کشف جاذبه‌ های پنهان فرانکفورت با سفر به اطراف این شهر

رضا‍ رجب پور
 • رضا‍ رجب پور
 • 1398/5/13
 • 0 دیدگاه
{{selectedRate}}

فرانکفورت علاوه بر جاذبه‌های اصلی خود، دیدنی‌های شگفت‌انگیزی هم در اطراف دارد. با این‌حال، این دیدنی‌ها به خاطر دوری از مرکز شهر، کمتر مورد توجه گردشگران قرار می‌گیرند.

تور اروپا

شهر تاریخی فرانکفورت عمدتاً با جاذبه‌های اصلی آن نظیر محله قدیمی شهر ، خانه و موزه‌ی گوته، موزه‌ی تاریخ طبیعی و شهر هنر شناخته می‌شود اما گردشگران می‌توانند در قالب سفرهای روزانه به اطراف فرانکفورت رفته و جاذبه‌های پنهان این شهر را نیز کشف کنند.

راینگو

می‌توان در منطقه‌ی راینگو (Rheingau) در ۴۰ کیلومتری فرانکفورت، ترکیبی جادویی از زیبایی و افسانه، مزارع پلکانی انگور و قلعه‌های مشهور قرون وسطایی را پیدا کرد. امکان سفر به راینگو با خودروی شخصی و همچنین قطار از ایستگاه‌های اصلی شهر فرانکفورت موجود است.

مردم خوشحال و میهمان‌نواز راینگو منتظر شما برای دیدار از این چشم‌انداز زیبا هستند. مسیر رود راین در این منطقه جهت خود از شمال به جنوب را تغییر داده و به سمت غرب می‌رود. این تغییر شگفت‌انگیز طبیعی، آب‌وهوای راینگو را منحصربه‌فرد می‌کند.

راینگو - جاذبه پنهان فرانکفورت

منطقه‌ی راینگو در دامنه‌ی تپه‌ای طولانی واقع شده و از شمال با جنگل‌های انبوه تپه‌های تانوس (Taunus) و از جنوب با رودخانه‌ی راین احاطه شده است. جنوبی بودن این منطقه، مجاورت آن با رودخانه، وجود خاک رس فراوان در بستر خاک و آب‌وهوای مدیترانه‌ای آن سبب شده است که مزارع انگور راینگو بسیار پربار شوند.

راینگو علاوه بر مزارع انگور، چشم‌اندازهای حیرت‌انگیز فراوان دیگری نیز دارد. نجیب زادگان و روحانیون برای سال‌های طولانی نگاه ویژه‌ای به راینگو داشتند و به همین خاطر بسیاری از بناهای شگفت‌انگیز در آلمان را در اینجا ساختند. صومعه‌ی ایبرباخ (Eberbach)، قلعه‌های یوهانیسبرگ (Johannisberg) و فولاردز (Vollrads) و کلیساهای متعدد باشکوه ازجمله‌ی این بناهای شگفت‌انگیز هستند. این منطقه همراه با شهرهای رودسهایم (Rüdesheim) و لورک (Lorch) از سال ۲۰۰۲ به بعد به دروازه‌ای زیبا برای ورود به دره‌ی راین میانی تبدیل شده‌اند. این منطقه در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار دارد.

راینگو - جاذبه پنهان فرانکفورت

رودسهایم

رودسهایم (Rüdesheim) نیز به‌مانند راینگو به خاطر تاکستان‌های انگور و جاذبه‌های شگفت‌انگیز فراوان آن مشهور است. مزارع وسیع و پلکانی انگور همراه با چشم‌اندازی منحصربه‌فرد از رودخانه‌ی راین، شما را برای کاوش به این منطقه می‌کشاند. رودسهایم سالانه میزبان تقریباً ۳ میلیون گردشگر است. این شهر زیبا نقطه‌ی شروعی ایده‌آل برای گشت زدن در اطراف دره‌ی رمانتیک راین محسوب می‌شود. رودسهایم ۵۴ کیلومتر تا فرانکفورت فاصله دارد و می‌توان با قطار و خودروی شخصی از آن دیدن کرد.

مرکز رودسهایم جاذبه‌ی اصلی این شهر برای گردشگران و افرادی است که به دنبال خرید از مغازه‌های فروش سوغاتی هستند. دروسِل‌گاسه (Drosselgasse) احتمالاً زیباترین بخش این شهر باشد؛ این مسیر باریک پر از علائم و نشانه‌هایی است که به ما حس بودن در چین را می‌دهد. بسیاری از کافه‌های آلمانی در اطراف این کوچه قرار دارند و پر از جمعیت هستند.

رودسهایم

کلیسای اشپایر

کلیسای اشپایر (Speyer) اثری فاخر و بزرگ‌ترین کلیسای به‌جامانده از سبک معماری رمانسک در جهان با تاریخ و نمایی شگفت‌انگیز است. شهر اشپایر با این کلیسا شناخته می‌شود.

کلیسای قدرتمند اشپایر که بر فراز شهر واقع شده، نه‌تنها یکی از مهم‌ترین بناهای سبک معماری رمانسک است، بلکه در تمام اروپا نیز به‌عنوان بزرگ‌ترین کلیسای این سبک شناخته می‌شود. تاریخچه‌ی این کلیسا بسیار پرفرازونشیب است. اشپایر از جنگ در امان ماند. پس از گذشت ۳۰ سال از ساخت اشپایر، این کلیسا در سال ۱۰۶۱ میلادی وقف شد. پس از پایان کار ساخت این بنا در سال ۱۱۰۰، اشپایر که توسط کنراد دوم (Conrad II) از دودمان سالی (Salian) تأسیس شده بود، با ۱۳۴ متر طول لقب بزرگ‌ترین کلیسای اروپا را از آن خود کرد. این حاکم با ساخت این بنای باشکوه به دنبال نمایش برتری سیاسی و مذهبی خود نسبت به مقام پاپ بود. کلیسای اشپایر سرانجام پس از فرازوفرودهای فراوان در سال ۱۹۸۱ در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسید.

این کلیسا محل دفن ۸ امپراطور و پادشاه آلمانی، ۴ ملکه و چندین اسقف است. امروزه می‌توان به «تالار سلطنتی» به‌عنوان یکی از برترین جاذبه‌های این کلیسا اشاره کرد. سکوی دیدبانی در بخش غربی کلیسا نیز مکانی تماشایی برای مشاهده‌ی مناظر زیبای اطراف از ارتفاع ۶۰ متری است. می‌توان نقاشی‌های دیواری شگفت‌انگیزی را در اطراف این سکو مشاهده کرد. گردشگران باید برای تماشای مناظر ابدی از شهر اشپایر، زحمت بالا رفتن از پلکانی با ۳۰۴ پله را به جان بخرند.

اشپایر یکی از بهترین نمونه‌ها از معماری رمانسک است و نمادی از امپراطوری قرون وسطایی محسوب می‌شود. در مجموع، این کلیسا با این ابعاد در زمان خود بزرگ‌ترین بنا به شمار می‌رفت. این سازه نمونه‌ای خارق‌العاده در تاریخ در زمینه‌ی حفظ و مرمت آثار باستانی به شمار می‌آید و از قرن هجدهم تا پایان زمان مرمت آن، تأثیری شگرف بر معماری اروپا و جهان داشته است.

کلیسای اشپایر - فرانکفورت آلمان

میلتنبرگ

ساختمان‌های نیمه چوبی و خیابان‌های قرون وسطایی، تاکستان‌های حاصلخیز در زیر نور آفتاب، تاریخ غنی، موزه‌های خارق‌العاده، قدیمی‌ترین سالن تئاتر جهان و بیشتر از این‌ها در میلتنبرگ (Miltenberg) انتظار شما را می‌کشند.

اولین بار در تاریخ در سال ۱۲۳۷ به میلتنبرگ اشاره شده است. به دلیل موقعیت مناسب میلتنبرگ در مسیر تجاری میان نورنبرگ و فرانکفورت، این شهر زیبا به‌سرعت شاهد پیشرفت‌های اقتصادی می‌شود. با این‌حال، همین مزیت خسارات زیادی به میلتنبرگ در خلال جنگ ۳۰ ساله وارد می‌کند و جمعیت شهر در اواسط قرن هفدهم به نصف کاهش می‌یابد.

راه‌های ارتباطی جدید و توسعه‌ی سیاسی همراه با تغییر موقعیت میلتنبرگ از منطقه‌ای مرکزی در شهر ماینتس به منطقه‌ای حاشیه‌ای در قلمروی باواریا، تمام این توسعه‌ی شهری را در چهارچوبی قابل‌ کنترل قرار می‌دهد. درنتیجه، این منطقه‌ی شهریِ قرون وسطایی و تماشایی همچنان دست‌نخورده باقی می‌ماند.

برای درک اهمیت تاریخی میلتنبرگ در دوران ساختمان‌های باشکوه نیمه چوبی، بهتر است تا به سراغ بازار قدیمی شهر یا قدیمی‌ترین هاستل آلمان بروید. قدیمی‌ترین بخش این شهر به «منطقه‌ی سیاه» شهرت دارد و بین رودخانه‌ی اصلی و کوه واقع شده است.

خیابان‌های قرون وسطایی، تاریخ کهن و گردش‌های سرگرم‌کننده، بخش انبوهی از جاذبه‌های این شهر را تشکیل می‌دهند. با این‌حال به هنگام سفر به میلتنبرگ باید سری هم به مسیرهای شگفت‌انگیز دوچرخه‌سواری و پیاده‌روی، رستوران‌ها و کافه‌های زیبا و فروشگاه‌های کوچک آن زد. میلتنبرگ شهری است که نباید به هنگام سفر به آلمان، آن را فراموش کرد.

میلتنبرگ آلمان

رضا‍ رجب پور رضا‍ رجب پور
{{selectedRate}}
زوریخ، لوگانو

تور سوئیس (زوریخ و لوگانو)

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,690
پاریس

تور فرانسه (پاریس)

 • 8 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,890
مادرید، بارسلونا

تور اسپانیا (مادرید و بارسلونا)

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,790

بنر تورهای تابستان

{{totalCount}} دیدگاه

{{nameError}}
{{emailError}}
{{commentViewData.commentLength - commentMessage.length}} کاراکتر باقی مانده
{{commentMessageError}}
{{responseMessage.text}}