کایخا دلاس فلورس؛ خیابان گل ها در کوردوبا

آرزو اعظمی
 • آرزو اعظمی
 • 1397/7/3
 • 0 دیدگاه
{{selectedRate}}

کایخا دلاس فلورس، یکی از سنتی‌ترین خیابان‌های باریک شهر کوردوبا به شمار می‌رود و بیشتر به خاطر خانه‌های سفید و گل‌های آویزان آن‌ها و محیط آرامش‌بخش آن به شهرت رسیده است.

تور اروپا

«کایخا دلاس فلورس» (Calleja de las Flores)، یکی از معروف‌ترین خیابان‌های توریستی واقع در بخش خودمختار اندلس در اسپانیا به حساب می‌آید. این خیابان باریک، در تقاطع «خیابان ولازکز بوسکو» (Calle Velázquez Bosco) و در «محله‌ی یهودیان» شهر کوردوبا قرار گرفته و در میان گردشگران، طرفداران بسیاری دارد. این خیابان بیشتر با خانه‌های سفید رنگ و گل‌های خوش‌رنگی شناخته می‌شود که از بالکن آن‌ها آویزان است و انتهای آن به میدانی کوچک راه دارد. البته واژه‌ی «خیابان» شاید کمی برای آن بزرگ باشد؛ اما «کوچه» نیز برای میزان جذابیت آن کم به نظر می‌رسد. بنابراین از لحاظ لغوی «خیابان باریک و کوچک» برای توصیف آن، گزینه‌ی دقیق‌تر و بهتری خواهد بود و این موضوع کمک می‌کند تا بعد از مراجعه به این مکان و با توجه به تعریفی که از خیابان در ذهن دارید، سردرگم نشوید.

کایخا دلاس فلورس در کوردوبا

شهردار «آلفونسو کروز کُنده» (Alfonso Cruz-Conde)، علاقه‌ی بسیاری به زیباسازی بعضی از قسمت‌های شهر کوردوبا از جمله کایخا دلاس فلورس داشت و بعدها برادر او، نوسازی این خیابان را به شکل امروزی‌اش انجام داد. بنابراین کایخا دلاس فلورس که در زبان اسپانیایی به معنی «خیابان گل‌ها» می‌باشد، ظاهر تماشایی خود را تا حد زیادی مدیون این خانواده است. این خیابان، زیبایی کوچه‌های کلاسیک اندلس را به خوبی به نمایش می‌گذارد و باریکی آن به گونه‌ای است که 2 نفر می‌توانند به راحتی پهلو به پهلو در کنار هم قدم بزنند و سایر افراد باید پشت آن‌ها حرکت کنند. همانطور که از خیابان سنگ‌فرش این ناحیه عبور می‌کنید، گلدان‌های تراکوتا یا همان سفالی را می‌بینید که با الگویی زیبا بر روی دیوارهای سفید رنگ خانه‌ها آویزان هستند و بعضی دیگر از آن‌ها از پنجره‌ها بیرون زده‌اند. اگر این گل‌ها در حال شکوفه زدن باشند، عطر تازه‌ی آن‌ها در فضای باریک این خیابان می‌پیچد و محیطی دلچسب را به وجود می‌آورد.کایخا دلاس فلورس در کوردوبا

یکی دیگر از ویژگی‌های مثبت کایخا دلاس فلورس این است که خیابان باریک آن، به نمای بی‌نظیری از مسجد-کلیسای کوردوبا دسترسی دارد و بعد از اینکه گشت و گذار در این خیابان را به پایان رساندید، می‌توانید از این کلیسا نیز دیدن کنید. وقتی به انتهای خیابان و به میدانی کوچک رسیدید، برگردید و مسیری که پشت سر گذاشته‌اید را از زاویه‌ای دیگر تماشا کنید. این مکان جزو بخش‌هایی از اندلس به شمار می‌رود که می‌توان گفت گذر زمان، تغییر چندانی بر روی آن نگذاشته و جذابیت خود را همچنان حفظ کرده است. مغازه‌های سوغات‌فروشی متعددی در این میدان قرار دارند و برای رفع خستگی نیز می‌توانید سری به کافه‌های واقع در خیابان‌های اطراف بزنید.کایخا دلاس فلورس در کوردوبا

یک فواره در مرکز این میدان قرار گرفته که فرصت مناسبی برای عکس انداختن محسوب می‌شود. از این ناحیه، برج کلیسا کاملاً مشخص است و اگر کمی خلاقیت به خرج دهید، می‌توانید زاویه‌های مختلفی برای انداختن عکس‌هایی منحصر به فرد و تماشایی پیدا کنید؛ به خصوص اگر صبح زود به این مکان بروید تا خلوت‌تر باشد. در مجموع این منطقه، گزینه‌ی مناسبی برای کسانی است که به دنبال جایی دنج و آرامش‌بخش هستند که با منظره‌ای زیبا احاطه شده باشد. در مرکز این میدان، ستونی قرار دارد که سرستون قدیمی کرینتی را بر روی آن قرار داده‌اند و محققان معتقدند که متعلق به دوران امپراتوری روم و امپراتور هادریان است. کایخا دلاس فلورس فقط 20 دقیقه تا ایستگاه راه‌آهن اصلی شهر پیاده‌روی دارد و بازدید از آن رایگان است. خانه‌های واقع در این خیابان باریک، زمانی همه مسکونی بودند؛ اما امروزه بعضی از آن‌ها جایشان را به مغازه و سایر شغل‌هایی داده‌اند که صنعت گردشگری این منطقه را بهبود می‌بخشند.


آرزو اعظمی آرزو اعظمی
{{selectedRate}}
زوریخ، لوگانو

تور سوئیس (زوریخ و لوگانو)

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,690
پاریس

تور فرانسه (پاریس)

 • 8 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,890
مادرید، بارسلونا

تور اسپانیا (مادرید و بارسلونا)

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,790

بنر تورهای تابستان

{{totalCount}} دیدگاه

{{nameError}}
{{emailError}}
{{commentViewData.commentLength - commentMessage.length}} کاراکتر باقی مانده
{{commentMessageError}}
{{responseMessage.text}}