این نواحی در جنوب فرانسه ایده آل عکاسی هستند

صبا صفری
 • صبا صفری
 • 1397/6/10
 • 0 دیدگاه
{{selectedRate}}

منظره‌های حیرت‌انگیز نواحی جنوبی کشور فرانسه می‌تواند برای هر کسی یک رویای حقیقت یافته باشد و عکس‌های یادگاری خوبی بسازد.

تور اروپا

بهتر است بگوییم جنوب فرانسه بیشتر برای عکاسان یک رویای واقعی محسوب می‌شود، زیرا پر از قلعه‌های تاریخی، تاکستانی‌های سرسبز، سواحل جذاب و پاسخ اروپا به «گراند کانیون» در آمریکا است که موقعیت‌های فراوانی برای آن‌ها فراهم می‌کنند. در این راهنما برخی از نواحی شگفت‌انگیز جنوب این کشور را به شما معرفی می‌کنیم تا سفری هیجان‌انگیز به این منطقه داشته باشید.

گرژ دو وردون

«تنگه وردون» (Gorges du Verdon) بیش از ۲۵ کیلومتر طول و در برخی نقاط تا ۷۰۰ متر عمق دارد. این ناحیه در ماه‌های تابستان مورد توجه ویژه صخره‌ نوردان، دره نوردان، کایاک سواران و شناگران قرار می‌گیرد اما مسیر پیچ در پیچ و زیبای آن موقعیت عکاسی زیادی هم در اختیار گردشگران معمولی می‌گذارد. رنگ آب رودخانه عکس‌های خیره کننده‌ای برایتان می‌سازد.

گرژ دو وردون در فرانسه

کلانک

در «کلانک» (Calanques) خلیج‌های کوچکی هستند که توسط دریا در امتداد سواحل مارسی، داخل صخره‌ها فرو رفته‌اند. می‌توانید برای ثبت بهترین عکس‌ها به کوهپیمایی رفته یا سوار قایق شوید و حتی در میان راه دهکده ماهیگیری «کسی» (Cassis) را هم تماشا کنید. در این بازدید با زندگی دریایی مردم بومی آشنا شده و حتی می‌توانید در سواحل شلوغ آن از زیبایی طبیعی اطراف لذت ببرید.
کلانک در فرانسه

اوینیون

«اوینیون» (Avignon) برای عکاسان جایی دلپذیر است. در قرن چهاردهم کلیسای کاتولیک تصمیم گرفت تا قلمرو پاپ را به این نقطه انتقال داده تا نا‌آرامی‌های شهری را تسکین دهد. آن‌ها در محوطه خانه قدیمی اسقف برای پاپ کاخی بزرگ ساختند. نتیجه آن بزرگ‌ترین کاخ قرون وسطایی گوتیکی جهان بود. درست پشت آن پل معروف اوینیون که روی رودخانه رون کشیده شده قرار دارد.

اوینیون در فرانسه

ویلفرانش سور مر

شهر «ویلفرانش سور مر» (Villefranche-sur-Mer) معمولاً زیر سایه شهر نیس در همسایگی‌اش نادیده گرفته می‌شود، اما رنگ زیبای ساختمان‌هایی که روبروی دریا قرار دارند، آن را به یک رویای واقعی بدل می‌کند. به همین خاطر از این مناظر در فیلم‌های بسیاری مانند «جیمز باند» معروف استفاده کرده‌اند. شما هم می‌توانید عکس‌های یادگاری زیبایی از این شهر داشته باشید.

ویلفرانش سور مر در فرانسه

گورد

دهکده بالای تپه «گورد» (Gordes) تاریخی سرزنده و سرکش دارد و شهروندانش به خاطر نقشی که در مقاومت فرانسه در جنگ جهانی دوم داشته‌اند توسط دولت مورد احترام هستند. بعد از جنگ این دهکده میزبان هنرمندان و ادیبان زیادی شد. گورد با وجود هجوم گردشگران هنوز هم هویت و زیبایی خود را حفظ کرده است.

دهکده گورد در فرانسه

پون دو گر

برای تماشای ویرانه‌های رومی باید حتما به «پون دو گر» (Pont du Gard) در بیرون اوینیون سر بزنید. اینجا جزو میراث جهانی یونسکو بوده و چیزی فراتر از توانایی‌های مهندسی رومی‌ها را به نمایش می‌گذارد. منظره خیره‌کننده پس زمینه هم برای عکاسان شکار خوبی خواهد بود. در تابستان این نواحی بسیار شلوغ می‌شود پس پیشنهاد می‌کنیم زودتر از جمعیت به سراغش بروید.

پل پون دو گر در فرانسه

پورکورول

جزیره کوچک «پورکورول» (Porquerolles) در نزدیکی «تولون» (Toulon) واقع شده است. اینجا برای تماشای زندگی زیبایی به سبک گذشته ایده‌آل بوده و هیچ ماشینی در آن وجود ندارد. عکس‌هایی که در این جزیره می‌توانید ثبت کنید تصاویری از سبک زندگی‌های نادری هستند که هر جایی نمی‌بینید.

پورکورول در فرانسه

زمین های لوندر پرووانس

«پرووانس» (Provence) به خاطر زمین‌های گل لوندرش شهرت زیادی دارد. هر چند عکس از این دشت‌ها جزو تصاویر کلیشه‌ای بوده و جمعیت زیادی از گردشگران را می‌بینید که برای ثبت همین عکس‌ها به آن هجوم آورده‌اند. چالش واقعی در اینجا گرفتن عکسی بدون حضور فرد دیگر در پس زمینه است!زمین های لوندر پرووانس در فرانسه

مانتون

«مانتون» (Menton) شهری کوچک در نواحی جنوب شرقی فرانسه است و به «مروارید فرانسه» شهرت یافته و با مرز ایتالیا فاصله بسیار کمی دارد. اینجا تا قبل از انقلاب فرانسه توسط شاهزادگی موناکو اداره می‌شد و در جنگ جهانی دوم هم توسط ایتالیایی‌ها اشغال گردید. تا قبل از آزادی کامل، نازی‌ها نیز در آن اقامت داشتند. این شهر کوچک با تاریخ چند فرهنگی‌اش برای عکاسی ایده‌آل است.

شهر مانتون در فرانسه

منرب

دهکده «مِنِرب» (Ménerbes) در پای آلپ فرانسه در «لوبرون» (Luberon) قرار داشته و بعد از کتاب پرفروش «پیتر میل» (Peter Mayle) به نام «یک سال در پرووانس» شهرت زیادی پیدا کرد. هنوز هم درباره ناراحتی و نارضایتی مردم بومی از تصویرشان در کتاب بحث‌هایی وجود دارد و همچنین هجوم انگلیسی‌ها هم در پی آن اتفاق افتاد. منرب نمونه‌ای کلاسیک از دهکده‌های زیبای پرووانسی بوده و منظره‌هایی دلپذیر دارد.

منرب در فرانسه

شتو دیف

با یک قایق‌سواری ۱۰ دقیقه‌ای از ساحل مارسی به «شتو دیف» (Château d’If) معروف خواهید رسید. این مجموعه در ابتدا به عنوان یک قلعه جزیره‌ای در قرن شانزدهم ساخته شد تا مارسی را از حملات احتمالی نجات دهد اما بعدها به یک زندان تغییر کاربری داد زیرا جریان‌های آب بسیار قوی بودند و هیچ کس جرئت فرار نداشت. از این قلعه در رمان «کنت مونته کریستو» اثر «الکساندر دوما» هم استفاده شده بود. امروزه این قلعه جایی شگفت‌انگیز برای تماشا و گرفتن عکس‌هایی به یادماندنی از این یادمان تاریخی در کنار دریای زیبای مدیترانه است.

شتو دیف در فرانسه

صبا صفری صبا صفری
{{selectedRate}}
زوریخ، لوگانو

تور زوریخ و لوگانو

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,690
پاریس

تور پاریس

 • 8 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,890
مادرید، بارسلونا

تور مادرید و بارسلونا

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,790

بنر تورهای تابستان

{{totalCount}} دیدگاه

{{nameError}}
{{emailError}}
{{commentViewData.commentLength - commentMessage.length}} کاراکتر باقی مانده
{{commentMessageError}}
{{responseMessage.text}}