سوغاتی های ایرلند؛ از حلقه کلادگ تا یک فنجان چای داغ

  نیلوفر عباسیان
  • نیلوفر عباسیان
  • 1397/5/16
  • 0 دیدگاه
  {{selectedRate}}

  در هر کیلومتر از خاک ایرلند که گشت و گذار کنید به فروشگاه‌های مملؤ از سوغاتی‌های جذاب برمی‌خورید.

  تور اروپا

  سوغاتی‌های ایرلند پرشمار هستند و شما را گیج خواهد کرد اما برخی از آن‌ها بیشتر از سایرین با فرهنگ ایرلندی گره خورده‌اند و حال و هوای زندگی در آن را تداعی خواهند کرد. عروسک‌ «لپرکان» (Leprechaun) که جن افسانه‌ای ایرلندی است، تی‌شرت‌های با طرح شبدر و کلاه‌های «تویید» (tweed) را می‌توانید بخرید و در جشن «روز سنت پاتریک» (St. Patrick’s Day) استفاده کنید یا دیگر سوغات معروف ایرلند که برای همیشه در خانه‌ی شما ماندگار می‌مانند را از لیست زیر انتخاب و خریداری کنید.

  ۱. حلقه کلادگ

  «حلقه کلادگ» (Claddagh Ring) را می‌توان اصیل‌ترین و بهترین سوغاتی ایرلند معرفی کرد. این حلقه‌ی سنتی ایرلندی در یک دهکده‌ی ماهیگیری کوچک به همین نام در «گالوی» (Galway) متولد شده است. حلقه‌ی کلادگ به شکل قلبی بوده که با دو دست نگه داشته شده و روی آن تاجی قرار دارد. دست‌ها به معنی دوستی، قلب نشانه‌ی عشق و وفاداری به وسیله‌ی تاج در این طراحی نشان داده می‌شود. نوع به دست کردن حلقه‌ی کلادگ در فرهنگ ایرلندی تعابیر مختلفی دارد که سعی کنید به آن‌ دقت کنید.

  سوغات ایرلند

  ۲. پلیور پشمی جزیره آران

  لباس بافتنی سنتی از «جزایر آران» (Aran Islands) که زمانی ماهیگیران با طرح‌های خانوادگی آن را می‌بافتند به نام این جزایر به «پلیور آران» (Aran Sweater) معروف شده و از سوغاتی‌های پرطرفدار محسوب می‌شود. ماهیگیران و کشاورزان این پلیور را در مقابل آب و همینطور هوای سرد ایرلند مقاوم می‌دیدند و از مهم‌ترین البسه‌ی آن‌ها به شمار می‌آمد. این پلیور امروزه با الیاف طبیعی و مصنوعی و در رنگ‌های سفید یا شیری در همه جای ایرلند یافت می‌شود و از اهمیت تاریخی بالایی برخوردار است که بافت آن اطلاعات ارزشمندی درباره‌ی طوایف ایرلندی و مشخصات آن‌ها ارائه می‌دهد.

  سوغات ایرلند

  ۳. چای ایرلندی

  چای را شاید بتوان نوشیدنی ملی ایرلند معرفی کرد. ایرلندی‌ها که بیشتر از مردم هر کجای دیگر روی زمین چای مصرف می‌کنند، بهترین روش دم کردن آن را بلد هستند. «بریز تی» (Barry’s Tea) معروف‌ترین برند چای ایرلندی شناخته می‌شود که از سال ۱۹۰۱ فعالیت می‌کند. این شرکت خانوادگی در سال ۱۹۳۴ برنده «فنجان امپراطوری» (Empire Cup) در ترکیب چای شد و مهارت خود را در این حوزه ثابت کرد. «لیونز» (Lyons) و «تامپسونز» (Thompson’s) دو برند معروف دیگر چای ایرلندی هستند که ارزش امتحان کردن را دارند.

  سوغات ایرلند

  ۴. کریستال واترفورد

  کریستال ایرلندی برای بسیاری از افراد معادل با «واترفورد کریستال» (Waterford Crystal) است. این تولیدکننده‌ی کریستال‌های لوکس به خاطر شیشه‌ی سنگ چخماقی با قدمت ۲۰۰ سال شهرت دارد. آثار نفیس واترفورد را حتماً در بناهای معروف مانند لوسترهای «کلیسای وست‌ مینستر» (Westminster Abbey) یا «گوی سال نو» (New Year’s Eve Ball) که هر ساله در «میدان تایمز» (Times Square) آویخته می‌شود، دیده‌اید.

  سوغات ایرلند

  ۵. پارچه تویید

  پوشاک با طرح «تویید» (Tweed) یا همان پارچه جناغی، در هر شکل و اندازه‌ای تا مدت‌ها به کار شما می‌آید و هیچوقت از مد نمی‌رود. تولیدکنندگان بسیاری به سراغ این طرح می‌روند و در همه‌ی فروشگاه‌ها یافت می‌شود. آقایان کلاه تویید را از قلم نیندازند که بسیار پرطرفدار و پرکاربرد خواهد بود و با شلوارهای شطرنجی اصیل اسکاتلندی هماهنگی خوبی خواهد داشت.

  سوغات ایرلند

  ۶. لوازم ماهیگیری

  توصیه می‌کنیم حتی اگر قصد رفتن به ماهیگیری را ندارید، به فروشگاه‌های لوازم ماهیگیری در ایرلند سری بزنید. قلاب‌های دست‌ساز و رنگارنگ شما را وسوسه خواهند کرد تا در گوشه‌ی منزل برای تزئین قرار بگیرند. در ناحیه‌ی «تمپل بار» (Temple Bar) شهر «دوبلین» (Dublin) فروشگاه معروفی به نام «روری» (Rory) وجود دارد که یکی از معروف‌ترین مغازه‌های فروش لوازم ماهیگیری به شمار می‌آید.

  سوغات ایرلند

  نیلوفر عباسیان نیلوفر عباسیان
  {{selectedRate}}
  زوریخ، لوگانو

  تور سوئیس (زوریخ و لوگانو)

  • 8 روز
  • هتل 4 و 5 ستاره
  • ترکیش
  قیمت از
  49,900,000
  1,690
  پاریس

  تور فرانسه (پاریس)

  • 8 روز
  • هتل 5 و 4 ستاره
  • ترکیش
  قیمت از
  49,900,000
  1,890
  مادرید، بارسلونا

  تور اسپانیا (مادرید و بارسلونا)

  • 8 روز
  • هتل 4 و 5 ستاره
  • ترکیش
  قیمت از
  49,900,000
  1,790

  بنر تورهای تابستان

  {{totalCount}} دیدگاه

  {{nameError}}
  {{emailError}}
  {{commentViewData.commentLength - commentMessage.length}} کاراکتر باقی مانده
  {{commentMessageError}}
  {{responseMessage.text}}