چطور در پاریس مانند مردم بومی قهوه بنوشیم؟

صبا صفری
 • صبا صفری
 • 1397/6/26
 • 0 دیدگاه
{{selectedRate}}

اگر بخواهید در پاریس با فرهنگ کافه معروفش به صرف یک فنجان قهوه بروید، بد نیست درباره قوانین رایج آن اندکی بدانید.

تور اروپا

شاید پاریسی‌ها عاشق کافه‌های خود باشند اما قهوه‌های این شهر به اندازه کافه‌هایشان کیفیت ندارند. این قهوه ضعیف، تلخ و اندکی سوخته بوده و این سه واژه عناوین مؤدبانه و مناسبی برای توصیف عمومی آن هستند. شاید فرآوری دانه قهوه در این شهر خیلی قابل توجه نباشد که در واقع یکی از نادرترین ضعف‌های غذایی آن به حساب می‌آید، اما فرهنگی که حول آن شکل گرفته توسط مؤسسه‌هایی مانند «کافه دو فلور» (Café de Flore) و «له دو مگو» (Les Deux Magots) جا افتادند. در ادامه شما را با قوانینی آشنا می‌کنیم که بتوانید مانند پاریسی‌ها قهوه خود را در این شهر نوش جان کنید.

با لیوان های بزرگ و شیری قهوه های بعد از ظهری خداحافظی کنید

تنها زمانی که پاریسی‌ها را حین نوشیدنی یک لیوان قهوه بزرگ و پر شیر می‌بینید، به هنگام صبحانه در آشپزخانه است. این لذت صبحگاهی معمولاً داخل پیاله خورده می‌شود و آن را داخل ماگ نمی‌ریزند. حتی برخی از مردم باگت خشک شده شب قبل را هم در آن خرد می‌کنند. شاید به نظر چیز جالبی نیاید اما بسیاری از فرانسوی‌ها عاشق این شیوه برای شروع روزشان هستند. البته دقت داشته باشید که بعد از ۱۰ صبح و در دنیای بیرون از خانه با لباس رسمی، احتمال اینکه کسی یک اسپرسو سفارش دهد کم نیست و ۶۰ درصد فرانسوی‌ها آن را انتخاب می‌کنند.

با کروسان و تارتین از آن یک صبحانه خوب بسازید

اگر صبح زود بیدار شدید و آشپزخانه‌ای برای امتحان کردن نوشیدنی بالا نداشتید، به سراغ یک کافه بروید و صبحانه کلاسیک مردم پاریس را سفارش دهید. این صبحانه معمولاً «کافه او لِه» (café au lait)، یک لیوان آب پرتقال تازه و یک تارتین یا کروسان را شامل می‌شود. این جشن شکر و کافئین، شما را برای یک پیاده‌روی حسابی در شهر آماده کرده و باتری‌هایتان را شارژ می‌کند.

کروسان و تارتین

انتظار منو نداشته باشید چون پاریسی ها می دانند چه چیزی سفارش دهند

بسته به کافه‌ای که انتخاب می‌کنید و ساعت روز، احتمال دارد که منویی برایتان نیاورند. هر چند لازم نیست نگران باشید چون به هر حال گزینه‌های زیادی مانند استارباکس پیش رویتان نخواهند گذاشت. جز کافه او له و اسپرسو، تنها سه پیشنهاد دیگر خواهید داشت که یکی «کافه کرم»، ترکیبی از اسپرسو و فوم شیر، دیگری «کافه الونژه» (café allongé) یک اسپرسوی رقیق شده و آخری «کافه نوازت» (café noisette) اسپرسو با اندکی شیر داغ است.

قهوه در پاریس

حواستان باشد کجا قهوه را می نوشید

معمولاً سه جا در یک کافه برای نوشیدن قهوه وجود دارد: در تراس، پشت میزهای داخل یا پشت پیشخوان. به طور معمول اگر بخواهید بنشینید و قهوه را نوش جان کنید، چه قهوه بزرگ باشد یا کوچک باید هزینه‌ای دو برابر پرداخت کنید. در واقع این هزینه دو برابر را برای هیچ می‌پردازید پس پیشنهاد می‌کنیم آن را ایستاده نوش جان کرده و از طعمش لذت ببرید.

بیشتر از چیزی که ارزش دارد نپردازید

همان‌طور که قبلاً هم گفتیم، قهوه‌های پاریسی بهترین طعمی را ندارند که در زندگی امتحان کرده‌اید و قطعاً نباید بیش از چند یورو برایشان هزینه کرد. برخی از کافه‌های مدرن شهر شروع به افزایش قیمت‌هایشان کرده‌اند که اگر نیازی به طراحی داخلی صنعتی و حس و حال کشورهای دیگر ندارید آن‌ها را پیشنهاد نمی‌کنیم.

داستان درباره قهوه نیست درباره مردم است

علاقه مردم پاریس به نوشیدن قهوه در کافه‌ها تنها به خاطر طعم آن نیست بلکه بیشتر به خاطر علاقه آن‌ها به تماشای عبور و مرور مردم است. هیچ چیزی به اندازه توقف چند ساعته در کافه‌ای در بلوار سن ژرمن و تماشای دنیای بیرون نمی‌تواند برای آن‌ها لذت بخش باشد. البته این تماشا به معنی قضاوت نیز بوده و معمولاً مردم پاریس دوست دارند ببینند چه کسی چه لباسی پوشیده یا با چه کسی همراه شده است.کافه های معروف پاریس

درباره انتخاب تراس احتیاط کنید

تنها استثنایی که درباره سنت بالا وجود دارد زمان غذا است. اگر حوالی زمان ناهار یعنی بین ۱۲ تا ۲ بعد از ظهر به کافه‌ای رفتید و دیدید برخی از میزها با دستمال، قاشق و چنگال نقره و گیلاس چیدمان شده‌اند و قصد صرف غذا ندارید، حتماً میزی را انتخاب کنید که خالی باشد. البته همین امر درباره شام هم صدق می‌کند. اگر نمی‌دانید کجا بنشینید خیلی ساده از پیشخدمت‌ها سؤال کنید. حتی اگر به لحاظ زبانی این کار ساده نباشد بهتر از آن است که جلوی این جمعیت شیک در حال تماشای اطراف شما را بلند کنند.

انتظار نداشته باشید پیشخدمت ها از شما عکس بگیرند

جدای از قهوه رقیق، فرانسه به خاطر خدمات مشتری هم خیلی شهرت خوبی ندارد. کارکنان کافه حقوقی مانند سایر کارمندان اداری داشته و نیازی به انعام مشتریان ندارند. این یعنی ممکن است به جای یک خنده مهمان نوازانه با یک چهره سرد روبرو شوید. هر چند زمانه در حال تغییر بوده و این روزها کمتر کسی را می‌بینید که با چنین وضعیتی در کافه‌های شهر کار کند. توصیه می‌کنیم یا به آن‌ها انعام خوبی بدهید یا برخوردشان را به خود نگیرید زیرا این رفتار نه به شخص شما و نه به گردشگر بودنتان ربطی دارد و تنها بخشی از بازی است.

آینده را در آغوش بگیرید

۹ توصیه‌ای که به شما کردیم واقعاً به فرهنگ کافه‌ای که در نقاط سنتی‌تر پاریس وجود دارد مرتبط بوده و این شهر هم مانند سایر مکان‌ها در حال تغییر است و به طور کل بیش از پیش به بین‌المللی شدن می‌گراید. تعداد کافی‌شاپ‌هایی که طعم ضعیف یا خدمات را بهبود بخشیده‌اند کم نیستند. پیشنهاد می‌کنیم برای این تجربه به سراغ «کافه لومی» (Café Lomi)، «لو بال کافه» (Le Bal Café) یا «کوتوم» (Coutume) بروید.

کافه های پاریس

صبا صفری صبا صفری
{{selectedRate}}
زوریخ، لوگانو

تور زوریخ و لوگانو

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش , ترک
قیمت از
49,900,000
1,890
پاریس

تور پاریس

 • 8 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
2,390
کاپادوکیا، استانبول

تور استانبول و کاپادوکیا

 • 7 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
59,900,000

بنر تورهای تابستان

{{totalCount}} دیدگاه

{{nameError}}
{{emailError}}
{{commentViewData.commentLength - commentMessage.length}} کاراکتر باقی مانده
{{commentMessageError}}
{{responseMessage.text}}