چیزهای عجیبی که در پاریس با آنها مواجه می شوید

صبا صفری
 • صبا صفری
 • 1397/6/12
 • 0 دیدگاه
{{selectedRate}}

در پاریس با برخی جنبه‌های عجیب مردم این شهر روبرو خواهید شد. به هر صورت باید این ویژگی‌های فرانسه را پذیرفت تا سفری دلپذیر داشت.

تور اروپا

وقتی سفر می‌کنید جنبه‌های عجیب و متفاوتی در کشور مقصد وجود دارد که باید آن‌ها را بپذیرید و خود را هماهنگ کنید. این موارد می‌توانند شامل درخواست استیک در یک رستوران پاریسی یا عجله برای رسیدن به آخرین مترو باشد. رفتار پاریسی‌ها گاهی‌ می‌تواند بسیار گیج کننده باشد اما به هر حال این شهر افسون‌های خاص خود را دارد.

رد شدن از خیابان

مردم پاریس به ندرت برای آدمک سبز مخصوص عابرین پیاده صبر می‌کنند و اغلب با کیف دستی‌شان از میان خودروها راهشان را باز کرده و البته پیشنهاد می‌کنیم شما هم به عبور خودروها به هنگام چراغ قرمز توجه داشته باشید زیرا درباره رانندگان نیز احتمال آنکه منتظر سبز شدن چراغ نشوند زیاد است. به هر صورت برای عبور از خیابان دقت کنید.

 پاریس

باران شدید

همه می‌دانند که در پاریس باران زیاد می‌بارد اما تا زمانی که یکی از آن باران‌های سنگین را به شخصه تجربه نکنید متوجه میزان شدت آن نخواهید شد. حتی می‌توانید اصطلاح «مثل چی باریدن» را هم به خوبی درک کنید. این اصطلاح دقیقاً شدت باران‌های بی‌پایان پاریسی را توصیف می‌کند.

تماشای مردم

فضای تراس کافه‌ها اغلب از ردیفی از صندلی‌ها تشکیل شده که رو به خیابان قرار گرفته‌اند تا بتوانید مردمی را که عبور می‌کنند تماشا کنید. پاریسی‌ها اعتقاد دارند این شیوه چیدمان صندلی از طبیعت رمانتیک آن‌ها سرچشمه می‌گیرد زیرا نشستن در کنار کسی که دوستش دارید احساس بیشتری دارد تا یک میز بینتان قرار گرفته باشد. البته برخی اعتقاد دارند این علاقه مردم پاریس از میل آن‌ها به قضاوت دیگران می‌آید... پاریس

بوسیدن گونه

مردم فرانسه اغلب به جای دست دادن، دست تکان دادن برای سلام و بغل کردن ترجیح می‌دهند گونه‌هایشان را به هم بچسبانند و یک صدای خفیف بوسیدن در آورند. این شیوه احوالپرسی کدهای اجتماعی خاصی را به همراه دارد؛ کدهایی که فقط در صورت دیدن عمل به صورت زنده متوجه آن‌ها خواهید شد. برای مثال اگر به عده‌ای فرانسوی معرفی می‌شوید، انتظار می‌رود که تک به تک آن‌ها را به همین شیوه بوسیده و حتی اگر گروه بزرگی باشد باز هم باید این کار را بکنید. در صورت عدم انجام این کار رفتارتان نوعی بی‌ادبی محسوب می‌شود.

تنها نشستن

تنها نشستن در کافه امری طبیعی است و در واقع می‌توان آن را رفتاری پاریسی نامید. تنها نشستن در کافه و لذت بردن از یک کتاب و فنجانی قهوه صحنه‌ای است که در این شهر زیاد با آن روبرو خواهید شد. به هر حال اینجا شهر فیلسوف‌ها، نویسندگان و هنرمندان اگزیستانسیالیسم مانند «آلبر کامو» (Albert Camus) و «ژان پل سارتر» (Jean-Paul Sartre) است که نیاز داشتند تمام وقت خود را به تنهایی سپری کنند.

 پاریس

آب معدنی

پاریسی‌ها اغلب پافشاری می‌کنند که سیستم لوله‌کشی شهر به شدت آلوده بوده و آب آن قابل شرب نیست. با این حساب بسیاری از مردم هرگز از شیر آب نمی‌خورند. آن‌ها ترجیح می‌دهند آب معدنی بسته‌بندی شده بخرند که قیمت بسیار پایینی داشته و در اکثر فروشگاه‌های رفاهی پیدا می‌شود.

اسکوتر  و اسکیت

شاید تعجب کنید اما بزرگسالانی با کفش پاشنه بلند و لباس رسمی در این شهر هستند که اسکوتر را برای رفتن به سر کار و نقاط دیگر شهر انتخاب کرده‌اند. این روش اصلاً در پاریس چیز عجیبی نیست و در واقع بسیار کاربردی است. به ویژه در مترو که باید راهروهای طولانی و پیچ در پیچ را از سر بگذرانید تا خط عوض کنید، این وسیله می‌تواند به کار بیاید. همچنین در پاریس اسکیت‌ها چیزی متعلق به گذشته نیستند و می‌توانید آن‌ها را هر جایی پیدا کنید. با این روش شما هم می‌توانید از اتوبوس‌های روباز گردشگری صرف نظر کرده و یادمان‌های تاریخی مانند طاق پیروزی یا موزه لوور را با سرعتی بسیار بالاتر بگردید.

 پاریس

استیک

وقتی پیشخدمت درباره میزان پخته شدن استیک از شما سؤال می‌کند، باید با در نظر گرفتن این که فرانسوی‌ها اغلب گوشت را کمتر از چیزی که پیش‌بینی می‌کنید می‌پزند سفارشتان را انتخاب کنید و در واقع در پاریس درجه‌های طبخ استیک یک درجه کمتر از استاندارد هستند.

مصرف بیش از حد کافئین

اگر برای اولین بار به سفر فرانسه بروید و در یک کافه درخواست قهوه می‌کنید، احتمالاً با یک فنجان قهوه سیاه قوی روبرو شوید. در فرانسه قهوه را متفاوت سرو می‌کنند و تنها زمانی که درخواست آن را کرده باشید شیر در آن می‌ریزند. واژه تنهای «café» به معنی قهوه تلخ بوده و با «قهوه ساده»،‌ «قهوه سیاه» و «قهوه اکسپرس» هم معنی است. بسیاری از گردشگران قهوه ضعیف فیلتر شده را می‌پسندند که در این صورت باید قهوه امریکن یا فیلتر شده درخواست کنید. اگر طعم قهوه را می‌خواهید اما قدرت اسپرسو را ترجیح نمی‌دهید، می‌توانید یک «کافه آلونژه» (café allongé) سفارش دهید و آن‌ها برایتان اسپرسویی در یک فنجان بزرگ می‌آورند که می‌توانید آن را با آب داغ رقیق کنید.

قهوه در پاریس

مصرف زیاد پنیر

فرانسوی‌ها عاشق پنیرشان هستند و پاریس پایتخت آشپزی است. نه تنها در منوهای پاریسی معمولاً یک استارتر پنیری می‌بینید که حتی غذاهای اصلی هم پر از پنیر هستند. یکی از غذاهای خوشمزه «راکلت» (Raclette) است که از فوندوی پنیر به همراه نان و گوشت برای فرو بردن در آن تشکیل می‌شود. حتی بعید نیست در این شهر میلک شیک پنیر هم پیدا کنید! کسی چه می‌داند!

هنر پانتومیم

این هنر دیوانه‌وار و شگفت‌انگیز فرانسوی در خیابان‌های پاریس زیاد به چشم می‌خورد و تنها به فیلم‌ها تعلق ندارد. «ساکره کور» به یکی از نقاط برجسته شهر با برترین هنرمندان خیابانی تبدیل شده است. اگر از ۲۲۲ پله آن بالا بروید جدای از مناظر نفس‌گیری که تماشا خواهید کرد، با هنرمندانی که شما را با پانتومیم سرگرم می‌کنند یا کسانی که مهارت‌های نمایشی فوتبالی خود را به نمایش می‌گذارند هم روبرو خواهید شد.
پانتومیم در پاریس

دکه‌ های روزنامه فروشی

کیوسک‌های روزنامه‌فروشی پاریس بسیار مراقب محصولات چاپی خود هستند. به هر حال روزنامه‌ها یک هنر در حال انقراض به شمار می‌آیند! فروشندگان فرانسوی اغلب از اینکه قبل از خریدن روزنامه یا مجله به ورق زدن آن بپردازید خوششان نمی‌آید و پیشنهاد می‌کنیم اول پولتان را در بیاورید و بعد این کار را بکنید یا اینکه ورق زدن آن را به خانه موکول کنید!

آکاردئون

صدای آکاردئون را در خیابان‌ها و مترو خواهید شنید و هیچ سازی به این اندازه در پاریس نمادین نیست. با این حساب گوش‌هایتان خیلی زود به ایده زندگی کردن در فضای فیلم معروف «اَمِلی» عادت خواهد کرد.

پاریس

مه‌ دود اتمسفری

منطقه پاریس در دسامبر ۲۰۱۶ طولانی‌ترین و غلیظ‌ترین میزان آلودگی هوا در دهه اخیر را تجربه کرد. البته مسئولین برای حل این مشکل تلاش‌های خود را به کار گرفته‌اند و در زمان‌هایی که آلودگی هوا زیاد می‌شود تمام وسایل نقلیه را رایگان می‌کنند. البته در این زمان پاریس فضای جذابی برای عکاسی هم می‌شود.

صبا صفری صبا صفری
{{selectedRate}}
زوریخ، لوگانو

تور زوریخ و لوگانو

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,690
پاریس

تور پاریس

 • 8 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,890
مادرید، بارسلونا

تور مادرید و بارسلونا

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,790

بنر تورهای تابستان

{{totalCount}} دیدگاه

{{nameError}}
{{emailError}}
{{commentViewData.commentLength - commentMessage.length}} کاراکتر باقی مانده
{{commentMessageError}}
{{responseMessage.text}}