عاقبت قدیمی ترین تاتو شاپ جهان چه خواهد شد؟

طناز قربانی
 • طناز قربانی
 • 1398/2/8
 • 0 دیدگاه
{{selectedRate}}

قدیمی‌ترین تاتو شاپِ جهان در دانمارک، که بیش از یک قرن از فعالیت آن می‌گذرد، در معرض تعطیلی قرار دارد. عاقبت این استودیو چه خواهد شد؟

تور اروپا

تاتو شاپ قدیمی تاتو اوله (Tattoo Ole) در منطقه‌ی توریستی نیهاون (Nyhavn) در دانمارک، خانه‌ی شماره‌ی ۱۷ قرار گرفته است. این استودیو عنوان قدیمی‌ترین تاتو شاپ در جهان را به خود اختصاص داده است. این تاتوشاپ بیش از ۱۳۳ سال سابقه‌ی فعالیت دارد. با این‌حال، مکان آن در معرض خطر تعطیل شدن و تبدیل شدن به یک آشپزخانه قرار گرفته است.

درباره قدیمی ترین تاتو شاپ جهان

این استودیو عنوان قدیمی‌ترین تاتو شاپ در جهان را به خود اختصاص داده است. تاتو اوله در سال ۱۸۸۴ فعالیت خود را آغاز کرد. در آن سال‌ها خالکوبی و هنر استفاده از جوهر در شمال اروپا محبوبیت چندانی نداشت؛ با این‌حال، این تاتو اوله بود که خالکوبی و تاتو را به مردم اسکاندیناوی معرفی کرد. مشتریان این تاتو شاپ مردم محلی کپنهاگ بودند که در بندر کار می‌کردند؛ از ملوانانی‌ که از سوئد و کشورهای همسایه به دانمارک سفر می‌کردند گرفته تا فردیک نهم (Frederik IX) که در سال‌های ۱۹۴۷ تا ۱۹۷۲ پادشاه دانمارک بود. علاوه‌بر این استودیوی قدیمی، کافه‌ها و رستوران‌های شیک و زیبایی در این منطقه قرار دارند.

تاتو شاپ کپنهاگ

فعالیت تاتو اوله در طول سال ها

در طول ۱۳۳ سالی که از فعالیت این تاتو شاپ می‌گذرد، هنرمندان زیادی به این استودیو آمدند و گوشه‌ای از هنر خود را در این مکان و بر روی هنر خالکوبی به جا گذاشتند. اینک هانس (Ink Hans)، تاتو جَکِ افسانه‌ای (Tatto Jack) و اوله هانسن (Ole Hansen) ازجمله این هنرمندان هستند. اوله هانسن همان شخصی است که خالکوبیِ پادشاه فردریک نهم را انجام داد. در آن سال‌ها نیهاون هنوز به یک جاذبه‌ی گردشگری تبدیل نشده بود. نیهاون محلی برای جمع شدن ملوانان و فروشندگان بود. نویسنده‌ی برجسته‌ی دانمارکی، هانس کریستین اندرسن (Hans Christian Andersen) به مدت ۲۰ سال در این محله زندگی می‌کرد. زمانی‌که این نویسنده‌ی مطرح از دنیا رفت، هنوز این تاتو شاپ باز نشده بود. اگر اندرسن کمی بیشتر زندگی می‌کرد، همسایه‌ی تاتو اولی می‌شد؛ زیرا اندرسن در خانه‌ی شماره‌ی ۱۸ در نیهاون زندگی می‌کرد.

تاتو نیهاون دانمارک

آینده قدیمی ترین تاتو شاپ جهان

 اکنون صاحب ساختمانی که این تاتو شاپ در آن قرار گرفته تصمیم دیگری برای این مکان دارد. او قصد دارد به کار این تاتو شاپ پایان دهد و پس از گسترش فضای داخلی، آن را به یک آشپزخانه تبدیل کند. در طبقه‌ی دوم همین ساختمان یک رستوران قرار دارد و آشپزخانه به همین منظور ساخته خواهد شد. با این‌حال، پیترسن (Petersen) که ازسال ۲۰۱۰ مالک این تاتو شاپ است تمایلی به تسلیم شدن و تعطیل کردن استودیوی خود ندارد. به همین دلیل پرونده‌ی این تاتو شاپ به دادگاه منتقل شده است. او در ویدیویی که در صفحه‌ی شخصی خود در فیس‌بوک منتشر کرد در این باره گفت :«آن‌ها می‌خواهند آشپزخانه‌ی بزرگ‌تری داشته باشند اما من می‌خواهم تاریخ را حفظ کنم».

پیترسن برای رسیدن به هدف خود یک دادخواست اینترنتی آنلاین تنظیم و تاکنون بیش از ۱۰,۰۰۰ امضا از تاتو آرتیست‌ها و هنرمندان سراسر دنیا جمع‌آوری کرده است. افرادی که به این هنر علاقه دارند اغلب به این سالن سر می‌زنند تا حمایت خود را از قدیمی‌ترین تاتو شاپِ جهان نشان دهند.

ساختمان قدیمی خالکوبی دانمارک

طناز قربانی طناز قربانی
{{selectedRate}}
زوریخ، لوگانو

تور زوریخ و لوگانو

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش , ترک
قیمت از
49,900,000
1,890
پاریس

تور پاریس

 • 8 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
2,390
کاپادوکیا، استانبول

تور استانبول و کاپادوکیا

 • 7 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
59,900,000

بنر تورهای تابستان

{{totalCount}} دیدگاه

{{nameError}}
{{emailError}}
{{commentViewData.commentLength - commentMessage.length}} کاراکتر باقی مانده
{{commentMessageError}}
{{responseMessage.text}}