بهترین مسیرهای پیاده روی در هانوی ویتنام

طناز قربانی
 • طناز قربانی
 • 1397/10/22
 • 0 دیدگاه
{{selectedRate}}

یکی از لذت‌های سفر، اختصاص دادن زمانی به پیاده‌روی و گشت‌وگذار در شهر است. با پیاده گردی و قدم‌زدن در میان مردم و بازدید از محله‌های تاریخی و قدیمی، احساس نزدیکی بیشتری با مردم و فرهنگ کشور یا شهر مقصد خواهید داشت. به علاوه، سفری متفاوت‌تر از دیگران تجربه خواهید کرد.

تور اروپا

تاثیرات شرق و غرب در جای‌جایِ هانوی، پایتخت ویتنام و دومین شهر بزرگ این کشور که تا اواسط دهه‌ی ۱۹۵۰ میلادی تحت سلطه‌ی فرانسه بود، دیده می‌شود. امروزه هانوی، قطب فرهنگی ویتنام است و در این شهر می‌توان شاهد تلاقیِ دنیای قدیم و مدرن بود و فرهنگ زندگی مردم بومی را با پیاده گردی در خیابان‌های هانوی از نزدیک حس کرد. با ما همراه باشید و راهنمای گردش در هانوی، این پایتخت زیبا در آسیا را بخوانید.

دریاچه هوان کیم و معبد انگوک سان

گردش خود را می توانید از صبح و بازدید از مهم‌ترین جاذبه های گردشگری هانوی آغاز کنید. دریاچه‌ی «هوان کیم» و معبد «انگوک سان» (که به نام معبد کوه یشم) هم خوانده می‌شود از جمله‌ی این جاذبه‌های اصلی گردشگری هستند. معبد انگوک سان، که پربازدیدترین معبد بودایی هانوی است، بر روی یک جزیره در مرکز دریاچه‌ی هوان کیم واقع شده است. یک پل قرمزرنگ زیبا که تضاد رنگیِ جالبی با طبیعت اطراف دارد، این معبد را به خشکی متصل می‌سازد. معبد انگوک سان به عنوان بنای یادبودی برای فرمانده‌ی نظامی ویتنامیِ قرن سیزدهم «تران هونگ دائو» و در سبک کلاسیک ویتنامی ساخته شد. دریاچه‌ی هوان کیم، مکان ایده‌آلی برای تماشای زندگی مردم محلی در هانوی است.

دریاچه هوان کیم و معبد انگوک سان

میدان دونگ کین نیا توک

مقصد بعدی شما برای پیاده‌روی می‌تواند میدان «دونگ کین نیا توک» باشد. این میدان شلوغ و البته محبوب، معمولا محل برگزاری فستیوال‌ها در شهر هانوی است. به‌علاوه، جنبش کمونیسم در ویتنام هم از همین میدان آغاز شد. از این میدان به بعد وارد محله‌ها‌ی تاریخی هانوی می‌شوید و می‌توانید در حالی‌که در خیابان‌های قدیمی قدم می‌زنید از مغازه‌ها و کوچه‌های زیبا دیدن و از خوراکی‌های خوشمزه‌ی غرفه‌های فروش غذاهای خیابانی امتحان کنید.

میدان دونگ کین نیا توک هانوی

خیابان هانگ گای و غذای بون چا

امروزه خیابان «هانگ گای» خیابانی شلوغ و پر از مغازه‌های هنری، گالری‌ها و خیاطی‌ها است. در این خیابان یک درخت انجیر هندیِ بسیار بزرگ به‌چشم می‌خورد که درخت بومی کشور ویتنام است. بازدید از این درخت کهنسال خود می‌تواند بسیار جالب باشد. در خیابان هانگ گای، می‌توانید رستوران «بون چا هانگ مان» را که یک رستوران ۴ ستاره است و غذاهای سنتی هانوی را سرو می‌کند، پیدا کنید. یکی از غذاهایی که در این رستوران سرو می‌شود «بون چا» نام دارد که غذایی عالی از ترکیب گوشت و نودل است و گزینه‌ی خوبی برای شروع روز به‌شمار می‌رود.

سفر به هانوی

خیابان ین تای

خیابان «ین تای» محل برگزاری یکی از بازارهای محلیِ سر باز است و برای افرادی که به عکاسی علاقه دارند، یک مکان رویایی به‌شمار می‌رود. برای رسیدن به بازار، می‌توانید از کوچه‌ی آرام و ساکتِ «تام تانگ» عبور کنید که در نزدیکی خیابان ین تای به بن‌بست می‌رسد. پس از رسیدن به بن بست، به سمت چپ رفته و به بازار می‌رسید. اگر می‌خواهید از بازار عکاسی کنید، بهتر است صبح‌ها به این بازار بروید تا نور بهتری در اختیار داشته باشید.

سفر به هانوی

بن بو نام بو

در حالی‌که در محله‌های قدیمی هانوی قدم می‌زنید، می‌توانید از غذاهای ویتنامی متنوعی که در طول مسیر به‌ فروش می‌رسد، امتحان کنید. برای صرف ناهار، بهتر است سری به غذاخوری «بون بو نام بو» که در خیابان «۶۷ هانگ دیئو» قرار گرفته بزنید. این جواهر پنهانِ محله‌ی قدیمی هانوی به دلیل غذاهی سنتی و بدون افزودنی ویتنامی‌اش شهرت دارد.

سفر به هانوی

خیابان لان اونگ

پس از ناهار به خیابان «لان اونگ» بروید که خود به نوعی یک سرزمین عجایب است. در این خیابان مهاجران چینی را می‌بینید که مشغول فروش داروهای گیاهی سنتی هستند. البته متاسفانه در این خیابان مکان‌هایی هم وجود دارد که دست‌ و پای میمون می‌فروشند اما تماشای داروهای گیاهی و سنتی چینی و آشنایی با اعتقادات و فرهنگ آن‌ها خالی از لطف نیست.

خیابان لان اونگ هانوی

خیابان چا کا

در خیابان «چاکا» که به خیابان ماهی هم معروف است، رستوران‌های زیادی می‌بینید. «ویتنام آنلاین» برخی از این رستوران‌ها مانند «چا کا لا وُنگ» را پیشنهاد می‌کند که در آن می‌توانید از خوردن غذاهای سنتی هانوی لذت ببرید.

سفر به هانوی

هانگ چیئو

در خیابان «هانگ چیئو» قدم بزنید تا به دروازه‌ی «کوان چونگ»،‌ تنها دروازه‌ی باقی‌ مانده از دژ «تانگ لانگ» برسید. به سمت راست بروید تا مجتمع‌های مسکونی «هونگ نیا» در نزدیکی خیابان «دائو دوی تو» را ببینید. مجتمع‌های مسکونی هانوی در قرن هفدهم و هجدهم میلادی ساخته شدند و نمونه‌ی بارز گذشته‌ی هانوی هستند. با بازدید از این مجتمع‌ها می‌توانید سفری به سال‌های دورِ هانوی داشته باشید.

سفر به هانوی

معبد باچ ما

معبد «باچ ما» که با عنوان «معبد اسب سفید» هم شناخته می‌شود، در قلب محله‌ی قدیمی‌ هانوی واقع شده و قدیمی‌ترین معبد شهر به‌شمار می‌رود. این معبد یکی از اصلی‌ترین جاذبه‌های گردشگری هانوی است. قدمت معبد باچ ما به قرن هجدهم میلادی باز می‌گردد. در سال ۱۸۳۹، معبد «کنفسیوس» هم به این مکان اضافه شد. گفته می‌شود معبد باچ‌ ما در اصل توسط «لی تای تو» در قرن یازدهم میلادی و به عنوان یادبودی برای اسب سفیدی ساخته شد که او را به این مکان هدایت کرد و باعث شد در این مکان دیوارهای شهر بنا شود.

سفر به هانوی

کافه تاماریند

یکی از جاذبه‌های گردشگری هانوی، غذاهای خوشمزه‌ی آن است؛ بنابراین می‌توانید گردش خود را با رفتن به کافه‌ی «تاماریند» در خیابان «ما مِی» به پایان ببرید. پس از گذراندن یک روز در محله‌های تاریخی هانوی، کافه تاماریند، مکانی ایده‌آل برای استراحت است. یک اسموتی میوه‌ایِ تازه سفارش دهید تا خستگی این روز را به‌ کلی از بدن‌تان خارج کند.

سفر به هانوی

طناز قربانی طناز قربانی
{{selectedRate}}
زوریخ، لوگانو

تور سوئیس (زوریخ و لوگانو)

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,690
پاریس

تور فرانسه (پاریس)

 • 8 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,890
مادرید، بارسلونا

تور اسپانیا (مادرید و بارسلونا)

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,790

بنر تورهای تابستان

{{totalCount}} دیدگاه

{{nameError}}
{{emailError}}
{{commentViewData.commentLength - commentMessage.length}} کاراکتر باقی مانده
{{commentMessageError}}
{{responseMessage.text}}