بهترین موزه های بیلبائو کجاست؟

نیلوفر عباسیان
 • نیلوفر عباسیان
 • 1397/7/3
 • 0 دیدگاه
{{selectedRate}}

بیلبائو پایتخت «سرزمین باسک» در اسپانیا محسوب می‌شود و در این شهر بندری صنعتی موزه‌های تاریخی، فرهنگی و گالری‌های هنری را به وفور خواهید یافت.

تور اروپا

بیلبائو شهری است که هنر و معماری در آن یکی و مشابه شمرده می‌شود و از آغاز قرن حاضر به شهرت بین‌المللی دست پیدا کرده است. با ما همراه شوید تا بهترین موزه‌های این شهر تاریخی منحصر به فرد را در این مطلب به شما معرفی کنیم. 

۱. موزه گوگنهایم

«موزه گوگنهایم» به دلیل معماری بی‌همتای بنای آن، نمایشگاه‌های فوق‌العاده و اطلاعات ارزشمندی که در آن به روش‌های خلاقانه ارائه می‌شوند، به شهرت جهانی دست یافته است. اغلب گردشگران بازدید از گوگنهایم را در برنامه‌ی خود قرار می‌دهند. این موزه با ساختار خیره‌کننده‌ و نمای تیتانیومی در کنار رود نرویون (River Nervión) واقع شده است. فرانک گری (Frank Gehry)، معمار آمریکایی این موزه، از ماهی فلس‌دار در طراحی آن الهام گرفت تا این معماری عجیب یادآور روزهای تاریخی پُر شهرت و  پر رونق بیلبائو به عنوان یک شهر بندری باشد.

بهترین موزه های بیلبائو

۲. موزه هنرهای زیبا بیلبائو

«موزه هنرهای زیبا بیلبائو» (Bilbao Museum of Fine Arts) مؤسسه‌ای معتبر و ارزنده محسوب می‌شود که «صد سال تاریخ» و «ده قرن هنر» را در خود جای داده است. آثاری از فرانسیس بیکن (Francis Bacon)، ولاسکز (Velázquez)، گویا (Goya) و پیکاسو به خوبی در این موزه‌ نگهداری شده و با افتخار به نمایش درآمده‌اند. همچنین وجود آثاری از هنرمندان باسک، موزه را زبانزد ساخته است. یکی از مشخصه‌های اصلی موزه توجه به خواست جامعه هنرمندان بومی برای توجه به هنر معاصر است که موجب شده نمایشگاه‌هایی پویا و نوین به طور مرتب در آن بر پا شود و تاریخ و فرهنگ اسپانیایی از این طریق مورد بررسی قرار گیرد.

بهترین موزه های بیلبائو

۳. موزه دریایی

«موزه دریایی» (Museo Maritimo) به هدف حراست از تاریخ بیلبائو به عنوان یک شهر بندری تأسیس شده است و قصد دارد ارتباط جامعه و دریا را با نشان دادن تجارب مشترک حفظ کند و آگاهی از میراث دریانوردی شهر در «دهانه رودخانه بیلبائو» (Bilbao Estuary) را گسترش دهد. در نمایشگاه دائمی موزه لنگرگاه، بازار، کارخانه و کشتی‌سازی مورد توجه قرار گرفته است. سالن‌های موزه از فلز یا چوب ساخته شده‌اند تا نمای تنه‌ی کشتی را تداعی کنند که گردش در آن را متفاوت و لذت‌بخش می‌سازد.

موزه های بیلبائو

۴. موزه اوسکال

اگر می‌خواهید درباره‌ی تاریخچه‌ی بیلبائو بدانید، «موزه اوسکال» (Euskal Museo) جایی است که حتماً باید به آن سری بزنید تا به صورتی دقیق سرگذشت مردم باسک که در این منطقه زندگی می‌کردند را به شما نمایش دهد. این موزه با تمرکز بر قوم‌نگاری مردم باسک جایگاهی مهم برای باستان‌شناسان به نظر می‌رسد چرا که تصاویر تاریخی و اشیای باستانی بسیار، شما را مستقیماً به دل زندگی مردم باسک در بیلبائو می‌برند تا ببینید آن‌ها چطور زندگی و کار می‌کردند و پوشش و آداب و رسوم آن‌ها چگونه بود. موزه اوسکال در یک بنای باستانی قرن هفدهمی واقع شده که در گذشته به عنوان کالج و کلیسا کاربرد داشت.

بهترین موزه های بیلبائو

۵. گالری هنر معاصر سالا ریکالده

«گالری هنر معاصر سالا ریکالده» (Sala Rekalde) در سال ۱۹۹۱ تأسیس شد و به هنر معاصر در اسپانیا و خارج از آن در همه‌ی زوایا و ابعاد آن می‌پردازد. این فضا زیر نظر دپارتمان فرهنگی «شورای اجرایی بیسکای» فعالیت می‌کند و هدف آن ایجاد مکانی برای گفتگوی افراد با زبان‌های فرهنگی گوناگون است. در این گالری نمایشگاه‌هایی تفکر برانگیز را شاهد خواهید بود و هنرمندان جدید و به‌روز تجارب هنری به یاد ماندنی را برای شما رقم خواهند زد.

موزه های بیلبائو

نیلوفر عباسیان نیلوفر عباسیان
{{selectedRate}}
زوریخ، لوگانو

تور زوریخ و لوگانو

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,690
پاریس

تور پاریس

 • 8 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,890
مادرید، بارسلونا

تور مادرید و بارسلونا

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,790

بنر تورهای تابستان

{{totalCount}} دیدگاه

{{nameError}}
{{emailError}}
{{commentViewData.commentLength - commentMessage.length}} کاراکتر باقی مانده
{{commentMessageError}}
{{responseMessage.text}}