۵ سنت بی همتای کیوتو در ژاپن

صبا صفری
 • صبا صفری
 • 1398/3/20
 • 0 دیدگاه
{{selectedRate}}

اگر بخواهید با برخی از سنت‌های بی‌مانند ژاپن آشنا شوید باید به کیوتو، قلب فرهنگی این کشور سفر کنید.

تور اروپا

کیوتو قلب فرهنگی ژاپن به شمار رفته و بسیاری از سنت‌های بی‌همتای کشور ریشه در این پایتخت تاریخی دارند. بسیاری از این آیین‌ها هنوز هم باقی مانده‌اند و می‌توانید آن‌ها را در نواحی تاریخی شهر مانند جیون (Gion) و آراشیاما (Arashiyama) تجربه کنید. در ادامه با برخی از این سنت‌های بی‌همتای کیوتو که در جهان شناخته شده هستند آشنا خواهیم شد.

مایکو و گیشا

مایکو (Maiko) و گِیشا (Geisha) زنانی بسیار ماهر هستند که در گذشته در چایخانه‌ها و رستوران‌های سنتی کیوتو به سرگرم کردن مهمانان می‌پرداختند. این زنان در اجرای هنرهای فرهنگی و موسیقی کلاسیک و رقص تعلیم دیده‌اند و همچنین در سرگرم کردن مشتریان با صحبت و بازی‌های سنتی هم توانمند هستند. این گروه از زنان بعد از انتقال دربار امپراطوری به کیوتو در سال ۷۹۴ ظاهر شدند. هنوز هم می‌توانید مایکو و گیشا را در منطقه جیون کیوتو و نواحی تاریخی‌اش مانند خیابان هانامی-کوجی (Hanami-koji) و پونتوچو (Pontocho) پیدا کنید.

سنت های کیوتو

کیمونو

پوشیدن لباس سنتی و زیبای ژاپنی، کیمونو، یک سنت فرهنگی بوده و هنوز هم وجود دارد و در مراسم‌های خاصی در زندگی مدرن ژاپنی هم دیده می‌شود. سبک امروزی کیوتو که از جلو باز شده و با یک کمربند به نام اوبی (obi) بسته می‌شود، در دوران اِدو (۱۶۰۳-۱۸۶۸) در کیوتو رایج شد. منطقه نیشیجین (Nishijin) که در شمال غرب کیوتوی مرکزی واقع شده، مرکز تمام پارچه‌های خیره کننده کیمونو و اوبی است و برای تماشای یک نمایش کیمونو یا خرید آن نیز ایده آل خواهد بود. برای اینکه خود را کاملاً در دریای فرهنگ کیوتو غرق کنید، می‌توانید کیمونو اجاره کرده و با آن گردشی در خیابان‌های قدیمی و نواحی تاریخی شهر را تجربه کنید.

سنت های ژاپنی

رنگرزی یوزن

رنگرزی یوزِن (Yuzen) یک روش سنتی است که با ساختن رنگ‌های درخشان و دیزاین‌های زیبا برای کیومونوی یوزن استفاده می‌شد. تاریخچه رنگرزی یوزن به دوران جنروکو (Genroku) بین سال ۱۶۸۸ تا ۱۷۰۴ بازمی‌گردد. اولین بار یک هنرمند بومی به نام میازاکی یوزن (Miyazaki Yuzen) این تکنیک بی‌همتا را در نزدیکی معبد چیون این (Chion-in) ابداع کرد. مغازه‌های اندکی در کیوتو هستند که هنوز هم این سنت را ادامه داده و استادانشان با تلاش و دقت زیاد این شاهکارهای مد و هنر را خلق می‌کنند.

سنت های کیوتو

مراسم چای

مراسم چای ژاپنی یا «طریق چای» یکی از معروف‌ترین سنت‌های فرهنگی کیوتو است که هنوز هم می‌توانید در یکی از چایخانه‌های متعدد شهر از آن لذت ببرید. این مراسم عمیقاً در بودیسم زن ریشه داشته و حرکات آرام و باشکوه آن در زمان‌های گذشته در بین نجیب زادگان بسیار محبوب بودند. کیوتو هنوز هم مهد معنوی مراسم چای باقی مانده و همچنین پرورش چای هم در آن رواج دارد. یکی از بهترین جاها برای لذت بردن از این سنت، اِن (En) یک چایخانه کوچک ژاپنی در کیوتو در نزدیکی معبد چیون این است.

سنت های کیوتو

خوشنویسی شودو

نوشتار سنتی و هنرمندانه ژاپنی، یا خوشنویسی شودو (Shodo) از قلمو و مرکب برای نوشتن حروف کانجی (kanji) و هیراگانا (hiragana) استفاده می‌کند. این نوع خوشنویسی در چین ریشه دارد و در دوران طلایی «هیان» (۱۱۸۵-۷۹۴) زمانی که پایتخت از «نارا» به کیوتو انتقال یافت به این شهر وارد شد. در همین زمان بود که یک سبک خوشنویسی بی‌همتا از کیوتو ظهور کرد که کاملاً ژاپنی بود. این نوع نوشتار هنوز هم بخش مهمی از فرهنگ ژاپنی را تشکیل داده و برای مراسم‌های ویژه و نوشتن کارت تبریک‌های سال نو مورد استفاده قرار می‌گیرد.

سنت های کیوتو

صبا صفری صبا صفری
{{selectedRate}}
زوریخ، لوگانو

تور زوریخ و لوگانو

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش , ترک
قیمت از
49,900,000
1,890
پاریس

تور پاریس

 • 8 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
2,390
کاپادوکیا، استانبول

تور استانبول و کاپادوکیا

 • 7 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
59,900,000

بنر تورهای تابستان

{{totalCount}} دیدگاه

{{nameError}}
{{emailError}}
{{commentViewData.commentLength - commentMessage.length}} کاراکتر باقی مانده
{{commentMessageError}}
{{responseMessage.text}}