هرآنچه باید درباره تاکسی های سیاه لندن بدانید

طناز قربانی
 • طناز قربانی
 • 1398/5/27
 • 1 دیدگاه
{{selectedRate}}

تاکسی‌های سیاهِ لندن یا همان بلَک کَب (Black Cab) یکی از نمادهای پایتخت انگلستان محسوب می‌شوند. اگر می‌خواهید درباره‌ی این تاکسی‌های جذاب بیشتر بدانید این مطلب را از دست ندهید.

تور اروپا

تاکسی‌های سیاهِ لندن که با نام بلَک کَب (Black Cab) شناخته می‌شوند، یکی از نمادهای شهر لندن به‌شمار می‌آیند. این تاکسی‌های سیاه بسیار قابل اعتماد هستند. البته علی‌رغم اینکه کرایه‌ی سفر شما با تاکسی‌متر محاسبه‌ می‌شود و نرخ ثابتی برای آن در نظر گرفته نشده است، تاکسی‌های سیاه گران‌تر از تاکسی‌های معمولی هستند. برخی از مسافران کرایه‌ای بیشتر از کرایه‌ی محاسبه‌شده پرداخت می‌کنند؛ پس مراقب باشید شما هم این اشتباه را تکرار نکنید. به‌علاوه، راننده‌های این تاکسی‌های سیاه اطلاعات زیادی درباره‌ی لندن دارند، زیرا هر روز در حال تردد در خیابان‌ های لندن هستند. می‌توانید از رانندگان راهنمایی بخواهید و درباره‌ی تاریخچه‌ی لندن اطلاعات خوبی کسب کنید. به این ترتیب با یک فرد محلی که علاقه‌ی زیادی به صحبت کردن دارد، گفت‌وگو کرده‌اید.

تمام رانندگان تاکسی‌های سیاه باید دوره‌ی آموزشی یا (The Knowledge) را بگذرانند؛ به این معنا که آن‌ها درباره‌ی ۲۵,۰۰۰ خیابانِ لندن در شعاع ۹ کیلومتریِ تقاطع چِرینگ کراس (Charing Cross) مطالعه و آن‌ها را حفظ می‌کنند. این موضوع ثابت می‌کند رانندگان تاکسی‌های سیاه مسیر درستِ سفر شما را می‌دانند. اتمام این دوره از ۲ تا ۴ سال طول می‌کشد؛ می‌توانید این‌گونه تصور کنید که راننده‌ی تاکسی‌تان دارای مدرک دانشگاهیِ‌ آشنایی با لندن است.

سفر به لندن

کرایه کردن تاکسی

روی سقف تاکسی‌هایی که قابل کرایه‌کردن هستند، چراغی وجود دارد که کلمه‌ی تاکسی (TAXI) بر روی آن نمایان شده است. اگر این تاکسی‌ها کرایه شده باشند، این چراغ خاموش می‌شود. برای کرایه کردنِ تاکسی،‌ تنها کاری که باید انجام دهید این است که دست خود را برای آن تاکسی‌ که به شما نزدیک می‌شود، تکان دهید. از شیشه‌ی جلوی تاکسی با راننده صحبت کنید، درباره‌ی مقصد خود به او توضیح دهید و سپس روی صندلی عقب بنشینید. تاکسی‌های سیاه می‌توانند ۵ مسافر سوار کنند؛ ۳ مسافر بر روی صندلیِ عقب و ۲ مسافر بر روی صندلی‌های تاشو که روبه‌روی هم قرار گرفته‌اند. اگر چمدان یا بار همراه خود دارید، از راننده درخواست کنید وسایل شما را روی صندلیِ جلو و در کنار خود قرار دهد. زمانی‌که قصد کرایه کردن یک تاکسی را دارید،‌ حتما به جایی که ایستاده‌اید توجه کنید. این تاکسی‌ها نمی‌توانند در مسیر عابر پیاده یا مکان‌هایی که برای دیگر رانندگان و عابرین خطرپذیر است، بایستند.

سفر به لندن

مینی کب یا تاکسی کوچک

مینی کَب (Minicab) یا تاکسیِ کوچک ارزان‌تر از تاکسی‌های سیاه هستند زیرا کرایه را پیش از حرکت به شما می‌گویند. اما رانندگان این مینی‌کَب‌ها به اندازه‌ی رانندگان تاکسی‌های سیاه با خیابان‌ها آشنایی ندارند. بیشتر این رانندگان از تکنولوژیِ‌ سَت‌نَو (SatNav) یا جی‌پی‌اس برای پیدا کردن مسیر استفاده می‌کنند. برخی از این تاکسی‌ها دارای رنگ‌های روشن هستند و جزئیاتِ شرکت تاکسیرانیِ مربوطه بر روی آن‌ها نوشته شده‌ است. البته بیشتر شبیه خودروی شخصی هستند. صدا کردنِ مینی‌کَب‌ها در خیابان غیرقانونی است و تنها باید از آژانس‌های معتبر برای کرایه‌ی مینی‌کَب‌های مجوزدار اقدام کنید.

تاکسی مینی کب - لندن

تاکسی‌ های بدون مجوز

تاکسی‌های بدون مجوز بیرون از مکان‌های عمومی مانند سینما‌ها و سالن‌های تئاتر و کلوب‌های شبانه منتظر مسافر می‌ایستند. اما استفاده از این تاکسی‌ها به ۲ دلیل توصیه نمی‌شود: ۱. این تاکسی‌ها غیرقانونی هستند. ۲. ممکن است با سوار شدن به این تاکسی‌ها زندگی‌تان به خطر بیافتد. داستان‌های ترسناکی درباره‌ی مسافرانی که آسیب دیده‌اند یا هرگز به مقصد خود نرسیده‌اند به گوش می‌رسد.

اطلاعات بیشتر از تاکسی های لندن

یکی دیگر از روش‌های استفاده‌ی ایمن از تاکسی‌های لندن، استفاده از اپلیکیشن‌های تلفن همراه است. اگر دوست دارید با تاکسی در لندن به گردش بپردازید، حتما در تور تاکسی‌های سیاه (The Black Cab Tour) شرکت کنید. در این تورها می‌توانید سوار تاکسی‌هایی با تِمِ هری پاتر شوید یا در یک مینی کوپر (Mini Cooper) یک تور خصوصی را تجربه کنید.

سفر به لندن

طناز قربانی طناز قربانی
{{selectedRate}}
زوریخ، لوگانو

تور زوریخ و لوگانو

 • 8 روز
 • هتل 4 ستاره
 • ترکیش , قطر ایرویز , ت
قیمت از
49,900,000
1,990
پاریس

تور پاریس

 • 8 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش , قطر ایرویز
قیمت از
49,900,000
2,290
مادرید، بارسلونا

تور مادرید و بارسلونا

 • 8 روز
 • هتل 4 ستاره
 • ترکیش , قطر ایرویز , قطر ا
قیمت از
49,900,000
2,190

تورهای نوروز 1403 ایوار

{{totalCount}} دیدگاه

{{nameError}}
{{emailError}}
{{commentViewData.commentLength - commentMessage.length}} کاراکتر باقی مانده
{{commentMessageError}}
{{responseMessage.text}}