پنج موزه برتر شهر استراسبورگ

نیلوفر عباسیان
 • نیلوفر عباسیان
 • 1397/6/28
 • 0 دیدگاه
{{selectedRate}}

استراسبورگ به عنوان پایتخت منطقه‌ی «آلزاس» (Alsace) فرانسه از نظر فرهنگی بسیار غنی است و نمایش‌های تئاتر گوناگون و موزه‌های فوق‌العاده‌ای دارد.

تور اروپا

موزه‌های متعدد باستان‌شناسی، تاریخی، هنر مدرن و غیره در استراسبورگ وجود دارند و فرهنگ این ناحیه خود به موزه‌ای دیدنی می‌ماند. چه شما به موضوعات فرهنگی کلاسیک و چه به موضوعات غیرمعمول مشتاق باشید می‌توانید با گردش در موزه‌های این شهر دیدنی‌های جذاب برای خودتان را بیابید. در این مطلب بهترین موزه‌های استراسبورگ را به شما معرفی می‌کنیم.

۱. موزه آلزاس

اگر به آشنایی با زندگی روزمره روستاییان آلزاس و فرهنگ این منطقه علاقه‌مند هستید به «موزه آلزاس» (Musée Alsacien) در خیابان «که سن نیکلاس» (Quai Saint-Nicolas) بروید. این موزه زندگی سنتی در منطقه‌ی آلزاس را به نمایش می‌گذارد و در آن می‌توانید مجسمه‌ها و شمایل مذهبی، مبلمان و اثاث سنتی، اشیای سفالی و سرامیکی و دیگر ساخته‌های مربوط به قرن‌های هفتم تا نوزدهم را ببینید. موزه‌ی آلزاس بیش از ۳۰ اتاق داراست که هر کدام از آن‌ها به یک ناحیه‌ی متفاوت از آلزاس و فرهنگ آن اختصاص یافته است. همچنین یک اتاق از موزه جنبه‌های زندگی مدرن در استراسبورگ را نمایش می‌دهد.

موزه استراسبورگ

۲. موزه هنر مدرن و معاصر

«موزه هنر مدرن و معاصر» (Musée D’art Moderne Et Contemporain) در سال ۱۹۹۸ بازگشایی شد و هنرمندان و هنردوستان سراسر جهان را به خود جذب می‌کند. این موزه را در حاشیه «رودخانه ایل» (River Ill) و در قلب بخش تاریخی استراسبورگ می‌توانید بیابید. علاوه بر بخش‌های دیدنی، در این موزه اتاق‌های عکاسی، کتابخانه، سالن کنفرانس و رستوران هم وجود دارد. موزه هنر مدرن و معاصر مجموعه‌های دائمی بسیار متنوعی از آثار هنری «گوستاو دوره» (Gustave Doré)، «وسیلی کاندینسکی» (Wassily Kandinsky)، «ماکس ارنست» (Max Ernst) و سایرین را داراست. همچنین تولیدات هنری به صورت منظم در آن ارائه می‌شوند.

موزه هنر معاصر استراسبورگ

۳. موزه جانورشناسی

«موزه جانورشناسی» (Musée Zoologique) در محوطه‌ی دانشگاه استراسبورگ واقع شده و یکی از غنی‌ترین انواع آن در سراسر فرانسه شناخته می‌شود. این موزه در اوایل قرن هجدهم به کمک «گالری تاریخ طبیعی جین هرمان» (Jean Hermann’s Gallery of Natural History) بنا شد و امروزه مجموعه‌ای تحسین برانگیز از نمونه‌های طبیعی را داراست که میلیون‌ها حشره، بیش از ۱۸۰۰ پرنده، ۱۵۰۰ پستاندار و ۶۰,۰۰۰ بی‌مهرگان دریایی را شامل می‌شود. همچنین در موزه‌ی جانورشناسی استراسبورگ ماهی‌ها و خزندگان منحصربفرد و اسکلت‌های جانوران منقرض شده یا در حال نابودی را می‌توانید ببینید.

موزه استراسبورگ

۴. موزه باستان شناسی

«موزه باستان شناسی» (Musée Archéologique) کاوش در تاریخ منحصربفرد منطقه‌ی آلزاس و شهر استراسبورگ از زمان‌های بسیار اولیه‌ی آن یعنی حدود ششصد هزار سال قبل از میلاد، را برای شما ممکن می‌سازد. این موزه مکانی فوق‌العاده برای افرادی است که علاقه دارند اطلاعات دقیقی در مورد تاریخ این منطقه‌ی پرتکاپو و به ویژه عصر آهن و عصر برنز و همچنین زندگی در آلزاس در قرون وسطی کسب کنند. به دلیل ادامه‌ی حفاری‌های باستان شناسی در استراسبورگ و آلزاس، اشیای جدید به طور مرتب به مجموعه‌های موزه افزوده می‌شود. همچنین نمایشگاه‌های موقت و رویدادهای باستان شناسی به روز در موزه باستان شناسی استراسبورگ بر پا می‌شوند.

موزه های استراسبورگ

۵. موزه کار نتردام

«موزه کار نتردام» (Musée de l’Oeuvre Notre-Dame) در ورودی «کلیسای جامع نتردام استراسبورگ» قرار گرفته و یکی از بهترین مجموعه‌ها از هنر قرون وسطی در فرانسه را ارائه می‌دهد. اشیای موزه با تنوعی مثال زدنی از یکی از قدیمی‌ترین پنجره‌های استیند گلس یعنی «سر ویسمبورگ» (Wissembourg Head) تا نقاشی‌های تأثیرگذار «سباستین اشتوسکوف» (Sébastien Stoskopff)، یکی از مشهورترین هنرمندان قرون وسطی، را شامل می‌شوند که پویایی استراسبورگ در قرون وسطی را نشان می‌دهد. حیاط تاریخی موزه در کنار باغ افسونگر گوتیک چشم‌اندازی ارزشمند به تاریخ غنی شهر استراسبورگ به دست می‌دهند.

موزه استراسبورگ

نیلوفر عباسیان نیلوفر عباسیان
{{selectedRate}}
زوریخ، لوگانو

تور زوریخ و لوگانو

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,690
پاریس

تور پاریس

 • 8 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,890
مادرید، بارسلونا

تور مادرید و بارسلونا

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,790

بنر تورهای تابستان

{{totalCount}} دیدگاه

{{nameError}}
{{emailError}}
{{commentViewData.commentLength - commentMessage.length}} کاراکتر باقی مانده
{{commentMessageError}}
{{responseMessage.text}}