گشت و گذار در محله چینی ها در کوبه، نانکینماچی

طناز قربانی
 • طناز قربانی
 • 1397/11/7
 • 0 دیدگاه
{{selectedRate}}

محله‌ی چینی‌ها در خیلی از شهرهای دنیا وجود دارند و به مقاصد گردشگری محبوبی تبدیل شده‌اند. محله‌ی چینی‌ها در کوبه که به نام نانکینماچی شناخته می‌شود از جمله محله‌های خاص و زیبای این شهر است.

تور اروپا

شهر «کوبه» در ژاپن اتمسفر خاص و جالبی دارد. میراث این شهر قدیمی و زیبایی‌های طبیعی‌اش، آن‌را به یکی از جاذبه‌های گردشگری ژاپن تبدیل کرده است. در کشور ژاپن، محله‌ی چینی‌ها در شهرهای مختلفی ازجمله توکیو و کوبه وجود دارد. اگرچه این محله‌ها در شهرهای اصلی ژاپن در حال گسترش است، اما محله‌ی چینی‌ها در کوبه، حس خاصی به این شهر می‌بخشد. محله‌ی چینی‌ها یا نانکینماچی یکی دیگر از جاذبه‌های کوبه است که در این مطلب بیشتر درباره‌ی آن خواهید خواند.

درباره نانکینماچی، محله چینی ها در کوبه

پیش از اینکه بازرگانان غربی در کوبه مستقر شوند، بازرگانان چینی در این شهر فعالیت می‌کردند. بخشی که بازرگانان چینی در آن استقرار داشتند به نام نانکینماچی (Nankinmachi) شناخته می‌شد. این نام از روی پایتخت چینی آن زمان یعنی نانجینگ (Nanjing) گرفته شد. این بخش خیلی کوچک است و تنها دو خیابان اصلی و یک میدان دارد، اما مغازه‌ها، رستوران‌ها و دکه‌های غذاهای سنتی چینی بسیاری در آن وجود دارند.

نانکینماچی، محله چینی ها در کوبه

فستیوال های محله چینی ها

برای چینی‌ها، سال نوی قمری در ماه ژانویه یا فوریه، یکی از بزرگ‌ترین فستیوال‌های سال به‌شمار می‌آید و در همین موقع از سال است که محله‌های چینی‌ها در سراسر دنیا شلوغ و پر از افرادی می‌شوند که برای تماشای فستیوال می‌آیند. رقص شیرها، آتش‌بازی و نمایش‌هایی که در روزهای قبل و بعد از سال نو در نانکیماچی برگزار می‌شوند، منظره‌ی فوق‌العاده‌ای را در این محله به وجود می‌آورند. فستیوال‌ها تا روز پانزدهم و آغاز فستیوال فانوس‌ها ادامه دارد. در این فستیوال، محله‌ی چینی‌ها پر از فانوس‌های قرمز می‌شود که با نور زیبای‌شان محله را درخشان‌تر می‌کنند. مردم در حالی‌که از غذاهای خوشمزه‌ی چینی مانند کیک برنجی می‌خورند به تماشای فانوس‌ها می‌نشینند.

سفر به کوبه

غذاهای چینی با طعم ژاپنی

به عنوان تنها محله‌ی چینی‌ها در کانسای (Kansai)، محله‌ی چینی‌ها در کوبه یکی از بهترین مکان‌ها برای خوردن نان‌های بخارپز و رامن (ramen) است. البته در حقیقت این خوراکی‌ها غذای چینی محسوب نمی‌شوند بلکه تا حدی با طعم و مزه‌ی ژاپنی و متناسب با زائقه‌ی ژاپنی‌ها تهیه می‌شوند. یکی از غذاهای خیابانی که می‌توانید در محله‌ی چینی‌ها در کوبه امتحان کنید نیکومان (nikuman) نام دارد. در زبان چینی به این غذا بائوزی (baozi) و در زبان انگلیسی به آن پیراشکی گوشت گفته می‌شود. این نان‌های بخارپز شده با گوشت و دیگر مواد طعم‌دهنده پر می‌شوند. این مواد در سوپرمارکت‌های ژاپن دیده می‌شود اما خوردن این غذا که توسط آشپز‌های حرفه‌ای تهیه شده است، لطف دیگری دارد.

رستوران‌های محله‌ی چینی‌ها در کوبه، انواع مختلف غذاها را با قیمت‌های متنوع برای مشتریان سرو می‌کند. رامن سنتی چینی ارزان‌ترین غذایی است که می‌توانید در این رستوران‌ها سفارش دهید. قیمت یک کاسه‌ی بزرگ رامن کمتر از هزار ین است. این رامن‌ها انواع مختلفی دارند و شما می‌توانید طبق سلیقه و زائقه‌ی خودتان یک یا چند نوع از آن‌ها را سفارش دهید. اگر تمایل دارید به جای خوردن غذاهای خیابانی، با پرداخت مبلغی بیشتر غذایی متنوع‌تر میل کنید، می‌توانید غذای مخصوص منو را سفارش دهید که نه‌تنها شامل رامن است، بلکه برنج، سوپ و چند نوع غذای فرعی دیگر هم همراه این غذا سرو می‌شود.

سفر به کوبه

مسیر رسیدن به نانکینماچی

از اوساکا می‌توان با قطارهای سریع‌السیر  جی آر (JR) با کمتر از ۱۴۰ ین و در عرض کمتر از ۲۰ دقیقه به کوبه و ایستگاه سانومیا (Sannomiya) رسید. یکی دیگر از راه‌های رسیدن به محله‌ی چینی‌ها در کوبه، قطارهای سریع‌السیر از ایستگاه اومدا (Umeda) تا ایستگاه کوبه-سانومیا (Kobe-Sannomiya) است که در عرض ۲۵ دقیقه و با کمتر از ۳۲۰ ین شما را به مقصد می‌رساند. قطارهای هانشین (Hanshin) از ایستگاه اوساکا-نامبا (Osaka-Namba) با کمتر از ۴۱۰ ین و در کمتر از ۴۵ دقیقه به مقصد می‌رسند. نانکینماچی در نزدیکی ایستگاه موتوماچی(Motomachi) قرار گرفته که ایستگاه بعد از کوبه-سانومیا است.

استفاده از شینکانسن (shinkansen) یکی از راه‌های رسیدن به محله‌ی چینی‌ها در کوبه است اما استفاده از این قطارها برای این مسیر توصیه نمی‌شود؛ زیرا ایستگاه شین-کوبه در بخش شمالی شهر واقع شده و تا رسیدن به نانکینماچی حدود ۳۰ دقیقه پیاده‌روی لازم است. با این‌حال، اگر قصد دارید از بخش‌های دیگر کوبه یا رشته‌ کوه‌های روکو (Rokko) دیدن کنید، شینکانسن ایده‌ی خوبی است.

سفر به کوبه

طناز قربانی طناز قربانی
{{selectedRate}}
زوریخ، لوگانو

تور زوریخ و لوگانو

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,890
پاریس

تور پاریس

 • 8 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
2,390
مادرید، بارسلونا

تور مادرید و بارسلونا

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,990

بنر تورهای تابستان

{{totalCount}} دیدگاه

{{nameError}}
{{emailError}}
{{commentViewData.commentLength - commentMessage.length}} کاراکتر باقی مانده
{{commentMessageError}}
{{responseMessage.text}}