می‌کند. پروژه‌ی ساخت این صومعه در نهایت در سال 1617 میلادی کلید خورد و هزینه‌ی تأسیس آن از درآمد ناشی از تولید نیشکر تأمین شده بود که راهبان، کنترل بعضی از آن‌ها را بر عهده داشتند و از برده‌های آفریقایی برای ساخت آن کمک گرفتند. در آن زمان، معماری تکلف‌گرایی در پرتغال بسیار رواج داشت و از آن جایی که برزیل در آن دوره تحت استعمار این کشور بود، از این سبک برای نمای بیرونی ساختمان آن استفاده شد. ورودی این صومعه، 3 تاق قوسی و یک سه‌گوش یا همان سنتوری مثلثی شکل را در برمی‌گیرد و سر 2 برج آن هرمی شکل است.صومعه سنت بندیکت در ریو

بعد از عبور از بخش ورودی، به ایوان کاشی‌کاری شده و دروازه‌های آهنی می‌رسید که به قرن 19 میلادی تعلق دارند. برای دکور داخلی صومعه نیز از روکش طلا و پر زرق و برقی استفاده شده که در دوران معماری باروک قرن 17 و سبک روکوکو در قرن 18 رواج پیدا کرده بود. همچنین این کلیسا، چندین تابلوی نقاشی و مجسمه از جمله مجسمه‌ی سنت بندیکت را شامل می‌شود و بعضی از کاشی‌کاری‌های آن، صحنه‌هایی از زندگی قدیسان نظام بندیکتی را به نمایش می‌گذارند. اگر از تورهای راهنمای صومعه کمک بگیرید، ویژگی‌ها و آثار هنری و معماری این بنا را با جزئیات بیشتری برایتان توضیح خواهند داد. صومعه‌ی سنت بندیکت، سالانه گردشگران بسیاری را به سمت خود جلب می‌کند و به یکی از جاذبه‌های دیدنی پرطرفدار در ریودوژانیرو تبدیل شده است. همچنین اجراهای گروه ارکستر به طور مرتب در این مکان برگزار می‌شود و اگر نمی‌خواهید در شلوغی گیر بیفتید، توصیه می‌کنیم بازدید از این مکان را در همان ساعات اولیه‌ی روز انجام دهید.

آرزو اعظمی آرزو اعظمی
{{selectedRate}}
زوریخ، لوگانو

تور سوئیس (زوریخ و لوگانو)

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,690
پاریس

تور فرانسه (پاریس)

 • 8 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,890
مادرید، بارسلونا

تور اسپانیا (مادرید و بارسلونا)

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,790

بنر تورهای تابستان

{{totalCount}} دیدگاه

{{nameError}}
{{emailError}}
{{commentViewData.commentLength - commentMessage.length}} کاراکتر باقی مانده
{{commentMessageError}}
{{responseMessage.text}}