موزه هرژه بروکسل و ماجراهای تن تن

آرزو اعظمی
 • آرزو اعظمی
 • 1397/5/14
 • 0 دیدگاه
{{selectedRate}}

معمولاً مردم با شنیدن نام ماجراهای تن تن به دوران کودکی خود برمی‌گردند و خبر خوب این است که موزه‌ی هرژه در بروکسل، به این داستان مصور و خالقش اختصاص دارد.

تور اروپا

«موزه‌ی هرژه» (Musée Hergé) یا همان «ارژه» در شهر بروکسل واقع شده و به «ژرژ رمی» (Georges Remi)، کاریکاتوریست معروف بلژیکی و داستان مصور برجسته‌ی او، یعنی «ماجراهای تَن تن» اختصاص داده شده است. این موزه، 3 طبقه دارد که آثار مختلف آن در طبقه‌ی اول و دوم به نمایش گذاشته می‌شوند و نمایشگاه‌های موقت، رستوران و کافه‌ی آن نیز در طبقه‌ی هم‌کف قرار دارند. موزه‌ی هرژه از سال 2009 شروع به فعالیت کرده و صرفاً به دوستداران شخصیت‌های کارتونی توصیه نمی‌شود؛ بلکه اگر به معماری و مسافرت نیز علاقه داشته باشید، از دیدن این موزه پشیمان نخواهید شد.

شهر بروکسل، یکی از بهترین مقاصد برای دوستداران کتاب‌های مصور یا همان کُمیک بوک است و در واقع کارتون، هنر ملی کشور بلژیک به حساب می‌آید؛ به طوری که شخصیت‌های کارتونی معروفی همچون اسمورف‌ها، «آستریکس» و «بلیک و مورتیمر» ساخته‌ی این کشور کوچک هستند. تن تن، یکی از معروف‌ترین شخصیت‌های کارتونی بلژیکی به شمار می‌رود و احتمالاً شما هم با آن خاطره دارید. به همین دلیل، موزه‌ی هرژه که در زبان فرانسوی «ارژه» نیز تلفظ می‌شود را به تن تن و خالق آن، یعنی ژرژ رمی اختصاص داده‌اند که حرف اول نام خانوادگی و اسم کوچک خود، یعنی «ارژه» را به عنوان نام مستعار و تخلص خود انتخاب کرده بود. تن تن، خبرنگار جوان باهوشی است که مدل موی منحصر به فردی دارد و به همراه سگ باوفای خود، «میلو» (Milou) یا همان «برفی» دور دنیا سفر می‌کند و در ماجراجویی‌هایش با معماهایی روبرو می‌شود و مدام در تلاش است تا آن‌ها را حل کند.

موزه تن تن در بروکسل

موزه‌ی هرژه در 30 کیلومتری جنوب شرقی بروکسل و در حومه‌ی شهر «لوون لَنوو» (Louvain-la-Neuve) واقع شده و دلیل انتخاب این منطقه برای تأسیس موزه این است که لوون لنو از یک طرف به جنگل‌های انبوه و از طرفی دیگر به شهر راه دارد. معماری ساختمان مدرن موزه را «کریستیان دپورتزامپاک» (Christian de Portzamparc) برعهده داشته و آن را به گونه‌ای طراحی کرده تا در قالبی نمادین، شبیه به یک کشتی باشد که از دریای انبوهی از درختان بیرون می‌آید و با شهر برخورد می‌کند. این موزه، 8 نمایشگاه را در برمی‌گیرد که در 2 طبقه به نمایش گذاشته می‌شوند. طبقه‌ی پایین به زندگی و آثار ارژه و طبقه‌ی بالا به تن تن، شخصیت‌های اصلی داستان و سفرهای آن‌ها اختصاص دارد. علاوه بر آن به دوستداران مسافرت و ماجراجویی پیشنهاد می‌کنیم حتماً از اتاق شماره‌ی 6، یعنی «رؤیای سفر» (Dreaming of Travel) نیز بازدید کنند.موزه تن تن در بروکسل

همچنین رنگ‌های استفاده شده در دیزاین داخلی موزه به گونه‌ای است که احساس می‌کنید یکی از شخصیت‌های این داستان مصور در دنیای واقعی هستید؛ مخصوصاً اگر یک کُت قهوه‌ای رنگ، مانند همانی که تن تن معمولاً می‌پوشید را به تن کنید و موهایتان را کمی رو به بالا مدل بدهید. یک رستوران هم در موزه‌ی هرژه وجود دارد که برای رفع خستگی می‌توانید از آن کمک بگیرید. البته این موزه، تنها مکانی نیست که می‌توانید شخصیت تن تن را در آن پیدا کنید. اگر از طرفداران پر و پا قرص داستان‌های مصور هستید، بهتر است سری هم به «فروشگاه تن تن» (La Boutique Tintin) و موزه‌ی «مرکز کُمیک استریپ بلژیک» (Belgian Comic Strip Center) بزنید که آن‌ها نیز در شهر بروکسل واقع شده‌اند.


آرزو اعظمی آرزو اعظمی
{{selectedRate}}
زوریخ، لوگانو

تور زوریخ و لوگانو

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,890
پاریس

تور پاریس

 • 8 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
2,390
مادرید، بارسلونا

تور مادرید و بارسلونا

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,990

بنر تورهای تابستان

{{totalCount}} دیدگاه

{{nameError}}
{{emailError}}
{{commentViewData.commentLength - commentMessage.length}} کاراکتر باقی مانده
{{commentMessageError}}
{{responseMessage.text}}