درباره رویداد شب موزه ها در پاریس چه می‌ دانید؟

نیلوفر عباسیان
 • نیلوفر عباسیان
 • 1397/6/31
 • 0 دیدگاه
{{selectedRate}}

«شب موزه‌ها» (Nuit des Musées) رویداد فرهنگی پیشتاز در فصل بهار پاریس است که از سال ۲۰۰۵ شکل گرفته و تا امروز به شهرهای سی کشور اروپایی هم راه یافته است.

تور اروپا

رویداد شب موزه‌ها معمولاً در آخر هفته‌ سوم ماه مه در فرانسه برگزار شده و در سال ۲۰۱۶ با شرکت دو میلیون نفر رکورد ثبت کرد. در این رویداد گردشگران و مردم محلی می‌توانند از موزه‌های پاریس به شکل متفاوتی بازدید کنند. در این گردش در زیر نور متفاوت، هزینه‌ی ورودی موزه‌ها حذف شده و تورهای نمایشی، کنسرت‌های با شمع روشن، بازی در جستجوی گنج، ورکشاپ‌های خلاقانه و نمایش‌های نورانی، تعامل با بازدیدکنندگان را افزایش می‌دهند. در سال ۲۰۱۶ بیش از ۱۳۰۰ موزه در فرانسه شامل موزه‌های برجسته‌ای همچون لوور و مرکز پمپیدو در این رویداد شرکت کردند و بیش از ۵۰۰۰ فعالیت مبتکرانه شکل گرفت.

موزه لوور در پاریس

در این رویداد می‌توانید تمام شب را به بازدید از یک گالری به گالری دیگر سپری کنید. اگر فکر می‌کنید این روال ممکن است خسته‌کننده باشد، فهرست برنامه‌های تعاملی را دانلود کرده و برنامه گردشتان را برنامه‌ریزی کنید. برای اینکه تصمیم‌گیری برای بازدید از موزه‌ها آسان‌تر شود، بنیان‌گذاران رویداد معمولاً یک فهرست از برنامه‌های ضروری را تدارک می‌بینند. مثلاً در سال ۲۰۱۷ این برنامه یک رقص هیپ‌هاپ در «موزه هنر مدرن» (Musée d’Art Moderne)، تور راهنمای نمایشگاه باستان‌شناسی «دوگا» (Dougga) در یونسکو، تور بازدید از بوداهای چینی «موزه گیمه» (Musée Guimet) همراه با به دست گرفتن فانوس و بازدیدی کوتاه از نمایشگاه «پیکاسوی اولیه» (Picasso Primitif) در «موزه دو که برانلی» (Musée du Quai Branly) را شامل می‌شد.

شب موزه ها پاریس

رویداد از ساعت ۳ بعدازظهر آغاز می‌شود. اما ساعت واقعی آن را می‌توان ساعت ۶ عصر دانست. توجه کنید که ساعت ۱۲ نیمه‌شب پایان رسمی رویداد است. بدین ترتیب برخی از مکان‌ها از ساعت ۱۱ شب دیگر مراجعه‌کننده‌ای را نمی‌پذیرند و بهتر است از قبل جزئیات برنامه‌ها را مطالعه کنید. البته شاید این برنامه‌ها به نظرتان برای یک شب فشرده باشد که درست هم فکر می‌کنید. می‌توانید یکی از این دو استراتژی زیر را انتخاب کنید:

 • بر یک یا دو موزه تمرکز کنید. در مجموعه‌های شگفت‌انگیز آن‌ها غرق شوید و از همه‌ی رویدادهای رایگان مانند اکران فیلم، پرفورمنس‌ها یا تورهای راهنمای نمایشگاه‌های دائمی موزه لذت ببرید. این موجب می‌شود درک عمیق‌تری از یک مجموعه و مؤسسه به دست آورید و تعدادی از شاهکارهای گرانبها را کامل‌تر لمس کنید.
 • یا به چندین مکان مختلف فرهنگی سر بزنید و قسمتی از رویداد‌ها و آثار هنری را تجربه کنید. ممکن است این رویکرد کمی سطحی به نظر برسد اما در واقع بدین شکل شما بهتر شب موزه‌های پاریس را لمس خواهید کرد و می‌توانید از دوران‌ها و سبک‌های هنری مختلف، از باستان تا باروک در «موزه لوور» تا خلاقیت‌های معاصر در «موزه هنر مدرن» و دنیای مدهوش کننده‌ی علم، صنعت و ابداعات نوین در «موزه هنر و حرفه» اطلاعات کسب کنید.

  موزه انولید در پاریس

سیستم حمل و نقل خاصی برای شب موزه‌ها تدارک دیده نشده است، اما چون این رویداد در آخر هفته برپا می‌شود، مترو تا بعد از تعطیلی اغلب موزه‌ها یعنی تا حدود ساعت ۱ و ۲ نیمه‌شب خدمات ارائه می‌دهد. همچنین اتوبوس‌های شبانه فراوانی تا نزدیک به صبح تردد می‌کنند. شب موزه‌ها حضور فعالی در شبکه‌های اجتماعی دارد و می‌توانید برای اطلاع از اخبار و جزئیات، اکانت‌های رویداد را در شبکه‌های اجتماعی مختلف دنبال کنید.

نیلوفر عباسیان نیلوفر عباسیان
{{selectedRate}}
زوریخ، لوگانو

تور سوئیس (زوریخ و لوگانو)

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,690
پاریس

تور فرانسه (پاریس)

 • 8 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,890
مادرید، بارسلونا

تور اسپانیا (مادرید و بارسلونا)

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,790

بنر تورهای تابستان

{{totalCount}} دیدگاه

{{nameError}}
{{emailError}}
{{commentViewData.commentLength - commentMessage.length}} کاراکتر باقی مانده
{{commentMessageError}}
{{responseMessage.text}}