طولانی ترین رودخانه های فرانسه

صبا صفری
 • صبا صفری
 • 1397/6/24
 • 0 دیدگاه
{{selectedRate}}

فرانسه رودخانه های زیبایی دارد که از میان شهرها و دهکده هایش عبور می کنند و تصویر خیره کننده آب های مواج و باشکوه زیر پل های قدیمی یا تراس های کنار رودخانه ای و کاخ های و عمارت های باابهت را به ما می دهند.

تور اروپا

تقریباً تمام دپارتمان‌های اجرایی بین جوامع محلی و مناطق ملی نامشان را از یک یا دو رودخانه‌ای که از میانشان می‌گذرد گرفته‌اند. در فرانسه هزاران رودخانه وجود دارد که وقتی به جستجویشان بروید، با نام‌هایی برخورد می‌کنید که هرگز به گوشتان نرسیده بودند. در این کشور دو نوع رودخانه وجود دارد؛ یکی به دریا می‌ریزد و دیگری این‌طور نیست. از میان رودخانه‌های معدودی که به دریا می‌ریزند می‌توانیم به «سن»، «رون» یا «لوار» اشاره کنیم. در ادامه این راهنما دقت داشته باشید که طولانی‌ترین رودخانه‌هایی که نام برده‌ایم بر اساس بخش جاری در فرانسه دسته‌بندی شده‌اند که در نهایت به دریا می‌رسند. اگر بخواهیم تمام طول رودخانه‌ها را حساب کنیم این فهرست کمی تغییر خواهد کرد.

فهرست طولانی ترین رودخانه های فرانسه

۱. رودخانه لوار

«لوار» (Loire) با ۱.۰۱۳ کیلومتر طول، طولانی‌ترین رودخانه فرانسه بوده و سرچشمه‌اش در ارتفاع ۱۳۵۰ متری از سطح دریا قرار دارد. این رودخانه قبل از آنکه به اقیانوس اطلس بریزد، از قسمت بزرگی از کشور عبور می‌کند. لوار آغازی فروتنانه در شمال غرب داشته و سپس به نواحی شرقی دره لوار امتداد پیدا می‌کند. این رودخانه در مسیرش از تاکستان‌ها، باغ‌های شگفت‌انگیز و کاخ‌هایی زیبا عبور می‌کند. در اواخر مسیر، نانت میزبان لوار شده و در نهایت از «سن نَزِر» (St. Nazaire) به اطلس می‌ریزد.

رودخانه لوار فرانسه

۲. رودخانه سن

رودخانه سن، با ۷۷۶ کیلومتر طول در جایگاه دوم قرار می‌گیرد. این رودخانه به خاطر عبورش از پاریس شگفت‌انگیز از تمام رقبایش بیشتر شهرت دارد و اگر با تور فرانسه راهی این شهر شوید، حتما آن را خواهید دید. سرچشمه آن در ۳۰ کیلومتری شمال غرب «دیژون» (Dijon) قرار داشته و سپس به سمت شمال غرب حرکت می‌کند. این رودخانه پس از آن به بیشه «فونتن بلو» (Fontainebleau) رسیده و سپس از پاریس عبور می‌کند.

رودخانه سن فرانسه

۳. رودخانه گارون

«گارون» (Garonne) با ۵۷۵ کیلومتر طول از پیرنه اسپانیا و از یخرودهای ارتفاعات «آراگون» (Aragon) سرچشمه می‌گیرد. این رودخانه از تولوز عبور کرده و از طریق «کانال دو میدی» (Canal du Midi) به مدیترانه می‌ریزد. در ۱۶ مایلی بوردو، گارون به رودخانه «دوردونی» (Dordogne) پیوسته و مصب رود «ژیروند» (Gironde) را که بزرگ‌ترین اروپا به شمار می‌رود شکل می‌دهد.

رودخانه گارون فرانسه

۴. رودخانه رون

«رون» (Rhône) با ۵۴۵ کیلومتر طول در کشور فرانسه، از کشور سوئیس سرچشمه گرفته و بعد از عبور از دریاچه ژنو وارد کوهستان‌های جنوبی «ژورا» (Jura) در فرانسه می‌شود. اولین شهری که رون از آن عبور می‌کند لیون بوده و از آن‌ها به رودخانه «سائون» (Sâone) می‌پیوندد. از اینجا رودخانه مستقیماً به سمت دره رون در جنوب حرکت می‌کند. رون، «وین» (Vienne)، «ولانس» (Valence)، «آوینیون» (Avignon) و «آرل» (Arles) را به هم پیوند می‌دهد و از آنجا به دو قسمت تقسیم می‌شود که یکی از آن‌ها به دریای مدیترانه می‌ریزد.

رودخانه رون فرانسه

۵. رودخانه دوردونی

رودخانه «دوردونی» (Dordogne) با ۴۸۳ کیلومتر طول در جایگاه پنجم قرار می‌گیرد. این رودخانه از کوهستان «اورن» (Auvergne) سرچشمه گرفته و با عبور از یک سری تنگه‌های عمیق مسیرش را باز می‌کند. دوردونی در مسیر خود از کنار کاخ‌هایی زیبا روی تپه‌ها عبور می‌کند. برای تماشای عالی‌ترین مناظر آن پیشنهاد می‌کنیم به سراغ باغ‌های «مارکیساک» (Marqueyssac) بروید. این رودخانه هم در نهایت به سمت اطلس حرکت می‌کند.

رودخانه دوردونی فرانسه

پرسش‌های متداول

طولانی ترین رودخانه های فرانسه کدامند؟
میتوان از طولانی ترین رودخانه های فرانسه به رودخانه لوار، رودخانه سن، رودخانه گارون، رودخانه رون و... اشاره کرد.
رودخانه دوردونی کجاست؟
رودخانه «دوردونی» (Dordogne) با ۴۸۳ کیلومتر طول در جایگاه پنجم قرار می‌گیرد. این رودخانه از کوهستان «اورن» (Auvergne) سرچشمه گرفته و با عبور از یک سری تنگه‌های عمیق مسیرش را باز می‌کند.
صبا صفری صبا صفری
{{selectedRate}}
زوریخ، لوگانو

تور زوریخ و لوگانو

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,690
پاریس

تور پاریس

 • 8 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,890
مادرید، بارسلونا

تور مادرید و بارسلونا

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,790

بنر تورهای تابستان

{{totalCount}} دیدگاه

{{nameError}}
{{emailError}}
{{commentViewData.commentLength - commentMessage.length}} کاراکتر باقی مانده
{{commentMessageError}}
{{responseMessage.text}}