راهنمای سفری ماجراجویانه به فنلاند

صبا صفری
 • صبا صفری
 • 1397/7/4
 • 0 دیدگاه
{{selectedRate}}

برخی از گردشگران سفرهای ماجراجویانه را ترجیح می‌دهند و برای این کار هیچ جا به اندازه فنلاند موقعیت در اختیارشان نمی‌گذارد.

تور اروپا

مردم فنلاند به خاطر علاقه‌ای که به گردش در طبیعت دارند شناخته شده بوده و به تمامی از تابستان کوتاه و زیبا و زمستان پر برفشان استفاده می‌کنند. بسیاری از گردشگران هم این کشور را دروازه‌ای ایده‌آل برای سفرهای ماجراجویانه می‌بینند. موقعیت‌های زیادی برای تجربه‌های بی‌همتا و پر هیجان در نقاط مختلف فنلاند وجود دارد که با نوشیدنی بومی و یک سونا در پایان روز خاطره‌ای به یادماندنی برایتان می‌سازند.

لاپلند و تفریحات زمستانی

تماشای شفق شمالی و بابا نوئل برخی از محبوب‌ترین کشش‌های «لاپلند» (Lapland) برای خانواده‌ها در تعطیلات کریسمس هستند اما ورزش‌های زمستانی و تفریحات بی‌شمار دیگری هم وجود دارند. سورتمه‌سواری با هاسکی و گوزن جزو این تفریحات معروف هستند که با فرهنگ و هویت فنلاندی هم پیوندی عمیق دارند. می‌توانید به یکی از تورهای هاسکی کوتاه یا چند روزه بپیوندید و زمانی را هم با این موجودات دوست داشتنی سپری کنید. همچنین اسکی کراس کانتری، اسکی معمولی، اسنوبورد، سورتمه یخی، پاتیناژ و گزینه‌ هیجان انگیزتر شنا در آب یخ هم پیش رویتان خواهند بود.

روانیمی در فنلاند

گردش در طبیعت بکر

اگر نمی‌توانید خیلی خوب با سرما کنار بیایید، هنوز هم گزینه‌های زیادی برای گردش و تفریح دارید که جنگل‌های انبوه فنلاند یا تندراهای بدون یخ جزوی از آن‌ها هستند که در هر زمان سال می‌توانید برای ماجراجویی رویشان حساب کنید. زمستان‌های این کشور دیدن دارند، اما ماه‌های تابستان و خورشید نیمه‌شب هم تجربه‌ای متفاوت برای گردشگری می‌سازند. به ویژه در منطقه «کارلیا» (Karelia) در شرق کشور که به خاطر زیبایی طبیعی‌اش شهرت یافته چیزهای زیادی انتظارتان را می‌کشد.

فنلاند

دوچرخه سواری و کوهپیمایی

این دو گزینه جزو تفریحات محبوب فنلاندی‌ها هستند. دوچرخه‌سواری نه تنها ورزش و راهی ارزان برای رفتن به سر کار به حساب می‌آید که به مردم شانس لذت بردن از نواحی حومه‌ای این کشور را هم می‌دهد. می‌توانید با یک دوچرخه به سادگی شهرها را ببینید و با خیال راحت در مسیرهای مخصوص رکاب بزنید. شرکت‌های زیادی هستند که امکانات دوچرخه سواری در آرام‌ترین نواحی کشور را در تعطیلات برای گردشگران فراهم می‌کنند. برای مثال مجمع‌الجزایر «تورکو» (Turku) که بزرگ‌ترین مجمع‌الجزایر جهان به شمار می‌رود یکی از گزینه‌های جذاب دوچرخه‌سواری است. پارک‌های ملی «اورهو ککونن» (Urho Kekkonen) در لاپلند و «کولی» (Koli) در کارلیا هم برای کوهپیمایی ایده‌آل هستند و مناظری شگفت‌انگیز و تماشایی دارند.

فنلاند

رالی

برای کسانی که به ماشین سواری علاقه دارند، یک موقعیت نادر برای رانندگی و مسابقه با ماشین‌های رالی وجود دارد که با مربیان معتبر همراه بوده و گاهی از میان برف و یخ نیز عبور می‌کند. در شمال فنلاند، می‌توانید در تندراهای منجمد با کسی که چهار بار جایزه جهانی رالی را برده یعنی «یوها کانکونن» (Juha Kankkunen) مسابقه دهید.

فنلاند

هر کدام از این گشت و گذارها یا ترکیبشان، یک ماجراجویی بی‌همتا و به یادماندنی در فنلاند را برایتان رقم می‌زند که برای بزرگسالان و کودکان به یک اندازه جذاب بوده و می‌توانید برخی از مناظر زیبا و نفس‌گیر را هم حین این تفریحات تماشا کنید.

صبا صفری صبا صفری
{{selectedRate}}
زوریخ، لوگانو

تور زوریخ و لوگانو

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,690
پاریس

تور پاریس

 • 8 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,890
مادرید، بارسلونا

تور مادرید و بارسلونا

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,790

بنر تورهای تابستان

{{totalCount}} دیدگاه

{{nameError}}
{{emailError}}
{{commentViewData.commentLength - commentMessage.length}} کاراکتر باقی مانده
{{commentMessageError}}
{{responseMessage.text}}