جاذبه های پنهان لاهه را کشف کنید

رضا‍ رجب پور
 • رضا‍ رجب پور
 • 1398/6/2
 • 0 دیدگاه
{{selectedRate}}

لاهه جاذبه‌ها و دیدنی‌های پنهان فراوانی دارد که به‌طور معمول از تیررس نگاه گردشگران دور مانده‌اند. عمده‌ترین دلیل این امر، عدم اشاره به این جاذبه‌ها در کتاب‌های راهنما است. این جاذبه‌های پنهان در لاهه تنها برای مردم محلی شناخته شده‌اند.

تور اروپا

لاهه شهری زیبا و برای گردشگری بسیار ایده‌آل استو این شهر به خاطر معماری سبک گوتیک مجموعه‌ی بینهوف (Binnenhof) شهرت فراوان دارد. مجموعه بینهوف حالا محل قرارگیری مجلس هلند است. کاخ قرن شانزدهمی نوردِینده (Noordeinde)، به‌عنوان محل کار پادشاه هلند، نیز از جاذبه‌های مهم لاهه به شمار می‌آید. لاهه همچنین خانه‌ی دادگاه بین‌المللی سازمان ملل، در کاخ صلح، است. دادگاه جنایات جنگی و دیگر مراکز مهم بین‌المللی نیز در لاهه واقع شده‌اند. لاهه به شهر پرشور و ساحلی اسخیفنینگن (Scheveningen) متصل است و در تمام طول سال در آن جاذبه‌ها و تفریحات فراوانی یافت می‌شود. بااین‌حال، یافتن جاذبه‌های گردشگری پنهان می‌تواند برای مسافرانی که اولین بار به این شهر سفر می‌کنند، کمی چالش‌برانگیز باشد؛ زیرا تقریباً در هیچ کتابی به آن‌ها اشاره نشده است.

هنر خیابانی

لاهه میزبان پُست‌های برق بسیاری است که در سراسر خیابان‌های این شهر واقع شده‌اند. این پُست‌های بسیار کوچک به گفته‌ی خود هلندی‌ها «خاری در چشم» هستند. دلیل انتخاب چنین عبارتی، ظاهر زشت این اتاقک‌های کوچک است. به همین خاطر هنر خیابانی لاهه، موزه‌ی شهر و شورای شهر برای انجام پروژه‌ای جدید گرد هم جمع شدند. آن‌ها به این ایده‌ی واحد رسیدند تا با استفاده از هنر خیابانی، با گرافیتی‌های غیرقانونی و آسیب زدن افراد ناهنجار به فضای شهری جلوگیری کنند. به همین خاطر، ۲۰۰۰ مترمربع از دیوارها و پست‌های برق توسط مردم و هنرمندان ملی و بین‌المللی نقاشی شدند؛ این پست‌ها اکثراً در محله‌ی سِخبروک (Segbroek) واقع شده‌اند. حالا این محله شبیه به یک گالری روباز برای تماشای همه‌ی مردم است. سخبروک اساساً یک جواهر پنهان در لاهه نیست اما قطعاً ارزش دیدار و لذت بردن از آثار هنرمندان را دارد.

هنر خیابانی لاهه

مراسم سلطنتی

می‌توان در یکی از باشکوه‌ترین خیابان‌های شهر لاهه، کاخ نوردینده را پیدا کرد. این کاخ در طول سال در بعضی از صبح‌های روز چهارشنبه اقدام به برگزاری مراسم کوچکی می‌کند که از بیرون محوطه نیز قابل‌ مشاهده است. وقتی‌که شهر از سفرای جدید کشورهای سراسر جهان استقبال می‌کند، آن‌ها را با آغوش باز و در قالب مراسمی کوچک می‌پذیرد. در طول این مراسم، سفیران هر کشور استوارنامه‌ی خود را به پادشاه تقدیم می‌کنند. در مقابل این کاخ، مأموران حفاظت مستقر می‌شوند. پس از برگزاری مراسم ادای احترام نظامی و خواندن سرود ملی کشور سفرا، مراسم دیدار از نیروهای گارد تشریفات برگزار می‌شود. وقتی‌که سفرا کاخ پادشاه را ترک می‌کنند، دوباره مراسم احترام نظامی به سفرا انجام می‌شود.

مراسم سلطنتی کاخ نوردینده - هلند

اما کورت

اِما کورت (Emma’s court) نیز در فهرست جاذبه‌های پنهان لاهه قرار دارد. در گذشته در این باغ یک یتیم‌خانه وجود داشت. بنیاد اِما توانست با استفاده از کمک‌های بلاعوض این ساختمان را خریداری کند. آن‌ها در سال ۲۰۱۰ ساختمان را خراب کردند و به‌جای آن یک باغ عمومی زیبا ساختند. این باغ از سوی مردم ساکن در همین حوالی مراقبت و نگهداری می‌شود. آن‌ها به‌طور مرتب اقدام به برگزاری اجراهای کوچک موزیکال و دیگر برنامه‌های تفریحی در باغ می‌کنند.

حیاط اما - لاهه

سانی کورت

سانی کورت (Sunny) در سال ۱۹۷۷ تبدیل به یک پارک عمومی با زمین‌های بازی کوچک برای بچه‌ها شد. در سال‌های دور، اینجا یک زمین تنیس با نام سانی بود که بعد از تخریب نیز با همین نام به فعالیت خود ادامه داد. خیابان لان فن میردرفورت (Laan van Meerdervoort) یک خیابان شلوغ و بزرگ است، اما وقتی‌که وارد سانی کورت می‌شوید، اصلاً متوجه این موضوع نخواهید شد. سانی کورت محوطه‌ای با فضاهای سبز فراوان و یک زمین بازی جنگلیِ مجهز برای کودکان است. مجسمه‌های پاول فون لاره (Paul van Laere) نیز در یک آتلیه‌ی کوچک در این زمین واقع شده‌اند. در گوشه‌ی درب ورودی، می‌توان خیابان کوچک خرید رایکن‌ استرات (Reinkenstraat) با رستوران‌های متعدد را پیدا کرد.

سانی کورت - لاهه

رضا‍ رجب پور رضا‍ رجب پور
{{selectedRate}}
زوریخ، لوگانو

تور سوئیس (زوریخ و لوگانو)

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,690
پاریس

تور فرانسه (پاریس)

 • 8 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,890
مادرید، بارسلونا

تور اسپانیا (مادرید و بارسلونا)

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,790

بنر تورهای تابستان

{{totalCount}} دیدگاه

{{nameError}}
{{emailError}}
{{commentViewData.commentLength - commentMessage.length}} کاراکتر باقی مانده
{{commentMessageError}}
{{responseMessage.text}}