جاذبه های پنهان مسکو که فقط مردم محلی از آن ها خبر دارند

طناز قربانی
 • طناز قربانی
 • 1398/1/27
 • 0 دیدگاه
{{selectedRate}}

معمولا در هر سفر گردشگران به گشت‌وگذار در مکان‌های معروف و بازدید از جاذبه‌های گردشگری محبوب می‌پردازند. اما پیدا کردن جاذبه‌های پنهانی که شاید فقط مردم محلی از آن‌ها باخبر باشند، کار چندان ساده‌ای نیست. 

تور اروپا

کشف جاذبه‌های پنهانِ شهری به بزرگی مسکو چندان آسان نیست، مخصوصا اگر برای اولین بار به روسیه سفر می‌کنید. اگر در سفر خود به روسیه کمی وقت اضافه پیدا کردید، به شما پیشنهاد می‌کنیم از جاذبه‌های پنهان روسیه دیدن کنید. می‌توان گفت تنها مردم محلی از وجود این مکان‌های دیدنی خبر دارند و در میان راهنماهای گردشگری هم نمی‌توانید اطلاعات زیادی درباره‌ی آن‌ها پیدا کنید.

مخفیگاه استالین

یکی از جاذبه‌های پنهان مسکو که می‌توانید از آن دیدن کنید، مخفیگاه استالین (Stalin's Bunker) است. مخفیگاه استالین در منطقه‌ی ایزمایلوو (Izmaylovo)، کمی دورتر از مرکز شهر مسکو قرار گرفته است. این مخفیگاه یکی از جواهرات پنهان مسکو و یکی از تاریخی‌ترین مکان‌های این شهر محسوب می‌شود. تا چند سال گذشته هیچ‌کس از وجود چنین مخفیگاهی باخبر نبود اما امروزه این مخفیگاه به یک موزه‌ی تاریخی تبدیل شده است. مخفیگاه استالین دارای یک اتاق کنفرانس، دو سالن، سه دفتر کار و یک سالن غذاخوری است.

مخفیگاه استالین

مجسمه شرلوک هولمز و دکتر واتسون

از دیگر جاذبه‌های پنهان مسکو می‌توان به مجسمه‌ی کارآگاه افسانه‌ای انگلیسی یعنی شرلوک هولمز (Sherlock Holmes) و دستیارش دکتر واتسون (Doctor Watson) اشاره کرد. این مجسمه توسط سفارت بریتانیا، در قلب شهر مسکو در ایستگاه مترو اسمولنسکایا (Smolenskaya) بنا شده است. طبق افسانه‌های محلی،‌ هر فردی که بین این دو مجسمه بنشیند و آروزیی داشته باشد، آرزویش حتما برآورده خواهد شد. مجسمه‌ی معروف‌ترین کارآگاه آرتور کانن دویل (Conan Doyle) را نمی‌توان در هر جای دیگری به‌راحتی پیدا کرد. به‌علاوه‌‌، بازدید از این مجسمه هر روز برای عموم آزاد است.

سفر به روسیه

کلیسای جامع لقاح پاک مریم مقدس

کلیسای جامع لقاح پاک مریم مقدس (The Cathedral of the Immaculate Conception of the Holy Virgin Mary) یکی از بزرگ‌ترین و زیباترین کلیساهای کاتولیک در روسیه به‌شمار می‌آید. این کلیسا یکی از جاذبه‌های پنهان مسکو محسوب می‌شود و درب‌های آن هر روز به‌روی بازدیدکنندگان باز است. به‌علاوه، کنسرت موسیقی با ساز «ارگان» هم در این کلیسا برگزار می‌شود. برای کسب اطلاعات درباره‌ی برنامه‌ها و رویدادهای این کلیسا می‌توانید به وبسایت رسمی و صفحه‌ی فیس‌بوک این کلیسا سر بزنید.

سفر به روسیه

ساختمان تجاری دومینیون از طراحی‌ های زاها حدید

ساختمان تجاری دومینیون (Dominion) که در منطقه‌ی تجاری دوبروفکا (Dubrovka) در مسکو قرار گرفته، یکی از جاذبه‌های پنهان این شهر محسوب می‌شود. این ساختمان تنها مرکز تجاری است که توسط زاها حدید (Zaha Hadid) طراح برجسته‌ی بریتانیایی ساخته شده است. مفهوم و طراحی این ساختمان به راستی شگفت‌انگیز است و به دلیل جذابیت خاصی که دارد، از تمام شهر گردشگران را به خود جذب می‌کند.

سفر به روسیه

موزه کیهان شناسی

موزه‌ کیهان شناسی مسکو (The Museum of Cosmonautics) تنها موزه‌ای در روسیه است که به تاریخ مطالعات فضایی و اکتشافات کیهانی اختصاص یافته است. این موزه در تمام اروپا بسیار خاص و منحصر‌به‌فرد است. در این موزه می‌توانید با داستان اسپوتنیک (Sputnik) و کپسول فضایی استفاده شده توسط یوری گاگارین (Yuri Gagarin) اولین انسانی که به فضا سفر کرد، بیشتر آشنا شوید.

موزه کیهان شناسی مسکو

طناز قربانی طناز قربانی
{{selectedRate}}
زوریخ، لوگانو

تور زوریخ و لوگانو

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,690
پاریس

تور پاریس

 • 8 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,890
مادرید، بارسلونا

تور مادرید و بارسلونا

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,790

بنر تورهای تابستان

{{totalCount}} دیدگاه

{{nameError}}
{{emailError}}
{{commentViewData.commentLength - commentMessage.length}} کاراکتر باقی مانده
{{commentMessageError}}
{{responseMessage.text}}