چطور در ایتالیا مانند مردم بومی قهوه سفارش دهیم؟

صبا صفری
 • صبا صفری
 • 1397/5/17
 • 0 دیدگاه
{{selectedRate}}

ایتالیا در زمینه فرهنگ قهوه کشوری بسیار مهم و تأثیرگذار بوده و آداب و رسوم خود را برای آماده سازی و نوشیدن‌ آن دارد.

تور اروپا

ایتالیایی‌ها استاد زمینه‌های اصیل بسیاری هستند که شامل هنر مقدس نوشیدن قهوه هم می‌شود. از لغات مرتبط به این نوشیدنی گرفته تا توسعه ماشین‌هایی برای دم کردن دانه‌های آن و ترکیبات گسترده و برخی از قدیمی‌ترین کافه‌های جهان، ایتالیا اثر غیر قابل انکاری روی نحوه آماده سازی، نوشیدن و لذت بردن از این نوشیدنی معروف و محبوب گذاشته است. طعم وسوسه انگیز اسپرسو در سرتاسر این کشور مورد ستایش مردم بوده و ایتالیایی‌ها یک علم کامل حول آماده سازی و نوشیدن آن دارند. در ادامه می‌توانید با سنت‌های فرهنگ قهوه ایتالیایی و آداب خوردن آن آشنا شوید تا در ایتالیا مانند مردم بومی قهوه بنوشید.

سفر به ونیز با تورهای آژانس مسافرتی ایوار

تاریخ باشکوه قهوه ایتالیایی

یکی از قدیمی‌ترین کافه‌های اروپایی و بهترین گزینه‌ برای قدیمی‌ترین قهوه‌ خانه‌ای که هنوز هم فعالیت دارد، «کافه فلوریان» (Caffè Florian) در ونیز است. این کافه باشکوه زیر رواق‌های «میدان سن مارکو» (San Marco) واقع شده و از سال ۱۷۲۰ مشغول فعالیت است و برای بازدیدکنندگان ونیزی، ایتالیایی و بین‌المللی قهوه آماده می‌کند. امروزه این کافه به یکی از نمادهای شهر تبدیل شده است. ایتالیا به عنوان سازنده اولین ماشین قهوه‌ساز با فشار بخار هم شناخته می‌شود. این ماشین برای همیشه روند آماده‌سازی قهوه را دگرگون کرد و امروزه به ماشین اسپرسو شهرت دارد. این دستگاه در سال ۱۸۸۴ در تورین به ثبت رسید و در سال ۱۹۰۱ در میلان بهبود داده شد و نتیجه‌اش چیزی است که امروز شاهدش هستیم. در نهایت ایتالیا «قوری موکا» یا «ماکیاتو» را هم در سال ۱۹۳۳ ابداع کرد. این موکا پات‌ها در تمام خانه‌های ایتالیایی به چشم می‌خورند و به خاطر دیزاین معروف و سادگی‌شان شهرت دارند.کافه های ونیز

قهوه ایتالیایی در عمل

ایتالیایی‌ها همیشه صبحشان را با یک فنجان قهوه و شیرینی در یکی از کافه‌های محله‌شان آغاز می‌کنند. قهوه معمولاً سر پا و پشت پیشخوان کافه نوشیده می‌شود زیرا شات‌های کوچک اسپرسو زمان زیادی برای نوشیده شدن لازم ندارند. همچنین به این شیوه هزینه نرمالی را پرداخت می‌کنید. اگر برای صرف قهوه بخواهید پشت میزها بنشینید هزینه آن دو برابر خواهد شد. قهوه به صورت سر پا پشت بار، هزینه‌ای معادل ۱ یورو دارد.

اولین کاری که باید بکنید پیدا کردن صندوقدار و سفارش قهوه مورد نظرتان است. رسیدتان را نگه دارید زیرا در نهایت باید به مسئول بار داده شود. هر ویژگی خاصی که برای قهوه‌تان مد نظر دارید در این مرحله باید بگویید. اگر دوست دارید شیر آن ولرم باشد یا به جای فنجان چینی در لیوان ریخته شود، جای تمام این نظرات در همین مرحله است. ایتالیایی‌ها نسبت به سفارش‌هایشان بسیار سخت‌گیر و دقیق هستند.

کافه های ایتالیا

قهوه ایتالیایی بر اساس یک علم دقیق دم می‌شود که در نهایت به عطر‌هایی بی‌بدیل ختم خواهند شد. دانه‌های قهوه «عربیکای سیاه» (Dark Arabica) بیش از همه مورد استفاده قرار می‌گیرند و گاهی با «روبوستا» (Robusta) هم ترکیب می‌شوند تا اسپرسوی سنگین‌تری بسازند. این دانه‌ها را با دقت زیادی بو می‌دهند تا به رنگ قهوه‌ای تیره برسد و اندکی روغن پس دهد. سپس آن‌‌ها را برای خنک شدن کنار می‌گذارند. کافه‌های ایتالیایی جاهای پر سر و صدایی هستند زیرا دانه‌های قهوه را دقیقاً قبل از دم کردن پودر می‌کنند تا بهترین طعم حاصل شود. البته باید صدای ظروف، شیرهای‌ آب، شیرجوش‌های بخار و غیره را هم در نظر گرفت.

قهوه در این کشور یک مراسم آئینی داشته و بارها طی روز از آن لذت می‌برند: در صبح برای افزایش انرژی با کافئین، بعد از ناهار برای کمک به هضم و جلوگیری از رخوت بعد از غذا و در بعد از ظهر برای استراحت میان کار. اگر چه اسپرسو و ماکیاتو از گزینه‌های کلاسیکی هستند که در هر ساعتی از روز می‌توانید سفارش دهید، قهوه‌های پرشیر مانند کاپوچینو یا کافه لاته باید فقط صبح‌ها میل شود تا از مشکلات هاضمه جلوگیری کنید.کافه های ایتالیا

معمولاً قهوه را به همراه یک لیوان آب سرو می‌کنند تا بتوانید قبل و بعد از نوشیدن آن دهانتان را تمیز کنید. تمام روند نوشیدن آن بسیار ساده است: به سراغ بار می‌روید، سفارش داده، شکر را داخل آن می‌ریزید، قهوه را سر کشیده و خارج می‌شوید. جدای از برخی جملات کوتاه و مختصر، ایتالیایی‌ها خیلی با مسئولین بار مشغول صحبت نمی‌شوند و نوشیدن قهوه بیش از چند دقیقه طول نمی‌کشد. می‌توانید چند سکه ۱۰ یا ۲۰ سنتی هم به عنوان انعام کنار صورت حساب برای مسئول بار بگذارید.

واژه شناسی قهوه ایتالیایی

دانستن برخی اصطلاحات قهوه ایتالیایی می‌تواند به سفارش دادن آن کمک کند و توجه داشته باشید که ترجمه تمام این کلمات معنی یکسانی در کشورهای دیگر نمی‌دهد. اگر می‌خواهید قهوه‌تان بدون کافئین باشد باید آن را به صورت «دکافئیناتو» (decaffeinato) سفارش دهید. «کافه» (Caffè) یا اسپرسو لغاتی هستند که به معنی یک شات سینگل قهوه اسپرسو بوده و در یک فنجان چینی قهوه خوری سرو می‌شود. «دوپیو» (Doppio) برای شات‌های دوبل استفاده می‌شود. «آمریکانو» یا «لونگو» (Lungo) به معنی قهوه‌ای رقیق‌تر با دوبرابر آب نسبت به اسپرسو معمولی خواهد بود. «ریسترتو» (Ristretto) به معنی قهوه اسپرسویی غلیظ با نصف آب معمولی است. «ماکیاتو» اسپرسویی با اندک مقداری شیر یا فوم شیر بوده و ممکن است از شما درباره گرم یا سرد بودن شیر نیز سؤال کنند. کاپوچینو را همیشه فقط برای صبح سفارش می‌دهند و از قسمت مساوی شیر و قهوه با اندکی فوم شیر روی آن تشکیل می‌شود. کافه لاته: یک فنجان بزرگ لاته یا شیر با یک شات اسپرسو. «کافه شاکراتو» (Caffè Shakerato) اسپرسویی با تکه‌های یخ و یک شربت ساده است که اغلب در گیلاس‌های نوشیدنی سرو می‌شود.کافه های ایتالیا

صبا صفری صبا صفری
{{selectedRate}}
زوریخ، لوگانو

تور زوریخ و لوگانو

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش , ترک
قیمت از
49,900,000
1,890
پاریس

تور پاریس

 • 8 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
2,390
کاپادوکیا، استانبول

تور استانبول و کاپادوکیا

 • 7 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
59,900,000

بنر تورهای تابستان

{{totalCount}} دیدگاه

{{nameError}}
{{emailError}}
{{commentViewData.commentLength - commentMessage.length}} کاراکتر باقی مانده
{{commentMessageError}}
{{responseMessage.text}}