خوشمزه ترین غذاهای خیابانی اوزاکا را امتحان کنید

مریم رضایی
 • مریم رضایی
 • 1398/2/30
 • 1 دیدگاه
{{selectedRate}}

اگر قصد دارید به ژاپن سفر کنید و یا به فرهنگ غذای خیابانی علاقه دارید، حتما سری به شهر اوزاکا بهشت غذاهای خیابانی بزنید. در این مقاله تصمیم داریم فهرستی کوتاه از بهترین غذاهای خیابانی اوزاکا ارائه دهیم.

تور اروپا

یکی از سنت های بزرگ ژاپن غذاهای خیابانی آن است و در فستیوال‌های جالب توجه آن می‌توان انواع و اقسام اسنک‌های گرم و خوشمزه‌‌ را امتحان کرد. اوزاکا، یکی از شهرهای مهم ژاپن است که می‌توانید در آن از خوردن بعضی از این اسنک‌های گرم در تمام طول سال لذت ببرید. 

کوشی کاتسو

کوشی کاتسو (Kushikatsu) یا کوشیاگه (Kushiage) یک نوع غذای سنتی ژاپن است که از گوشت کبابی به سیخ کشیده شده به همراه سس تهیه می‌شود. کلمه‌ی کوشی به سیخ‌های کباب اشاره دارد و کاتسو یعنی کتلت گوشت که در روغن زیاد سرخ شده است. کوشی کاتسو شکل‌ها و فرم‌های متنوعی دارد و از جوجه، گوشت، خوراک‌های دریایی و حتی سبزیجات فصلی درست می‌شود. برای تهیه‌ی این غذا، گوشت یا سبزیجات را به تخم‌مرغ و پودر سوخاری پانکو آغشته و در روغن گیاهی به‌خوبی سرخ می‌کنند؛ در انتها گوشت را به سیخ‌هایی از چوب بامبو کشیده و سرو می‌کنند. کاشی کاتسو را می‌توان به‌تنهایی و یا با سس تونکاتسو (Tonkatsu) میل کرد. محله‌ی شین سکای (Shinsekai) در اوزاکا برای این غذای خیابانی شهرت فراوانی دارد.

غذاهای خیابانی اوزاکا

اکونومی یاکی

اکونومی یاکی (Okonomiyaki) نوعی پنکیک ژاپنی است که طعم بسیار خوشمزه‌ای دارد. این غذا از کلم تهیه می‌شود و روی آن هر چیزی که باب میل شما باشد، می‌ریزند. اکونومی یاکی از دو کلمه‌ی اکونومی یعنی «هر طوری‌که بخواهی» و یاکی به معنی «سرخ‌شده» گرفته ‌شده است. به‌ این‌ ترتیب کلمه‌ی اکونومی یاکی یعنی «هر طوری‌که بخواهی، سرخ می‌شود»؛ درنتیجه این غذا برای شخص شما آماده می‌شود. این پنکیک را می‌توانید با موچی (Mochi) یک نوع کیک برنجی خوشمزه، پنیر یا گوشت امتحان کنید؛ بستگی به ذائقه‌ی خودتان دارد. آشپز تصمیم می‌گیرد که چطور اکونومی یاکی را بپزد و مشتری انتخاب می‌کند که چه چیزی روی آن ریخته شود؛ برای همین حتی دو بشقاب اکونومی یاکی در یک فروشگاه هیچ شباهتی به یکدیگر ندارند. قدم زدن در خیابان دوتون بوری (Dotonbori) بهترین راه برای پیدا کردن دکه‌هایی است که این پنکیک‌های خوشمزه را می‌پزند.

غذاهای خیابانی اوزاکا

رامن

همه ما تا به‌حال برای یک‌بار هم که شده نودل فوری خورده‌ایم، اما وقتی‌که به ژاپن می‌روید، حتماً باید خوردن نودل واقعی و اصیل را تجربه کنید. رامن (Ramen) کاسه‌ای از نودل است که از سه نوع سوپ با چاشنی‌های مختلف مثل شویو یا همان سس سویا، میسو که درواقع خمیر سویا است و تونکوتسو (Tonkotsu) که نوعی گوشت است، تهیه می‌شود. ضمناً، در ژاپن هورت کشیدن نودل امری طبیعی به حساب می‌آید. یکی از بهترین جاهایی که می‌توانید از خودتان با این غذای گرم و لذیذ پذیرایی کنید، رستوران کین ریو رامن (kinryu Ramen) در خیابان دوتن بری است. حتماً این رستوران را با آن اژدهای بزرگ در بالای فروشگاه پیدا خواهید کرد.

غذاهای خیابانی اوزاکا

تاکو یاکی

تاکویاکی (Takoyaki) یک غذای خیابانی سنتی است که در ژاپن یافت می‌شود. این اسنک به شکل کوفته‌های گرد و خوشمزه‌ای است که از آرد گندم تهیه ‌شده و در تابه‌های مخصوص به همین نام یعنی تاکویاکی درست می‌شود. از این تابه‌ها برای شکل دادن تاکویاکی به‌صورت توپ استفاده می‌کنند. کوفته‌های تاکویاکی معمولاً از هشت پای قطعه‌ قطعه شده یا ریز شده، رشته‌های تمپورا که از ماهی، میگو و یا سبزیجات درست می‌شود، ترشی زنجبیل و پیازچه تهیه می‌شود. روی این کوفته‌ها را با سسی شبیه سس انگلیسی وُرسِستر شایر (Worcestershire) و سس مایونز آغشته می‌کنند و در آخر کار هم آن را با لایه‌های ورقه ورقه شده از یک نوع ماهی خشک به نام بونیتو می‌پوشانند. بهترین جا برای خوردن این اسنک مطبوع و خوشمزه در اوزاکا خیابان دوتون بری است.

غذاهای خیابانی اوزاکا

یاکی نیکو

یاکی نیکو (Yakiniku) در اصل به سرخ کردن گوشت اشاره دارد، ولی امروزه، یاکی نیکو به لقمه‌های کوچک گوشت و سبزیجات گفته می‌شود که روی آتش یا زغال کباب می‌شوند. در کشورهای غربی هم معمولاً به این شیوه‌ی پخت، باربکیوی ژاپنی می‌گویند. این اسنک را می‌توانید در رستوران‌-بارهایی به سبک ژاپنی و مشهور به ایزاکایاس (Izakayas) یا حتی جلوی دکه‌هایی میل کنید که در اطراف خیابان صف بسته‌اند. اگر می‌خواهید از فضایی آرام و دل‌نشین لذت ببرید، به یکی از ایزاکایاس‌های بی‌شمار شهر اوزاکا سری بزنید تا از خوردن کمی یاکی نیکوی خوشمزه لذت ببرید.

غذاهای خیابانی اوزاکا

مریم رضایی مریم رضایی
{{selectedRate}}
زوریخ، لوگانو

تور زوریخ و لوگانو

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش , ترک
قیمت از
49,900,000
1,890
پاریس

تور پاریس

 • 8 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
2,390
کاپادوکیا، استانبول

تور استانبول و کاپادوکیا

 • 7 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
59,900,000

بنر تورهای تابستان

{{totalCount}} دیدگاه

{{nameError}}
{{emailError}}
{{commentViewData.commentLength - commentMessage.length}} کاراکتر باقی مانده
{{commentMessageError}}
{{responseMessage.text}}