برترین فستیوال‌ های اسکاتلند کدام است؟

  رضا‍ رجب پور
  • رضا‍ رجب پور
  • 1398/7/21
  • 0 دیدگاه
  {{selectedRate}}

  در اسکاتلند مانند بسیاری از کشورهای شاد دنیا فستیوال‌های جذابی در سراسر سال برگزار می‌شود. فستیوال‌های اسکاتلند باعث شده است این کشور تبدیل به مقصدی جذاب برای آشنایی گردشگران خارجی با فرهنگ‌ و رسوم کهن این منطقه شود.

  تور اروپا

  ساده‌ترین کلمات برای توصیف فستیوال‌های اسکاتلند، پرطراوت و متنوع است. فستیوال‌های اسکاتلندی در سراسر این کشور برگزار می‌شوند و در نوع خود برخی از عجیب‌ترین و سرگرم‌کننده‌ترین تجربه‌هایی هستند که مسافران از سراسر جهان را به این کشور می‌کشانند و مردم محلی را در سراسر سال چشم‌انتظار می‌گذارند. مطالعه‌ی این مقاله به شما کمک می‌کند تا فستیوال‌های رنگارنگ اسکاتلند را بیشتر بشناسید.

  فستیوال هنر و کتاب ادینبرو

  این فستیوال یکی از بزرگ‌ترین رویدادهای هنری است که هرساله در ادینبرو، قلب اسکاتلند، برگزار می‌شود. بسیاری از هنرمندان برجسته و استعدادهای نوظهور در کنار یکدیگر جمع می‌شوند و آثار هنر بصری خود را به نمایش می‌گذارند. بهترین اتفاق در مورد این فستیوال رایگان بودن آن است. فستیوال بین‌المللی کتاب نیز در زمره‌ی بهترین فستیوال‌های فرهنگی اسکاتلند قرار دارد.

  فستیوال های اسکاتلند

  فستیوال فولکلور شتلند

  فستیوال فولکلور شِتلَند (Shetland) یکی از فستیوال‌های سنتی اسکاتلند است و رویداد مناسبی برای علاقه‌مندان به فرهنگ اقوام محسوب می‌شود. این فستیوال شگفت‌انگیز بیش از ۴ دهه قدمت دارد و هرساله بزرگ و بزرگ‌تر می‌شود. فستیوال فولکلور شتلند از تمامی هنرمندان بین‌المللی، انگلیسی و اسکاتلندی برای اجرا استقبال می‌کند. از نمایش‌های سنتی در کافه‌ها گرفته تا کنسرت‌های اختصاصی، کارگاه‌های آموزشی و برنامه‌های مخصوص جوانان، اتفاقات بسیاری در خلال این فستیوال رخ می‌دهد.

  فستیوال های اسکاتلند

  آپ هلی آ

  آپ هلی آ یکی از مشهورترین فستیوال‌های اسکاتلند است. این رویداد بزرگ‌ترین فستیوال آتش در بریتانیا محسوب می‌شود و زمان برگزاری آن آخرین سه‌شنبه‌ی هر ژانویه است. آپ هلی آ به مجموعه‌ای از فستیوال‌های آتش اشاره دارد که هرساله در جزایر شتلند اسکاتلند در میانه‌ی زمستان به مناسبت پایان جشن میلاد مسیح برگزار می‌شوند.

  جمعیتی بالغ بر هزار فرد نقاب‌پوش در این فستیوال در شهر لرویک (Lerwick) حضور می‌یابند. بیش از ۹۰۰ نفر با لباس‌های فاخر به دنبال فرمانده گروه وایکینگ‌ها در سراسر خیابان‌های تاریک شهر همراه با شمع حرکت می‌کنند. زمان رسمی پایان این فستیوال با یک نمایش هیجان‌انگیز متشکل از ۸۰۰ مشعل فروزان همراه است. آپ هلی آ در میان محبوب‌ترین فستیوال‌های اسکاتلند قرار دارد.

  فستیوال های اسکاتلند

  فستیوال دامفریس و گالوی وایلد اسپرینگ

  فستیوال دامفریس و گالوی وایلد اسپرینگ از دوم تا هجدهم آوریل برگزار می‌شود. این فستیوال یکی از مشهورترین جشنواره‌های اسکاتلند با بیش از ۶۰ رویداد است. مردم برای یافتن گونه‌هایی چون غاز، گورکن، ماهی سالمون و غلیوا (نوعی پرنده) به طبیعت می‌روند. در خلال این فستیوال تورهای پیاده‌روی، برنامه‌های شعرخوانی، موسیقی و تمامی تفریحات مناسب خانواده‌ها یافت می‌شود.

  فستیوال های اسکاتلند

  فستیوال اقوام اورکنی

  فستیوال اقوام اورکنی (Orkney) در سال ۱۹۸۲ ظهور کرد و پس از چند دهه تبدیل به یکی از خاص‌ترین فستیوال‌های موسیقی اقوام در اسکاتلند شد. فستیوال اقوام اورکنی هرساله برای مدت چهار روز در اواخر ماه مه برگزار می‌شود. در این فستیوال، موسیقی فولکلور در گسترده‌ترین سطح خود برگزار شده و سلایق مختلف را پوشش می‌دهد. از آوازخوانی صوتی و آوازهای سنتی گرفته تا کنسرت‌هایی متشکل از گروه‌های موسیقی و رقص معاصر، اورکنی همه‌چیز در خود دارد. این فستیوال در تالارهای سراسر شهرها و مراکز عمومی اسکاتلند برگزار می‌شود.

  فستیوال های اسکاتلند

  فستیوال هوگمانی، عید سال نو

  هوگمانی (Hogmanay) حتی تا به امروز نیز یکی از مهم‌ترین فستیوال‌های اسکاتلند است. تاریخ‌نگاران باور دارند که همه‌ی این مراسم از وایکینگ‌ها به ارث رسیده است. درحالی‌که این فستیوال به‌طور آشکار در سراسر دنیا برگزار می‌شود، اما اسکاتلندی‌ها رابطه‌ی بسیار کهنی با آن دارند.

  فستیوال های اسکاتلند

  فستیوال سوارکاری سلکرک

  در بسیاری از نقاط سراسر اسکاتلند، اسب‌سواری یک رسم سنتی محسوب می‌شود. ازاین‌رو، هجدهم ژوئن هرسال روزی برای سوارکاری است. شهر سلکِرک (Selkirk) به خاطر نبرد فلودن در ژوئن سال ۱۴۸۸ شهرت دارد. علاوه بر سلکرک، برنامه‌های مشابهی در دیگر نقاط اسکاتلند نیز برگزار می‌شود.

  فستیوال های اسکاتلند

  روز سنت اندرو

  سنت اندرو برای سال‌ها قدیس کشور اسکاتلند بود. اما روز ۳۰ نوامبر هرسال در تقویم اسکاتلند یک روز تعطیل به‌حساب نمی‌آمد. بااین‌حال، اسکاتلندی‌های سراسر دنیا به گرامیداشت این روز در شب اندرو می‌پرداختند. سال ۲۰۰۶ به‌موجب تصویب قانونی از سوی مجلس اسکاتلند، روز سنت اندرو به‌عنوان یک تعطیل رسمی اعلام شد.

  فستیوال های اسکاتلند

  فستیوال کوهنوردی فورت ویلیام

  روز فورت ویلیام (Fort William) یکی از مراسم گرامیداشت فرهنگ کوه و کوهنوردی است که در این منطقه برگزار می‌شود. زمان برگزاری این فستیوال، اواخر ماه فوریه است. شماری از سخنرانی‌ها از سوی کوهنوردان حرفه‌ای ترتیب داده می‌شود. فرصت‌هایی برای انجام ورزش اسنوبرد در کنار دوچرخه‌سواری کوهستان و یخ نوردی نیز در خلال این فستیوال وجود دارد. معمولاً یک شب فیلم هم در فستیوال فورت ویلیام برگزار می‌شود که در آن برترین آثار فستیوال فیلم کوهستانی بَنف (Banff) به نمایش درمی‌آید.

  فستیوال های اسکاتلند

  فستیوال قایق های سنتی اسکاتلند

  فستیوال قایق‌ها یکی از جذاب‌ترین فستیوال‌های سنتی در اسکاتلند است. این رویداد فرهنگی به میزبانی ساحل اَبِردینشایر (Aberdeenshire) برگزار می‌شود. برنامه‌های سرگرم‌کننده‌ی فراوانی نظیر رویدادهای ورزشی، موزیکال، رقص و قایق‌سواری در خلال این فستیوال در جریان است. فستیوال قایق‌های سنتی اسکاتلند در سومین هفته از ماه ژوئن برگزار می‌شود. این رویداد یکی از محبوب‌ترین فستیوال‌هایی است که مردم در سراسر سال منتظر رسیدن آن هستند.

  فستیوال های اسکاتلند

  رضا‍ رجب پور رضا‍ رجب پور
  {{selectedRate}}
  زوریخ، لوگانو

  تور زوریخ و لوگانو

  • 8 روز
  • هتل 4 و 5 ستاره
  • ترکیش
  قیمت از
  49,900,000
  1,690
  پاریس

  تور پاریس

  • 8 روز
  • هتل 5 و 4 ستاره
  • ترکیش
  قیمت از
  49,900,000
  1,890
  مادرید، بارسلونا

  تور مادرید و بارسلونا

  • 8 روز
  • هتل 4 و 5 ستاره
  • ترکیش
  قیمت از
  49,900,000
  1,790

  بنر تورهای تابستان

  {{totalCount}} دیدگاه

  {{nameError}}
  {{emailError}}
  {{commentViewData.commentLength - commentMessage.length}} کاراکتر باقی مانده
  {{commentMessageError}}
  {{responseMessage.text}}