جاهای دیدنی تورین، سفری به قلب تاریخ و فرهنگ ایتالیا

معصومه ریحانی
 • معصومه ریحانی
 • 1403/2/27
 • 0 دیدگاه
{{selectedRate}}

جاهای دیدنی تورین از جمله کاخ های باشکوه موزه های جهانی میدان های زیبا و کلیساهای تاریخی هر گردشگری را مجذوب خود می کنند

تور اروپا

تورین نخستین پایتخت ایتالیا در فاصله سالهای ۱۸۶۱ تا ۱۸۶۵ می‌باشد. به لحاظ جمعیتی چهارمین و به لحاظ اقتصادی سومین شهر مهم ایتالیاست، از این رو جاذبه‌های گردشگری فراوانی در این شهر موجود است. اگر مسافر تورین هستید و یا قصد خرید تور ایتالیا در آینده را دارید، خواندن مقاله جاهای دیدنی تورین را از دست ندهید. اگرچه ممکن است جاهای دیدنی تورین ایتالیا، به اندازه شهر همسایه خود در شمال ایتالیا، میلان، پر زرق‌وبرق یا محبوب نباشد اما تورین در فیلم، موسیقی، صحنه‌های سینمایی و هنری پر رونق یا موزه‌های درجه یک حرف زیادی برای گفتن دارد.

لیست جاهای دیدنی تورین

۱. میدان سن کارلو

تورین شهری است که در آن خیابان ها و میادین زیبایی وجود دارد اما در این میان هیچ میدانی به زیبایی و جذابیت میدان سن کارلو (Piazza San Carlo)، ‏نیست. اطراف این میدان را ساختمان های زیبا و مسقف پوشانده است. زیر این سقف ها می توانید برخی از زیباترین و شیک ترین ‏فروشگاههای شهر تورین و کافه های قدیمی را بیابید. مجسمه ای که در وسط این میدان قرار گرفته است مربوط به دوک امانوئل ‏فیلیبرت سال 1838 است.

میدان سن کارلو

۲. مول آنتونلیانا

مول آنتونلیانا (Mole Antonelliana)، نماد اصلی شهر تورین محسوب می شود که نام خود را از نام سازنده اش، الساندرو آنتونلی، گرفته است. این ‏ساختمان در سال 1889 تکمیل شده است و داخل آن موزه ملی سینمای این شهر قرار گرفته است، بسیاری آن را بلندترین موزه ‏جهان می شناسند.

مول آنتونلیانا

۳. کاخ سلطنتی ‏

کاخ سلطنتی (Palazzo Reale di Torino)، یک کاخ تاریخی مربوط به خاندان ساووی است که کاملا یک سو از میدان پیاتزا کاستلو را در مرکز شهر ‏تورین به خود اختصاص داده است. این کاخ در قرن 16 ساخته شده است اما در قرن 17 تغییراتی به روی آن اعمال شد و آن را ‏مدرن تر کردند. در سال 1946 این کاخ به یک موزه تبدیل شد و از سال 1997 نیز در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت ‏رسید. در اطراف این کاخ باغ سلطنتی زیبا و جذابی وجود دارد که در گوشه ای از آن موزه باستان شناسی قرار گرفته است.

کاخ سلطنتی تورین

۴. کاخ مادام

کاخ مادام (Palazzo Madama)، در مرکز میدان کاستلو قرار گرفته است. این ساختمان در قرن 13 یک قلعه بود که سپس در قرن 15 با بازسازی ‏های انجام شده و گسترش آن به یک کاخ تبدیل شد. داخل این کاخ موزه هنرهای قدیمی را خواهید یافت که در آن آثار هنری ‏باقیمانده از تاریخ شهر تورین دیده می شود.‏‏ ‏ ‏‏

کاخ مادام

۵. کلیسای جامع ‏‎ ‎سن جیوانی باتیستا  ‏

در نزدیکی کاخ سلطنتی، کلیسای جامع ‏‎ ‎سن جیوانی باتیستا (Cathedral of San Giovanni Battista)، قرار گرفته است که اولین نمونه از معماری رنسانس در شهر تورین ‏است. این کلیسا در سالهای 1492 الی 1498 ساخته شده است. اصلی ترین جاذبه این کلیسا برای بازدیدکنندگان پوشش مقدس سانتا ‏سیندون است که به ندرت در انظار عمومی به نمایش گذاشته می شود و در یک محفظه ضد گلوله و ضد حریق قرار گرفته است ‏و به خوبی از آن محافظت می شود.

کلیسای جامع ‏‎ ‎سن جیوانی باتیستا

۶. قصر وناریا

قصر وناریا (La Venaria Reale)، که با نام قصر ونریا نیز شهرت دارد، متشکل از اقامتگاه سلطنتی و باغ می‌شود و در نزدیکی شهر تورین، ایتالیا قرار دارد. با ۸۰ هزار متر مربع زیربنای قصر و در مجموع ۹۵۰ هزار متر مربع مساحت، وناریا یکی از بزرگ‌ترین قصرهای جهان به‌شمار می‌رود. قدمت این مجموعه به سال ۱۶۷۵ میلادی بازمی‌گردد و با معماری باروک فضاهای داخلی مانند تزیینات مرمری گالری بزرگ و همچنین پارک گسترده‌اش شهرت دارد. قصر وناریا به‌عنوان یکی از اقامتگاه‌های خاندان سلطنتی ساووی، در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است.

قصر وناریا در تورین

۷. کاخ کارینیانو

در حوالی میدان کستلو ساختمان مجلل و با عظمت کاخ کارینیانو (Palazzo Carignano)، را می توانید ببینید. این ساختمان به منظور گردهمایی افراد پارلمان ایتالیا در سال های 1861 تا 1864 تاسیس شد. در همین محل پادشاهی ایتالیا برای اولین بار رقم خورد.

کاخ کارینیانو در تورین ایتالیا

۸. کاخ ریولی

کاخ ریولی (Castle of Rivoli)، از اقامتگاه‌های سابق خاندان سلطنتی ساووی در تورین محسوب می‌شود و در سال ۱۷۸۸، با سبک معماری باروک ساخته شد. این بنای تاریخی که در فهرست میراث جهانی یونسکو نیز قرار دارد، امروزه میزبان موزه هنرهای معاصر است. با افتتاح در سال ۱۹۸۴، این موزه اولین موزه هنرهای معاصر در ایتالیا به‌شمار می‌رود و علاوه بر گردآوری و نمایش آثار هنری، به فعالیت‌های تحقیقاتی و برنامه‌های آموزشی نیز می‌پردازد.

کاخ ریولی در تورین

۹. دروازه پالاتین

دروازه پالاتین (Porta Palatina)، دروازه شهر است که قدمت آن به دوران رومیان باز می گردد. این دروازه امروزه محل اتصال بین تورین مدرن ‏در سمت شمال و شهر قدیمی در سمت دیگر آن می باشد. این دروازه یکی از معدود سازه های باقیمانده از قرن یکم است که در ‏کنار سالن تئاتر باستانی که با فاصله اندکی از آن قرار گرفته است پارک باستان شناسی را تشکیل می دهند که در سال 2006 ‏بازگشایی شد.

دروازه پالاتین

۱۰. موزه مصری

موزه مصری (Museo Egizio)، از جذاب ترین موزه‌های ایتالیا می‌باشد. در حالیکه ممکن است به این فکر کنید که برای دیدن آثار باستانی مصری به تورین نیامده اید اما باید این را بدانید که چنین ‏کلکسیون قدرتمندی از این آثار در هیچ جای دنیا مگر قاهره نخواهید یافت. این مجموعه از سال 1824 جمع آوری شده است ، در ‏آن زمان طی کاوش های انجام شده در مصر 5268 اثر باستانی بدست آمد که امروزه در میان آنها می توان مجسمه های خدایان ‏گوناگون مصری را مشاهده کرد.

موزه مصری در تورین

۱۱. موزه ملی اتومبیل  ‏

موزه ملی اتومبیل (Museo Nazionale dell'Automobile turin italy)، شهر تورین موزه ایست برای نمایش پیشرفت و توسعه ماشین در این شهر و بیشتر به روی تولید کنندگان ‏اتوموبیل شهر تورین تمرکز دارد، هر چند به آنها ختم نمی شود بلکه در این موزه همچنین اتومبیل های کلاسیک و آنتیک نیز ‏به نمایش گذاشته شده و داستان هر یک بازگو می شود.

موزه ملی اتومبیل تورین

۱۲. دژ فنسترله

دژ فنسترله (Forte di Fenestrelle)، در کوه پینایا در پارک طبیعی اورسیرا روچاوره (Orsiera Rocciavre)  قرار گرفته است و ۱۳۰ هکتار وسعت دارد. این دژ یکی از بزرگ‌ترین سازه‌های مستحکم در اروپا به‌شمار می‌رود و شامل مجموعه‌ای از سه قلعه‌ی بزرگ، به‌علاوه‌ی حصارهای محافظ، باروها، توپخانه‌ها، سربازخانه‌ها، انبارهای باروت، انبارهای کالا، آشپزخانه‌ها، عمارت فرماندار، محوطه‌ی رژه و کلیسا می‌شود. به دلیل وسعت و عظمت زیاد، دژ فنسترله را در ایتالیا، دیوار بزرگ آلپ می‌نامند.

دژ فنسترله

۱۳. روستای قرون وسطی و پارک ولنتینو  ‏

اگر در این شهر از بازدید کاخ های مجلل و ساختمان های بزرگ خسته شدید می توانید به سمت رودخانه حرکت کنید و به روستای قرون وسطی و پارک ولنتینو (Borgo Medievale e Parco del Valentino)، ‏سر بزنید. در اینجا می توانید یک روستای کاملا تاریخی مربوط به قرون وسطی را نیز ببینید. ساختارهایی ‏که کاملا با آنچه در سطح شهر دیده بودید فرق می کند و شما را به دوره ای دیگر وارد می کند.

روستای قرون وسطی و پارک ولنتینو 

۱۴. دریاچه چرزول 

دریاچه چرزول(Lago di Ceresole)، که با نام دریاچه سرسول نیز شناخته می‌شود، دریاچه‌ای مصنوعی و کوچک در کلانشهر تورین ایتالیا است که بین سال‌های ۱۹۲۵ تا ۱۹۳۱ با احداث سد و نیروگاه برق، ایجاد شد. فضای اطراف این دریاچه بسیار زیبا و دیدنی است. بازدیدکنندگان از این سد می‌توانند از ورزش‌های آبی، پیاده‌روی، گشت‌وگذار و تماشای چشم‌انداز کوهستانی خیره‌کننده‌اش لذت ببرند.

دریاچه چرزول 

۱۵. پارک ملی گرن پارادیزو 

پارک ملی گرن پارادیزو (Parco Nazionale Gran Paradiso)، یک مقصد گردشگری جذاب است که مناظر کوهستانی فوق‌العاده‌ای دارد و فرصت‌های بی‌نظیری برای پیاده‌گردی و کوه‌پیمایی در دل طبیعت و در مسیرهای زیبا با چشم‌اندازهای عالی دارد. در این پارک، فعالیت‌های تفریحی فصلی برای گردشگران وجود دارد. در تابستان تفریحاتی مثل پیاده‌روی، در پاییز گشت‌وگذار در انبوه درختان هزار رنگ، در زمستان اسکی و پاچیله و در فصل بهار، عکاسی از گل‌های زیبای بهاری در این پارک ملی رایج است..

در این مطلب از مجله ایوار جاهای دیدنی تورین را به شما معرفی کردیم که یک شهر صنعتی در ایتالیاست و به‌طور کامل برای المپیک 2006 طراحی شده بود. تورین، اکنون یکی از دلپذیرترین شهرهای ایتالیا برای بازدید است. 

پارک ملی گرن پارادیزو 

پرسش‌های متداول

چه فعالیت‌هایی در توریل در فصل‌های مختلف سال وجود دارد؟
از پیاده‌روی و دوچرخه‌سواری تا بازدید از موزه‌ها و کلیساها. این شهر همواره امکانات طبیعی متنوعی را برای سفرکنندگان فراهم می‌کند.
چرا شهر تورین تا این اندازه معروف شده است؟
شهر تورین نخستین پایتخت ایتالیا در فاصله سالهای ۱۸۶۱ تا ۱۸۶۵ بوده است.
معصومه ریحانی معصومه ریحانی
{{selectedRate}}
زوریخ، لوگانو

تور زوریخ و لوگانو

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,890
پاریس

تور پاریس

 • 8 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
2,390
کاپادوکیا، استانبول

تور استانبول و کاپادوکیا

 • 7 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
قیمت از
59,900,000

بنر تورهای تابستان

{{totalCount}} دیدگاه

{{nameError}}
{{emailError}}
{{commentViewData.commentLength - commentMessage.length}} کاراکتر باقی مانده
{{commentMessageError}}
{{responseMessage.text}}