چرا دیدار از سن پترزبورگ نسبت به مسکو در اولویت قرار دارد

رضا‍ رجب پور
 • رضا‍ رجب پور
 • 1398/3/8
 • 0 دیدگاه
{{selectedRate}}

جمعیت کمتر، نبود ترافیک و وجود کاخ‌ها و کانال‌های آبی متعدد، سن پترزبورگ را در جایگاه بهتری نسبت به مسکو برای دیدار قرار داده است. این شهر ساکت و آرام می‌تواند به انتخاب اول گردشگران تبدیل شود.

تور اروپا

رقابت سن پترزبورگ و مسکو قدمتی دیرینه دارد. شهروندان هر شهر به ریشه‌های خود افتخار می‌کنند و هیچ فرصتی برای برتری‌جویی نسبت به شهر رقیب را از دست نمی‌دهند. این مقاله نیز به شما نشان می‌دهد که چرا سن پترزبورگ نسبت به مسکو برای سفر ارجحیت دارد.

شب های سفید

شب‌های سفید؛ همین یک عبارت کوتاه کافی است. شاید شب‌های سفید یک پدیده‌ی منحصر به‌فرد سن پترزبورگ نباشد، اما حال و هوای رمانتیک و شاعرانه در این شب‌ها در هیچ‌کدام از شهرهای دیگر دیده نمی‌شود. از اواخر ماه مه تا اوایل ژوئن، شهر هرگز در تاریکی فرو نمی‌رود و همواره شاد و سرزنده است. این زمان فصل قدم زدن‌های طولانی، برپایی نمایش‌های موزیکال در فضای باز و شب‌هایی است که به‌تدریج تبدیل به صبح می‌شوند.

سن پترزبورگ

مردمان

بهتر است بگوییم نبود مردمان. اگرچه سن پترزبورگ دومین شهر بزرگ روسیه، پس از مسکو، به شمار می‌آید، اما اختلاف جمعیتی آن شگفت‌انگیز است. مسکو خانه‌ی بیش از ۱۱ میلیون نفر است، در حالی‌که به‌سختی ۵ میلیون نفر در سن پترزبورگ زندگی می‌کنند. به‌طور طبیعی، سن پترزبورگ به‌اندازه‌ی مسکو توسعه نیافته است و شهری راحت‌تر برای زندگی محسوب می‌شود. به این معنی که جمعیت موجود در خیابان‌ها و وسایل نقلیه‌ی عمومی مختلف به‌ هیچ‌وجه شما را آزار نمی‌دهد.

سن پترزبورگ

کم بودن ترافیک

مرکز شهر سن پترزبورگ کاملاً مناسب پیاده‌روی است. اکثر جاذبه‌ها در این محدوده واقع شده‌اند و دسترسی به همه‌ی آن‌ها آسان است. اگر هوا بد شود، اتوبوس‌ها و مترو شما را به هرکجا که نیاز باشد می‌برند و سفر با آن‌ها نیز بسیار ساده است. تنها زمانی که به یک خودرو نیاز پیدا خواهید کرد، وقتی است که قصد سفرهای روزانه به طبیعت اطراف را داشته باشید؛ بنابراین ترافیک نمی‌تواند مشکل اصلی در این شهر باشد. قطعاً باید از ساعات شلوغی در هر شهری پرهیز کرد، اما در سن پترزبورگ چنین مشکلی به‌ندرت حس می‌شود.

سن پترزبورگ

کاخ ها

هر دو شهر سن پترزبورگ و مسکو در طول تاریخ پایتخت روسیه بوده‌اند. امروزه مسکو پایتخت این کشور است، هرچند سن پترزبورگ در دوران شکوه امپراطوری روسیه پایتخت بود. در این زمان بسیاری از خانواده‌های اشرافی و سلطنتی به سن پترزبورگ مهاجرت کردند و به سراغ ساخت کاخ‌ها و خانه‌های لوکس و اشرافی برای خود رفتند.

کاخ های سن پترزبورگ

کانال ها و پل ها

سن پترزبورگ لقب «ونیز شمال» را به خاطر داشتن رودها و کانال‌های فراوان در اختیار دارد. این شهر در ابتدا بر روی گروهی از جزایر بنا شد، بنابراین سفر بین نقاط مختلف آن تنها با قایق امکان‌پذیر بود. بعدها در قرن هجدهم، اولین پل‌ها ساخته شدند. امروزه سن پترزبورگ دارای ۳۴۲ پل در اطراف رودخانه‌ها و کانال‌های شهر است و مشهورترین پل بر روی رودخانه‌ی نِوا (Neva) قرار دارد. این پل هر شب به بالا کشیده می‌شود و یکی از معروف‌ترین نمادهای شهر را خلق می‌کند.

سن پترزبورگ

عرصه موسیقی زنده

سن پترزبورگ به پایتخت فرهنگی روسیه مشهور است و دلیل این نام‌گذاری تنها کاخ‌ها، موزه‌ها و کلیساهای بی‌شمار برای دیدار نیست. این شهر همچنین خانه‌ی تالارهای کنسرت و نمایش فراوانی است که مرتباً از رویدادهای متعدد موزیکال میزبانی می‌کنند. موسیقی کلاسیک، همسرایی‌های درون کلیسا، جاز، بلوز و دیگر سبک‌های موسیقی در این شهر دیده می‌شوند. به‌علاوه، مشاهده‌ی گروهی از نوازندگانِ در حال اجرا در خیابان‌ها و جمعیت فراوان در اطراف آن‌ها در سن پترزبورگ امری عادی است.

سن پترزبورگ

فرهنگ کافه داری

زندگی شبانه در مسکو و سن پترزبورگ یک دنیا تفاوت دارد. بدون شک هر دو شهر هرگز نمی‌خوابند، اما مسکو بیشتر به سمت رستوران‌ها و کلوپ‌های شبانه‌ی لوکس متمایل است، در حالی‌که سن پترزبورگ ساده‌تر و خودمانی‌تر به نظر می‌رسد. اکثر کافه‌ها و کلوپ‌ها در این شهر معمولی بوده و نیازی به پوشیدن لباس رسمی و تظاهر به اشرافی گری نیست. کافه‌ها و رستوران‌های این شهر حال و هوایی ساده و بی‌آلایش دارند.

سن پترزبورگ

قیمت ها

مسکو، به‌مانند دیگر پایتخت‌های جهان، نسبت به‌تمامی شهرهای روسیه گران‌تر است. سن پترزبورگ لزوماً شهری ارزان نیست، اما اگر بخواهیم هزینه‌های اقامت، صورت‌حساب‌های رستوران‌ها و مخارج جابجایی را باهم مقایسه کنیم، یک تفاوت مطلوب بین این دو شهر دیده می‌شود.

رضا‍ رجب پور رضا‍ رجب پور
{{selectedRate}}
زوریخ، لوگانو

تور سوئیس (زوریخ و لوگانو)

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,690
پاریس

تور فرانسه (پاریس)

 • 8 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,890
مادرید، بارسلونا

تور اسپانیا (مادرید و بارسلونا)

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,790

بنر تورهای تابستان

{{totalCount}} دیدگاه

{{nameError}}
{{emailError}}
{{commentViewData.commentLength - commentMessage.length}} کاراکتر باقی مانده
{{commentMessageError}}
{{responseMessage.text}}