به این دلایل در بهار به بلگراد سفر کنید

طناز قربانی
 • طناز قربانی
 • 1397/12/28
 • 0 دیدگاه
{{selectedRate}}

بلگراد در هر فصل جذابیت‌های خودش را دارد اما فصل بهار بهترین فصل برای سفر به این شهر زیبا است. چه عواملی باعث شده‌اند بلگراد در بهار بهترین گزینه برای سفر باشد؟

تور اروپا

بهترین زمان برای سفر به بلگراد چه فصلی است؟‌ پاسخ این سوال به سلیقه‌ی شخصی شما وابسته است اما می‌توان از یک فصل به عنوان بهترین زمان برای سفر به بلگراد نام برد؛ فصل بهار. در فصل تابستان هوای بلگراد بسیار گرم است و زمستان‌ها هم به همان اندازه سرد است اما فصل بهار برای سفر به بلگراد کاملا ایده‌آل است. در ادامه خواهید خواند که چرا فصل بهار بهترین زمان برای سفر به پایتخت صربستان است.

پایان زمستان

فصل بهار در بلگراد محبوبیت زیادی دارد زیرا نشان‌دهنده‌ی پایان یک زمستان سخت و طولانی است. البته برخی از شهرها در زمستان زیبایی خاص خود را دارند؛ برف سفید و تمیزی که روی ساختمان‌های زیبای شهر با معماری فوق‌العاده‌شان می‌نشیند زیبایی خاصی به شهر می‌بخشد اما این حقیقت درباره‌ی بلگراد صدق نمی‌کند. برف‌های زمستانی بلگراد پس از مدت کوتاهی به گِل و شل تبدیل می‌شود و تنها کارها را سخت‌تر می‌کند.

بنابراین اهالی بلگراد با خوشحالی از فصل بهار استقبال می‌کنند و این را به‌راحتی می‌توانید در نگاه مردم شهر ببینید. گرم شدن نسبی هوا حال و هوای دلنشینی به شهر می‌بخشد و هوا کاملا مناسب بیرون رفتن و انجام فعالیت‌های مختلف است؛ نه خیلی گرم و نه خیلی سرد.

سفر به بلگراد

حال و هوای مردم محلی

همان‌طور که اشاره شد، آمدن فصل بهار باعث شادی و نشاط مردم محلی می‌شود. اهالی بلگراد فصل زمستان را فصل غم و بدبینی می‌دانند و اولین رگه‌های تابش نور خورشید در فصل بهار باعث می‌شود روحیه‌ی خیلی بهتری پیدا کنند. مردم رفتاری بسیار دوستانه‌تر خواهند داشت، بیشتر لبخند می‌زنند و باحوصله‌تر خواهند شد. در فصل بهار می‌توانید بهترین رفتار را از مردم صربستان ببینید.

سفر به بلگراد

رویدادهای فرهنگی

در فصل بهار جذابیت‌های زیادی در بلگراد وجود دارد که از میان آن‌ها می‌توان به برگزاری رویدادها و فستیوال‌های فرهنگی شهر اشاره کرد. فستیوال فیلم فِست (FEST) یکی از این رویدادهای معروفِ ملی است که با آغاز آن، همه‌ی سینماهای بلگراد برنامه‌ای فشرده برای نمایش فیلم آماده می‌کنند. فستیوال ایرلندی بلگراد (Belgrade’s Irish Festival) هم یکی دیگر از رویدادهای محبوب این شهر است.

سفر به بلگراد

جمعیت کم

فصل گردشگری در بلگراد از اوایل بهار آغاز می‌شود اما از آن جایی‌که طبیعت این شهر کمی دیرتر از خواب زمستانی بیدار می‌شود و زمان بیشتری طول می‌کشد تا حال و هوای بهاری به خود بگیرد، بیشتر گردشگران تا فصل تابستان به این شهر سفر نمی‌کنند؛ بنابراین فصل بهار زمان خوبی برای سفر به بلگراد است زیرا مجبور نیستید جمعیت زیاد گردشگران را در جاذبه‌های گردشگری و خیابان‌ها تحمل کنید. می‌توان گفت اگر به‌دنبال این هستید که در سفر تمام شهر را در اختیار خود داشته باشید، باید در بهار به بلگراد سفر کنید.

سفر به بلگراد

غذا، غذا و غذا

غذاهای صربستان در تمام فصول خاص خوشمزه و لذیذ هستند اما پایان فصل زمستان باعث می‌شود خلاقیت و نبوغ بیشتری در آشپزخانه‌ها پیدا شود. در فصل زمستان مردم فقط به فکر خوردن غذا و سیر شدن هستند اما با اشتیاقی که تابش نور آفتاب در فصل بهار به اهالی شهر می‌بخشد، خلاقیت و لذت از آشپزی در غذاهای مردم دیده می‌شود. با گرم شدن هوا مردم تمایل بیشتری به طبخ غذا و صرف غذا در بیرون از خانه به همراه خانواده دارند.

سفر به بلگراد

عید پاک

صربستان یکی از مهم‌ترین کشورها در زمینه‌ی مذهب «ارتدکس» است و به همین دلیل عید پاک برای مردم این شهر اهمیت زیادی دارد. کلیسای ارتدکس صربستان یک هفته پس از جشن کاتولیک‌ها این عید را جشن می‌گیرند. البته شکلات‌های تخم‌مرغی در این کشور دیده نمی‌شوند؛ در عوض می‌توانید انواع مختلفی از تخم‌مرغ‌های رنگی را ببینید. تعجب نکنید اگر مردم شهر را در رقابت سرسختانه‌ی رنگ کردن تخم‌مرغ دیدید. در آخر هفته‌ی عید پاک مراسم روزه گرفتن رایج است و با یک مراسم شام این عید پایان می‌یابد.

سفر به بلگراد

بازارهای محلی

بازارهای محلی بلگراد که با آغاز فصل بهار و ورود محصولات رنگارنگ کشاورزی رنگ تازه‌ای به شهر می‌بخشند را نباید از دست داد. رفتن به شهر در هنگام صبح و بازدید از بازارهایی با میوه‌ها و سبزیجات تازه و رنگارنگ، حس و حال جالبی دارد. هوای مطبوع شهر، خود باعث می‌شود لذت بازدید از این بازارها دوچندان شود.

سفر به بلگراد

پارک های زیبا

شاید طبعیت سرسبز بلگراد تا به‌حال چندان شناخته‌ شده نباشند اما جالب است بدانید که این شهر پر از پارک‌های گوناگون است؛ از کاله مگدانگرفته تا پارک سرسبز کوشوتنژاک (Košutnjak). مسلما بازدید از این پارک‌ها در فصل بهار لطف دیگری دارد. می‌توان گفت بلگراد در فصل بهار دوباره زنده می‌شود و این را در تاشماجدان (Tašmajdan)، زوِزدارا (Zvezdara) و بقیه‌ی نقاط آن می‌توان به خوبی مشاهده کرد.

سفر به بلگراد

طناز قربانی طناز قربانی
{{selectedRate}}
زوریخ، لوگانو

تور زوریخ و لوگانو

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,690
پاریس

تور پاریس

 • 8 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,890
مادرید، بارسلونا

تور مادرید و بارسلونا

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,790

بنر تورهای تابستان

{{totalCount}} دیدگاه

{{nameError}}
{{emailError}}
{{commentViewData.commentLength - commentMessage.length}} کاراکتر باقی مانده
{{commentMessageError}}
{{responseMessage.text}}