بهترین موزه های شهر سویل که باید ببینید

نیلوفر عباسیان
  • نیلوفر عباسیان
  • 1397/7/9
  • 0 دیدگاه
{{selectedRate}}

سویل در اسپانیا به عنوان مرکز فرهنگ و تاریخ آندلسی شناخته می‌شود و نمایی زیبا از هنر و تاریخ از عصر نوسنگی تا هنر رو به جلوی معاصر به دست می‌دهد.

تور اروپا

موزه‌های سویل در ساختمان‌های باشکوهی که فرهنگ و زیبایی‌ پیشینیان آندلسی شهر را نشان می‌دهند، مستقر شده‌اند یا بناهایی که یادآور روزهای سخت تاریخی هستند. بازدید از بهترین موزه‌های سویل که در این مطلب به شما معرفی می‌کنیم از پربارترین بخش‌های سفر شما به این شهر خواهد بود.

۱. موزه هنرهای زیبا

«موزه هنرهای زیبا» (Museo de Bellas Artes) شهر سویل دومین موزه‌ی هنری مهم در اسپانیا به شمار می‌آید. «سن پیتر نولاسکو» (St. Peter Nolasco) در زمان پادشاهی «فردیناند سوم» (King Ferdinand III) این موزه را بنا نهاد و در سال ۱۸۴۱ به طور رسمی افتتاح شد. این موزه مجموعه‌ای بنیادی از نقاشی باروک سویل شکل داده و آثاری از هنرمندان عصر طلایی قرن هفدهم این شهر همچون «زورباران» (Zurbarán)، «موریلو» (Murillo) و «ولدز لیل» (Valdés Leal) را نگهداری می‌کند. فارغ از کلکسیون شگفت‌انگیز این موزه، بنا، حیاط و باغچه‌ی با طراوت آن بسیار دیدنی و لذت‌بخش خواهد بود.

بهترین موزه های سویل

۲. موزه هنر معاصر اندلسی ها

«موزه هنر معاصر اندلسی‌ها» (Centro Andaluz de Arte Contemporáneo) به اختصار (CAAC)، در مکانی واقع شده که در ابتدا به یک صومعه تعلق داشت و سپس به یک کارخانه‌ی سفال و سرامیک تبدیل شد که پس از آن با کوره‌های آجرپزی بلند بنای این موزه شکل گرفت. به دور از هیاهوی مرکز شهر می‌توانید در فضای باز و آرام این محیط که با تلفیقی از معماری باستانی و مدرن ساخته شده، گردش کنید. کلکسیون این موزه تاریخ هنر معاصر اندلس را بررسی می‌کند و به جنبش‌ها و آفرینش‌های هنری روز در سویل و سراسر اروپا توجه ویژه دارد. در برخی روزها کنسرت‌های جاز و اجرای رقص فلامنکو در موزه برپا می‌شود.

بهترین موزه های سویل

۳. موزه رقص فلامنکو

«کریستینا هویوس» (Cristina Hoyos) رقصنده‌ی معروف فلامنکو و اهل سویل، «موزه رقص فلامنکو» (Museo de Baile Flamenco) را در این شهر بنا نهاد. اگرچه موزه از فضای کوچکی برخوردار است اما درکی عمیق از تاریخ رقص فلامنکو از طریق نقاشی‌های قرن هجدهم، طراحی‌های اسکچ، عکس و انواع لباس‌های سنتی آن ارائه می‌دهد. لمس تاریخ فلامنکو بدون تجربه‌ی جادو و شور یک اجرا آن هم در شهری که محل پدید آمدن این رقص شناخته می‌شود، کامل نخواهد بود. پس برای بازدید بلیت‌هایتان را از قبل خریداری کنید، زودتر به موزه بروید و از آن دیدن کنید تا قبل از اجرا بتوانید در صندلی‌های جلو نشسته و لذت دوچندان ببرید.

بهترین موزه های سویل

۴. موزه باستان شناسی سویل

«موزه باستان‌شناسی سویل» (Museo Arqueológico de Sevilla) را می‌توانید در پاویونی در یک سمت «میدان آمریکا» (Plaza de America) بیابید. این موزه مهم‌ترین مجموعه‌ی باستان‌شناسی آندلس را در اختیار دارد و عمده‌ی یافته‌های رومی‌ها در حفاری «ایتالیکا» (Italica) که در خارج شهر واقع شده را می‌توان در آن تماشا کرد. آثار عصر نوسنگی در زمان سکونت رومی‌ها و مورها در این موزه، دوره‌های حکمرانی مختلف اسپانیا را نمایان می‌کند و چشم‌اندازی شگفت‌انگیز از گذشته‌ی آندلسی‌هایی به دست می‌دهد که ۱۵۰۰ سال قبل در این سرزمین ساکن شدند. مجسمه‌ی فنیقی الهه‌ی باروری به نام «استرت تانیت» (Astarte-Tanit) و «گنجینه کارامبولو» (Carambolo Treasures) که زیورآلات طلای قرن ششم را نمایش می‌دهد، از مهم‌ترین بخش‌های موزه به شمار می‌آیند.

بهترین موزه های سویل

۵. ایتالیکا

اگر علاقمند به بازدید از جایی هستید که بیشتر اشیای موزه باستان‌شناسی از آن‌جا کشف شده، سوار اتوبوس شوید و به سمت شهرک مدرن «سانتیپوس» (Santiponce) بروید تا در خرابه‌های رومی «ایتالیکا» (Itálica) گردش کنید. ایتالیکا سومین شهر بزرگ در زمان امپراطوری روم بود که «تراژان» (Trajan) و «هادریان» (Hadrian) از حاکمان رومی، در آن متولد شدند. در خیابان‌های ایتالیکا قدم بزنید و تصور کنید زندگی در گذشته‌های دور چگونه بود. کف موزاییک‌کاری شده‌ که به خوبی حفظ شده و نمای داخلی خانه شما را مبهوت خواهد کرد و خواهید دید که آمفی تئاتر بزرگ ۲۵,۰۰۰ نفره ایتالیکا هنوز استوار و پابرجاست.

بهترین موزه های سویل

۶. موزه هنر و سنت سویل

در سمت دیگر میدان آمریکا و داخل «پارک ماریا لوئیزا» (Maria Luisa Park) می‌توانید «موزه هنر و سنت سویل» (Museo de Artes y Costumbres Populares) را در پاویون مدجّن زیبایی که در سال ۱۹۱۴ ساخته شده، ببینید. در این موزه اشیاء و گزارشاتی جالب توجه وجود دارد که تاریخ اجتماعی و زندگی روزمره پیشینیان آندلسی‌ سخت‌کوش را نشان می‌دهد.

بهترین موزه های سویل

۷. موزه تفتیش عقاید

«موزه تفتیش عقاید» (Inquisition Museum) در محوطه‌ی حفاری شده‌ی قرن دوازدهمی «قصر سن خورخه» (Castillo de San Jorge) واقع شده و اولین مرکزی است که به تفتیش عقاید ننگین اسپانیایی در قرن پانزدهم می‌پردازد. در این موزه می‌توانید ویرانه‌های قصر و حتی محل سلول‌های زندانیان را ببینید. بسیاری معتقدند اینجا منعکس کننده‌ اتفاقات و سرگذشت‌هایی است که نباید به دست فراموشی سپرده شوند و این موزه را از مکان‌هایی می‌دانند که حتماً باید از آن بازدید کرد.

موزه های سویل

نیلوفر عباسیان نیلوفر عباسیان
{{selectedRate}}
زوریخ، لوگانو

تور زوریخ و لوگانو

  • 8 روز
  • هتل 4 ستاره
  • قطر ایرویز
قیمت از
49,900,000
1,990
پاریس

تور پاریس

  • 8 روز
  • هتل 5 و 4 ستاره
قیمت از
35,900,000
2,090
مادرید، بارسلونا

تور مادرید و بارسلونا

  • 8 روز
  • هتل 4 ستاره
قیمت از
49,900,000
2,190

تورهای نوروز 1403 ایوار

{{totalCount}} دیدگاه

{{nameError}}
{{emailError}}
{{commentViewData.commentLength - commentMessage.length}} کاراکتر باقی مانده
{{commentMessageError}}
{{responseMessage.text}}