۵ اشتباهی که گردشگران به هنگام سفر به مسکو نباید مرتکب شوند

رضا‍ رجب پور
 • رضا‍ رجب پور
 • 1398/1/31
 • 0 دیدگاه
{{selectedRate}}

تغییرات گسترده در پایتخت روسیه در سال‌های اخیر سبب شده است تا گردشگران فراوانی راهی این شهر شوند. با این‌حال، نداشتن اطلاعات کافی به‌هنگام سفر به مسکو مشکلات متعددی را برای توریست‌ها پدید آورده است.

تور اروپا

مسکوی امروزی بدون شک یکی از محبوب‌ترین و جذاب‌ترین مقاصد گردشگری محسوب می‌شود. هر روز شمار فراوانی از موزه‌ها، گالری‌های هنری، سالن‌های تئاتر، رستوران‌ها و دیگر نقاط این شهر مورد بازدید گردشگران قرار می‌گیرند؛ اما گاهی اوقات توریست‌ها در داشتن رفتاری صحیح در مکان‌های عمومی این شهر دچار مشکل می‌شوند. این مقاله به بررسی رایج‌ترین اشتباهات گردشگران در مسکو پرداخته و توصیه‌هایی برای پرهیز از آن‌ها ارائه می‌کند.

اشتباهات سفر به مسکو

دیدار از خیابان آربات

جدا از این خیابان صرف‌نظر کنید! قطعاً همه‌ی ما می‌دانیم که خرید سوغاتی یکی از کارهای ضروری به‌هنگام سفر به مسکو است و تهیه‌ی هدایای زیبا برای عزیزانمان در خانه بسیار اهمیت دارد. گذشتن از مغازه‌های پرزرق‌وبرق در مسکو امری بسیار دشوار است، اما ایستادن در صفی ۵ کیلومتری در خارج از یک فروشگاه در فصل زمستان ارزشش را ندارد. توصیه‌ی اکید ما رفتن به ایستگاه متروی پارتیزانسکایا (Partizanskaya) و بازار ایزمایلوفسکی (Izmailovsky) برای خرید سوغاتی است. در این بازار خبری از صف‌های طولانی و توریست‌های فراوان نیست و هرکسی می‌تواند به‌راحتی در میان انبوهی از سوغاتی‌های محلی نظیر سماورهای قدیمی و جواهرات قدم بزند.

خیابان آربات مسکو

تصور اینکه روسیه همیشه سرد است

این تصور اصلاً درست نیست. با خود لباس‌های گرم فراوان به روسیه نیاورید؛ در عوض، پیش از سفر به این کشور وضعیت آب‌وهوا را بررسی کنید. این موضوع عجیب به‌نظر می‌رسد، اما تمامی روس‌ها به هوای ناپایدار این کشور عادت کرده‌اند. شاید یک روز مجبور شوید تا برای در امان ماندن از کولاک یک کت پشمی به تن کنید، در حالی‌که روز بعد شاهد آفتابی گرم و آب شدن برف‌ها هستید. هوا همیشه در این کشور خیلی سرد نیست؛ درواقع روسیه دارای ۴ فصل است که هرکدام از آن‌ها کاملاً متفاوت هستند. تابستان‌های این کشور می‌توانند به‌شدت گرم باشند، بنابراین لازم است قبل از بستن چمدان‌های خود یک برنامه‌‌ی دقیق آماده کنید.

مسکو

انتظار تماشای یک خرس موزیکال در میدان سرخ

این کلیشه‌های احمقانه را کنار گذاشته و در مورد هر چیزی عاقلانه فکر کنید. باید قبول کرد که مسکوی امروزی نسبت به تصورات ما کاملاً فرق کرده است. بسیاری از موارد در سال‌های اخیر دست‌خوش تغییر شده‌اند و پایتخت روسیه در مقایسه با بسیاری از شهرهای بزرگ اروپایی حال و هوای امروزی‌تری دارد. متأسفانه برخی کلیشه‌ها همچنان پابرجا هستند. به شما توصیه می‌کنیم که کاملاً آن‌ها را فراموش کنید. تنها از یک چیز مطمئن باشید؛ شما شاهد حضور یک خرس نخواهید بود که در حال گیتار زدن در میدان سرخ است.

میدان سرخ مسکو

پیروی از نقشه ها و بروشورهایی که هتل ها ارائه می دهند

مرکز شهر مسکو بسیار بزرگ و متراکم است. اگر اهل این شهر نباشید، می‌توانید به‌راحتی در اینجا گم شوید. با این‌حال، نقشه‌های موجود در بروشورهای هتل‌ها نیز کمکی به شما برای یافتن مسیرتان نمی‌کنند. برای این منظور نرم‌افزار گوگل مپ بهتر از هر نقشه‌ای به نظر می‌رسد. اگر نمی‌توانید به گوگل مپ دسترسی داشته باشید، مراکز گردشگری در مسکو نقشه‌های چاپی مناسبی را در اختیار شما قرار می‌دهند.

پرهیز از قوانین رایج

وقتی‌که در مسکو هستید، به‌مانند محلی‌ها رفتار کنید. متأسفانه، گاهی اوقات توریست‌ها فراموش می‌کنند که قوانین محلی در مورد آن‌ها نیز صدق می‌کند. گردشگران باید بدانند که چگونه به رانندگان تاکسی که بی‌دلیل کرایه‌ی خود را افزایش می‌دهند «نه» بگویند. یا اینکه چگونه از زدن حرف‌های نامربوط به افسران پلیس که به عده‌ای مظنون شده‌اند، خودداری کنند. توریست‌ها باید قادر باشند شرایط بد را شناسایی کرده و بدانند که چه وقت از مهلکه فرار کنند. یک قانون مفید برای شما این است که هرگز به هنگام سوار شدن مترو یا خرید از سوپرمارکت تلفن همراه یا کیف پول خود را در جیب پشتی قرار ندهید. شک نکنید که با این کار بدون تلفن همراه خود به خانه بازخواهید گشت.

قوانین مسکو

رضا‍ رجب پور رضا‍ رجب پور
{{selectedRate}}
زوریخ، لوگانو

تور سوئیس (زوریخ و لوگانو)

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,690
پاریس

تور فرانسه (پاریس)

 • 8 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,890
مادرید، بارسلونا

تور اسپانیا (مادرید و بارسلونا)

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,790

بنر تورهای تابستان

{{totalCount}} دیدگاه

{{nameError}}
{{emailError}}
{{commentViewData.commentLength - commentMessage.length}} کاراکتر باقی مانده
{{commentMessageError}}
{{responseMessage.text}}