شرایط تور اروپا و مدارک مورد نیاز

  تیم ایوار
  • تیم ایوار
  • 1401/6/16
  • 0 دیدگاه
  {{selectedRate}}

  اگر قصد سفر به اروپا آن هم با تور را دارید بهتر است پیش از اقدام برای گرفتن ویزا، درباره شرایط تور اروپا و دریافت ویزای شنگن اطلاعات دقیقی کسب کنید.

  تور اروپا

  چه مدارکی برای ویزای شنگن لازم است؟ اگر قبلا سابقه ریجکتی داشته باشیم، شرایط ویزا به چه نحو خواهد بود؟ برای دریافت اولین ویزای شنگن چه کشور و توری را پیشنهاد می‌کنید؟ چرا باید نزد آژانس مسافرتی ضمانت‌نامه بگذاریم؟ اگر قصد سفر به اروپا را دارید و این سوالات برای شما پیش آمده است، این مقاله را تا انتها بخوانید.

  شرایط تور اروپا

  به علت مراحل سخت دریافت ویزا با سفر به کشور‌هایی نظیر دبی، ترکیه و کشور‌های جنوب شرق آسیا متفاوت است. ایوار به عنوان مجری مستقیم تور اروپا با بیش از 20 سال سابقه در مسیر‌های مختلف خارجی، بعضی از سوالات شما در ارتباط با شرایط سفر به اروپا را پاسخ می‌دهد.

  مدارک لازم برای تور اروپا

  ویزای شنگن را می‌توانید از تمامی کشور‌هایی که جزو اتحادیه اروپا هستند دریافت کنید اما این کشور‌ها هر کدام بنا به رابطه‌‌های سیاسی با ایران و اهداف خود نسبت به صنعت گردشگری، شرایط مختلفی را در پیش می‌گیرند.

  بعضی کشورها مانند پرتغال در حال حاضر خدمات کنسولی در ایران ارائه نمی‌دهند و بعضی کشور‌ها نظیر اسپانیا، سخت‌گیری‌های بیشتری برای اعطای ویزای توریستی دارند؛ اگرچه با دریافت ویزای شنگن از هرکدام از کشور‌ها، می‌توانید در بازه‌ای که ویزای شما اعتبار دارد به سایر کشور‌های حوزه شنگن نیز سفر داشته باشید؛ البته این نکته را نیز باید در نظر داشته باشید که ورود شما باید به کشور صادر کننده ویزا باشد و اقامت شما در هر کشور‌‌، نباید بیشتر از اقامت در کشور صادر کننده ویزا باشد. غیر از اصل و کپی گذرنامه، عکس، شناسنامه و اصل و ترجمه مدارک شغلی؛ اصل گواهی حساب بانکی، کارکرد حساب جاری و گواهی تمکن برای سپرده‌های بانکی از دیگر مدارکی است که باید برای دریافت ویزای شنگن آماده کنید.

  ۱) اصل گذرنامه با امضاء، به همراه گذرنامه‌های قبلی

  الف) مدت اعتبار حداقل ۶ ماه از تاریخ ورود و داشتن دو صفحه سفید روبروی هم

  ب) ارائه گذرنامه جداگانه برای هر نفر الزامی است.

  ۲) ۳ قطعه عکس ۴/۵ *۳/۵ رنگی، تمام رخ با زمینه روشن، کاملاً از روبه‌رو، بدون لبخند، بدون عینک، گردی صورت کاملاً مشخص باشد و ۷۰ تا ۸۰ درصد عکس، چهره فرد باشد. حداکثر برای ۶ ماه اخیر (عکس با گذرنامه و ویزاهای قبلی یکی نباشد.)

  ۳) اصل و ترجمه شناسنامه

  ۴) اصل گردش حساب بانک ۳ ماهه با مهر و امضاء بانک فقط به زبان انگلیسی.

  • زمان صدور گواهی حساب بانکی حداکثر ۱۰ روز قبل از تاریخ تحویل مدارک به سفارت باشد و سایز پرینت بانکی A4 باشد.)
  •  گواهی تمکن به زبان انگلیسی برای سپرده‌های بانکی به همراه گردش سه ماهه سود به زبان انگلیسی از طرف بانک، همراه با مهر شعبه و امضاء بانک
  •  نرخ معادل مانده حساب ها در تمکن یورو باشد.
  •  باید حداقل موجودی حساب یا سپرده برای هر نفر ۱۰۰ میلیون تومان باشد.

  ۵) اصل سند مالکیت

  ۶) اصل و ترجمه مدارک شغلی :

  الف) پزشکان : پروانه مطب یا حکم کارگزینی به همراه نامه مرخصی و سه فیش آخر حقوق از محل کار، پروانه دائم پزشکی، کارت نظام پزشکی (معتبر برای سال جاری)

  ب) وکلا : پروانه وکالت

  ج) مشاغل دولتی : حکم کارگزینی به همراه نامه مرخصی، یا نامه از سازمان مربوطه با ذکر مدت اشتغال، سمت و میزان حقوق دریافتی و ذکر مرخصی بنا به تاریخ سفر (با تاریخ صدور کمتر از یک ماه)، سمت و نام فرد امضا کننده گواهی شغلی، ۳ فیش حقوقی آخر

  بازنشسته¬ها : آخرین حکم بازنشستگی، آخرین فیش حقوق

  ه) مشاغل غیردولتی : گواهی اشتغال به کار با ذکر مدت اشتغال، سمت و میزان حقوق دریافتی و ذکر مرخصی بنا به تاریخ سفر از شرکت مربوطه (با تاریخ صدور کمتر از یک ماه)، سمت و نام فرد امضا کننده گواهی شغلی، به همراه ۳ فیش حقوقی آخر و سابقه بیمه تامین اجتماعی

  و) در صورت خویش فرما بودن : جواز کسب / آگهی تاسیس، آخرین آگهی تغییرات مربوط به سمت‌های شغلی و تغییر آدرس شرکت/ کارت مباشرت (در صورت ارائه کارت مباشرت، ارائه جواز کسب اصلی الزامی است.)

  •  ارائه مدارک مالی شرکت برای افرادی که در روزنامه رسمی سمت دارند الزامی است.

  ز) معلمان، اساتید و اعضاء هیئت علمی دانشگاه : اصل حکم کارگزینی به همراه نامه مرخصی یا گواهی اشتغال به کار با ذکر مدت اشتغال، سمت و میزان حقوق دریافتی و ذکر مرخصی بنا به تاریخ سفر (با تاریخ صدور کمتر از یک ماه)، سمت و نام فرد امضا کننده گواهی شغلی، به همراه ۳ فیش حقوقی آخر

  ح) دانش آموزان، دانشجویان : اصل و ترجمه نامه اشتغال به تحصیل

  ۷) برای فرزندان زیر ۱۸ سال که بدون همراهی والدین یا با یکی از آن‌ها سفر می کنند رضایتنامه محضری الزامی است و نیاز به ترجمه به زبان انگلیسی دارد.

  ۸) برای فرزندان زیر ۱۸ سالی که بدون پدر سفر می کنند پاسپورت آنها باید توسط پدر امضا شود.

  ۹) اصل و ترجمه مدارک شغلی و مالی همسر برای خانم‌های خانه‌دار

  •  تکمیل فرم مشخصات فردی به صورت کامل و دقیق
  •  چک رمزدار یا ضمانت‌نامه بانکی حداقل به مبلغ ۷۰۰ میلیون تومان در وجه آژانس محل ثبت نام جهت ضمانت حسن اجرای تعهدات که پس از بررسی مدارک در صورت نیاز به ضمانت‌های بیشتر متعاقباً اعلام می¬گردد.

  لازم بذکر است با توجه به مدارک ارائه شده و نظر سفارت ممکن است مدارک دیگری از مسافر در خواست گردد که تهیه و ارائه آنها جهت اخذ ویزا الزامی می‌باشد.

  شرایط تور اروپا

  سابقه ریجکتی ویزای شنگن

  متاسفانه بله. شما در صورت وجود سابقه ریجکتی، حتما باید آن را به سفارت اعلام کنید و از این بایت، پیشنهاد ایوار این است که حد‌اقل تا دو سال پس از ریجکتی، اقدامی برای دریافت ویزا انجام ندهید چون احتما ریجکت مجدد شما بالا خواهد بود.

  آیا ویزای شنگن تضمینی است؟

  خیر. هیچ آژانسی نمی‌تواند به شما تضمین دهد که ویزای شما حتما صادر خواهد شد زیرا تمام مراحل صدور ویزا مستقیما توسط سفارت انجام می‌پذیرد. در این بین، احتمال صدور ویزا برای مسافرین آژانس‌هایی مانند ایوار که در نزد سفارت از اعتبار بالا‌تری برخوردار هستند و سالیان متمادی در اجرای تور اروپا فعالیت داشته‌اند، بیشتر است. همچنان توصیه می‌کنیم فریب تبلیغاتی نظیر «تور تضمینی اروپا» «ویزای شنگن تضمینی» که توسط بعضی آژانس‌های گردشگری نامعتبر مطرح می‌شود را نخورید. هیچ تضمینی برای ویزا از طرف آژانس وجود ندارد اما با توجه به سابقه مسافر و مدارکی که به سفارت ارائه می‌شود، می‌توان احتمال صدور ویزا را بررسی کرد.

  شرایط تور اروپا

  کدام کشور راحت ‌تر ویزای شنگن می ‌دهد؟

  پیشنهاد ایوار برای اولین سفر اروپایی شما، شرکت در تور فرانسه است. با توجه به سیاست‌های کلی کشور فرانسه و سابقه بالای فعالیت ایوار با این سفارت، احتمال صدور ویزای توریستی شما (به شرط تکمیل بودن مدارک‌ اعلامی) بیشتر از سایر کشور‌های حوزه شنگن خواهد بود. علاوه‌بر اینکه فرانسه با جاذبه‌های بی‌شمار خود، یک سفر دلچسب و عالی برای شروع محسوب می‌شود.

  ضمانتنامه بازگشت از سفر

  بعضا ممکن است تبلیغاتی نظیر «خدمات ویزای شنگن بدون نیاز به ضمانت‌نامه» و ... توجه شما را جلب کرده باشد. در وحله اول باید بدانید که ضمانت‌نامه توسط آژانس گردشگری گرفته می‌شود و جزو مدارکی که باید به سفارت ارائه دهید نیست. اما چرا؟

  آژانس مسافرتی با توجه به اعتبار خود، فرایند صدور ویزا را برای مسافران تسهیل کرده و این تضمین را به سفارت‌خانه می‌دهد که مسافران پس از اتمام سفر به ایران باز‌می‌گردند. آژانس خدمات مسافرتی ایوار نیز، به واسطه عملکرد خود، از اعتبار بالایی در سفارت‌خانه‌ها برخوردار است و تضمین بازگشت مسافران را برعهده دارد و درصورت هرگونه اتفاق غیر قابل پیش‌بینی، سفارت صادر کننده ویزا، ایوار را به عنوان مسئول می‌شناسد؛ بنابر‌این ایوار خود را موظف می‌داند تا تضمین کافی جهت بازگشت مسافرین از سفر را از ایشان دریافت کند. 

  تیم ایوار تیم ایوار
  {{selectedRate}}
  زوریخ، لوگانو

  تور زوریخ و لوگانو

  • 8 روز
  • هتل 4 و 5 ستاره
  • ترکیش
  قیمت از
  49,900,000
  1,690
  پاریس

  تور پاریس

  • 8 روز
  • هتل 5 و 4 ستاره
  • ترکیش
  قیمت از
  49,900,000
  1,890
  مادرید، بارسلونا

  تور مادرید و بارسلونا

  • 8 روز
  • هتل 4 و 5 ستاره
  • ترکیش
  قیمت از
  49,900,000
  1,790

  بنر تورهای تابستان

  {{totalCount}} دیدگاه

  {{nameError}}
  {{emailError}}
  {{commentViewData.commentLength - commentMessage.length}} کاراکتر باقی مانده
  {{commentMessageError}}
  {{responseMessage.text}}