معرفی بهترین رستوران های گیاهی ملبورن

طناز قربانی
 • طناز قربانی
 • 1398/1/27
 • 0 دیدگاه
{{selectedRate}}

اگر گیاهخوار هستید و قصد سفر به ملبورن را دارید نیازی نیست نگران پیدا کردن رستوران‌های گیاهی این شهر باشید.

تور اروپا

ملبورن شهری است که به تنوع فرهنگی و هنری خود افتخار می‌کند و ساکنین شهر به خوردن غذاهای ارگانیک و البته اخلاقی اهمیت زیادی می‌دهند. به همین منظور رستوران‌های زیادی در ملبورن باز شده که به رعایت اصول اخلاقی در تهیه و سرو غذا و همچنین محیط زیست و سالم بودن غذا اهمیت می‌دهند. در ادامه با برخی از بهترین رستوران‌های گیاهی و وِگن ملبورن آشنا خواهید شد.

وجی بار

رستوران گیاهی وِجی بار (The Vegie Bar) در محله‌ی مدرن و هیپسترِ فیتزروی (Fitzroy) درست در شمال منطقه‌ی تجاری ملبورن (Melbourne Central Business District) واقع شده است. این منطقه به دلیل هنر خیابانی، فرهنگ، کافه‌ها، بارها و رستوران‌های زیبا شهرت دارد. وجی بار یک رستوران-بار و می‌توان گفت مناسب هر نوع موقعیتی است. گاهی اوقات وجی بار بسیار شلوغ می‌شود و ممکن است مجبور باشید برای خالی شدن میز صبر کنید. البته نگران نباشید زیرا می‌توانید روی یکی از صندلی‌های بار بنشینید و درحالی‌که یک نوشیدنی صرف می‌کنید منتظر خالی شدن میز بمانید و از میان غذاهای متنوع گیاهی در منوی رستوران یکی را انتخاب کنید.

سفر به ملبورن

غذاخوری سروتونین

در بخش‌های داخلی حومه‌ی برنلی (Burnley)، غذاخوری سروتونین (Serotonin Eatery) یک انتخاب عالی برای خودن غذاهای سالم و یک سبک زندگی سالم است. رویکرد سروتونین به سه بخش غذاخوردن، ورزش کردن و آموزش تقسیم می‌شود. رمز داشتن یک زندگی سالم با باز شدن یک رستوران گیاهی که انواع غذاهای گیاهی را با در نظر گرفتن مواد مغذی مورد نیاز بدن سرو می‌کند و انرژی بیشتری برای ادامه‌ی روز به شما می‌بخشد، به واقعیت تبدیل شده است. این رستوران همچنین دارای مربی‌های خصوصی ورزش و برنامه‌های آموزشی است که شما را در مسیر داشتن یک زندگی سالم یاری کرده و به شما انرژی و شادمانی می‌بخشد.

سفر به ملبورن

رستوران لنتیل از انی تینگ

رستوران لِنتیل اَز اِنی تینگ (Lentil As Anything) به معنای «عدس در همه چیز»، ۱۳ سال پیش، زمانی‌که برای اولین بار در ملبورن آغاز به کار کرد یک مفهوم تازه و خاص بود. این رستوران توسط چند داوطلب اداره می‌شود که قصد دارند غذاهای وگن و گیاهی تهیه و سرو کنند. شما هم اگر از غذای رستوران راضی بودید می‌توانید تا حدی که دوست دارید به این رستوران کمک کنید. این رستوران در واقع یک سازمان غیرانتفاعی محسوب می‌شود که بر پایه‌ی یک مدل مالی و فلسفی که متمرکز بر احترام، اعتماد، سلامت و طعم خوب غذاهای گیاهی است، اداره می‌شود. شعبات مختلف این رستوران را می‌توانید در سنت کیلدا (St Kilda)،‌ ابوتسفورد (Abbotsford)، فوتسکرِی (Footscray)، تورنبری (Thornbury) و پرستون (Preston) پیدا کنید.

سفر به ملبورن

اسمیت اند داترز

رستوران اسمیت اند داترز (Smith & Daughters) به معنای «اسمیت و دختران» یک رستوران مناسب گیاهخواران و همه‌چیز خواران است. در منوی غذای این رستوران انواع غذاهای وگن به‌چشم می‌خورد. در این رستوران کوچک با میز و صندلی‌های اجتماعی‌اش که در محله‌ی فیتزروی قرار گرفته، می‌‌توانید انواع غذاهای گیاهی آمریکای جنوبی را امتحان کنید. اگر در انتهای غذای خود هوس کمی گوشت کردید اصلا جای نگرانی نیست؛ این رستوران حتما رضایت شما را جلب می‌کند.

سفر به ملبورن

یونگ گرین فود

رستوران یونگ گرین فود (Yong Green Food) یک رستوران گیاهی و وِگن در فیتزروی، در شمال بخش تجاری ملبورن است که غذاهای ارگانیک، بدون گلوتن و خام و نوشیدنی‌های سالم سرو می‌کند. این رستوران علاوه‌بر حمایت از کشاورزان استرالیایی، با اهدای ۱۰ درصد از سود خود، به کشاورزان کنیا هم کمک می‌کنند تا امنیت غذایی در کشور را بالا ببرند. یونگ گرین فود با کمک به ابتکار ملی برای بهبود تولید انرژی پایدار و همچنین از طریق کاهش مصرف داخلی انرژی، به داشتن آینده‌ای سبز و بدون کربن متعهد است.

سفر به ملبورن

وگ اوت تایم

یکی از رستوران‌های سنت کیلدا (St. Kilda) به نام وِگ اوت تایم (Veg Out Time) انواع غذاهای گیاهی را سرو می‌کند. این رستوران کوچک در خیابان فیتزروی، غذاهای آسیایی را با خدمات عالی، سریع و قیمتی مناسب برای مشتریان سرو می‌کند. در این رستوران می‌توانید طعم خوب غذاهای جنوب شرقی آسیا را بدون استفاده از گوشت تجربه کنید. در حقیقت می‌توان گفت طعم این غذها بدون گوشت و با کمک سبزیجات بهتر هم شده است. طراحی داخلی این رستوران ساده و آرامش‌بخش است. پس اگر به دنبال رستورانی با غذاهی خوشمزه و قیمت مناسب هستید، وگ اوت تایم همان جایی است که باید بروید.

سفر به ملبورن

واپیانو

در خیابان فلیندرز لین (Flinders Lane) در مرکز ملبورن، می‌توانید رستوران ایتالیایی واپیانو (Vapiano) را پیدا کنید. البته این رستوران کاملا گیاهی محسوب نمی‌شود اما انواع غذاهای گیاهی و وگن و پاستاهای بدون گلوتن را برای افرادی که نیازمند رژیم غذایی خاصی هستند، سرو می‌کند. تنوع غذاهای ایتالیایی در این رستوران که طعم و مزه‌ی اصلی آشپزی ایتالیایی را دارند، شما را شگفت‌زده خواهد کرد.

سفر به ملبورن

سوپ بار مراکشی

سوپ بار مراکشی (Moroccan Soup Bar) طعم و مزه‌ی غذاهای مراکشی را به قلب شمال فیتزروی می‌آورد. این رستوران توانسته فرهنگ و تنوع غذایی شمال آفریقا را از آن‌سوی کره‌ی زمین به استرالیا بیاورد. سوپ بارِ مراکشی سه منوی متفاوت برای مشتریان آماده کرده است؛ منوی شفاهی که شامل برخی از محبوب‌ترین غذاهای گیاهی رستوران است، منوی میهمانی که شما را با انواع غذاهای مراکشی آشنا می‌کند و منوی رَپ ایت (Wrap it) که انواع غذاها را به‌صورت رَپ یا بسته‌بندی شده برای بیرون‌بر آماده می‌سازد.

سفر به ملبورن

پیتزای گیاهی مستر نچرال

پیتزای گیاهی مستر نچرال (Mr Natural Vegeterian Pizza) غذایی را سرو می کند که کمتر در رستوران‌های وگن و گیاهی می‌توان پیدا کرد. پیتزاهای گیاهی و پیتزاهای بدون گلوتن و دیگر خوراکی‌های گیاهی ازجمله غذاهایی هستند که می‌توانید در این رستوران امتحان کنید. این رستوران که در خیابان برانزویک (Brunswick) در حومه‌ی شمالی شهر ملبورن قرار گرفته، رستورانی است که تمرکز خود را بر روی غذاهای بدون گلوتن، گیاهی و اخلاقی قرار داده است. رستوران مستر نچرال با استفاده از انرژی تجدیدپذیر و کاهش تولید کربن، به محیط زیست کمک زیادی می‌کند. امکان سفارش آنلاین از این رستوران با مراجعه به وبسایت رستوران هم وجود دارد.

سیستر آو سول

در فاصله‌ی کمی از ساحل سنت کیلدا (St. Kilda Beach) رستوران سیستر آو سول (Sister of Soul) قرار گرفته که انواع غذاهای گیاهی و وگن و غذاهای مخصوص افرادی که دارای الگوی غذایی خاص هستند را سرو می‌کند. غذاهای سالم و گیاهی این رستوران از وعده‌ی صبحانه تا شام قابل سفارش هستند. گیاهخوار باشید یا نباشید، غذاهای متنوع و خوشمزه‌ی منو که در محیطی مدرن و زیبا در قلب سنت کیلدا سرو می‌شوند برای شما لذت‌بخش خواهند بود.

سفر به ملبورن

طناز قربانی طناز قربانی
{{selectedRate}}
زوریخ، لوگانو

تور زوریخ و لوگانو

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش , ترک
قیمت از
49,900,000
1,690
پاریس

تور پاریس

 • 8 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش , ترک
قیمت از
49,900,000
1,890
مادرید، بارسلونا

تور مادرید و بارسلونا

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش , ترک
قیمت از
49,900,000
1,790

بنر تورهای تابستان

{{totalCount}} دیدگاه

{{nameError}}
{{emailError}}
{{commentViewData.commentLength - commentMessage.length}} کاراکتر باقی مانده
{{commentMessageError}}
{{responseMessage.text}}