آشنایی با جاذبه های گردشگری اونفلور نرماندی

رضا‍ رجب پور
 • رضا‍ رجب پور
 • 1398/5/17
 • 0 دیدگاه
{{selectedRate}}

اونفلور شهری ساحلی در منطقه‌ی نرماندی است. این شهر در دهانه‌ی رود سن قرار دارد و با داشتن جاذبه‌های دیدنی فراوان، مقصد محبوبی به هنگام سفر به فرانسه محسوب می‌شود.

تور اروپا

اونفلور شهری زیبا و مسحورکننده در نرماندی، در شمال فرانسه، است. این شهر با بیش از هزار سال قدمت، در صورت علاقه‌ی شما به اقیانوس و سازه‌های قرون وسطایی، به‌راستی ارزش دیدار دارد. اونفلور از قرن دوازدهم به بعد تبدیل به نقطه‌ی تلاقی مهمی برای جابجایی کالاها از طریق دریا به انگلیس شد. این شهر برای محافظت از حملات دشمنان، سنگربندی شد و با گسترش تجارت دریایی، رشد خود را متوقف نکرد.

دیدار از اونفلور به معنی کشف یک شهر زیبا اما کوچک، با کوچه‌های سنگ‌فرش، خانه‌های نیمه چوبی، بندری کوچک و کرجی‌هایی قدیمی است. این شهر در نرماندی بدون شک شما را شگفت‌زده خواهد کرد.

کلیسای سنت کاترین

کلیسای سنت کاترین بنایی مهم در اونفلور است که نباید دیدار از آن را فراموش کرد؛ حتی اگر قرار است تنها چند ساعت در این شهر گشت زد. کلیسای سنت کاترین در قرن پانزدهم میلادی جایگزین یک کلیسای سنگی شد که در طول جنگ صدساله تخریب شده بود. سنت کاترین تماماً از چوب‌های جنگل اطراف ساخته شد.

طرح اصلی این بنا از یک قایق دوتکه‌ی چوبیِ واژگون، الهام گرفته شده و حکایت از دانش بالای کارگران اونفلور در امر کشتی‌سازی دارد. به همین خاطر، کلیسای سنت کاترین بزرگ‌ترین کلیسای چوبی در فرانسه محسوب می‌شود.

کلیسای سنت کاترین اونفلور

آبگیر قدیمی

آبگیر قدیمی نام این بندر زیبا در اونفلور است. این بندر در سال ۱۶۸۱ ساخته شد و تخریب بخشی از برج و باروی شهر به‌منظور گسترش آن را ضروری می‌ساخت. امروزه، بدون شک آبگیر قدیمی یکی از زیباترین جاذبه‌های اونفلور است. منظره‌ی شاعرانه از خانه‌های این بندر و انعکاس آن در آب، به لطف نقاشان امپرسیونیست قرن نوزدهم، بسیار مشهور شده است. خانه‌های قرن هفدهم و هجدهمی اطراف این بندر در فهرست بناهای تاریخی قرار دارند.

هیچ شکی نیست که نمای باریک و سقف‌های شیروانی این خانه‌ها، در حین حرکت قایق‌ها در این بندر، شما را مسحور می‌کند؛ گویی زمان در اینجا متوقف شده است.

آبگیر قدیمی اونفلور

کلیسای نوتردام گریس

کلیسای نوتردامِ گرِیس (Notre-Dame de Grace) در اوایل قرن هفدهم میلادی به‌منظور جایگزین شدن با یک کلیسای قدیمی در مکانی مشرف به اونفلور ساخته شد. کلیسای قبلی براثر ریزش صخره تخریب شده بود. نوتردامِ گریس در ابتدا توسط دوک نرماندی به نشانه‌ی سپاسگزاری برای زنده ماندن وی از یک طوفان سهمگین بنا شد.

از آن زمان به بعد این کلیسا تکریم شد و به خانه‌ی نقاشی‌ها، مدل‌های کوچک از کشتی‌ها و یک ساز باستانی بدل گشت. در خلال روز دریانوردان در اونفلور، کودکان لباس دریانوردی به تن کرده و به بالای تپه برای پیشکش کردن قایق‌های کوچک خود به کلیسای نوتردامِ گریس می‌روند.

کلیسای نوتردام اونفلور نرماندی

پل نرماندی

پل نرماندی در سال ۱۹۹۵ ساخته شد و اونفلور را به لو آور (Le Havre) متصل کرد. این پل نمادی از پیشرفت شگفت‌انگیز دریانوردی در این منطقه است. پل کابلی نرماندی ۲۱۵ متر ارتفاع و ۲۱۴۱ متر طول دارد و در زمان ساخت آن بر روی رودخانه‌ی سن، یک رکورد جهانی محسوب می‌شد. این پل که از بتن و فلز ساخته شده، دارای چهار مسیر برای عبور خودرو، دو مسیر عابر پیاده و دو مسیر دوچرخه‌سواری است. پل نرماندی به لطف ارتفاع زیاد خود، هیچ خللی در حرکت قایق‌های شناور در رود سن ایجاد نمی‌کند. این نماد تازه برای اونفلور، در اکثر کارت‌پستال‌های موجود در این شهر به چشم می‌خورد.

پل نرماندی اونفلور

فضای طبیعی اونفلور

فضای طبیعی (Naturospace) اونفلور در قلب این شهر، مکانی ممتاز با هدف بازسازی اکوسیستم جنگل‌های بارانی است. این طبیعت خانه‌ی حدوداً ۱۰ گونه از پرندگان و ۶۰ گونه از پروانه‌ها در گلخانه‌ای به مساحت ۸۰۰ مترمربع است. اینجا فضای ایده‌آلی برای تماشای نمونه‌های نادر و استوایی محسوب می‌شود.

می‌توان با کمی صبر و حوصله گونه‌های متعدد دیگری از جانوران نظیر هزارپا و همچنین شفیره‌ی حشرات را در فضای سبزی انبوه و کاملاً محافظت‌شده مشاهده کرد. به‌علاوه، اگر روز شانس شما باشد، می‌توان حتی تولد یک پروانه را هم در این فضای طبیعی به چشم دید. این لحظه‌ی حیرت‌انگیز به لطف تیمی محقق می‌شود که خود را وقف بازتولید طبیعی این جانوران کرده‌اند.

فضای طبیعی اونفلور

باغ شخصیت ها

باغ شخصیت‌ها به مساحت ۱۰ هکتار، یک مسیر پیاده‌روی فرهنگی با حال و هوای روستایی است که در سال ۲۰۰۴ توسط شهرداری اونفلور ساخته شده است. این باغ میان آبگیر قدیمی و سد اونفلور قرار دارد. وقتی‌که در مسیرهای فراوان این باغ قدم می‌زنید، با انبوهی از شخصیت‌های برجسته روبرو می‌شوید که یا ساکن این بندر کوچک در نرماندی بوده‌اند یا برای مدتی در اینجا اقامت داشته‌اند. از میان این چهره‌های برجسته، می‌توان به افرادی چون کلود مونه و اوژِن بودینِ نقاش، اریک ساتیِ آهنگ‌ساز، شارل بودلر شاعر، ساموئل شامپلان و ژان دوبله‌ی دریانورد و حتی چارلز پنجم و ژان باتیست کولبرت اشاره کرد.

باغ شخصیت ها اونفلور

خانه و موزه ساتی

خانه و موزه‌ی ساتی وقف نوازنده و آهنگ‌ساز فرانسوی، اریک ساتی (Erik Satie)، شده است. این هنرمند نابغه در سال ۱۸۶۶ در اونفلور متولد شد و با نام‌های بزرگی چون پیکاسو یا ژرژ براک (Georges Braque) کار کرد و الهام‌بخش هنرمندانی چون کلود دبوسی (Claude Debussy) و موریس راول (Maurice Ravel) بود.

افراد در خلال این بازدید و با کمک یک راهنمای صوتی از اتاق‌های مختلف موزه دیدن می‌کنند. جذابیت این راهنمای صوتی این است وقتی وارد هر اتاق می‌شوید، دقیقاً اطلاعات مربوط به همان اتاق پخش می‌شود.

می‌توان در این موزه نقاشی‌های سبک مجلس‌سازیِ موزیکال یا سناریوگرافی موزیکال (Musical Scenographic) که ترکیبی از تصویر، صدا و نور است را مشاهده کرد. این نقاشی‌ها به درک بهتر حرفه‌ی هنری اریک ساتی به عموم کمک می‌کنند. افراد پیر و جوان به یک اندازه این نمایش شاعرانه را که آن‌ها را در دل ماجرا قرار می‌دهد، تحسین می‌کنند. نمایشی که نه‌تنها فرد را به نظاره، بلکه به تجربه‌ی زندگی در خانه‌ی ساتی نیز دعوت می‌کند.

خانه اریک ساتی اونفلور

موزه اوژن بودین

موزه‌ی اصلی اونفلور به نام یک نقاش محلی مشهور است؛ اوژِن بودین (Eugène Boudin). این موزه در اواخر قرن بیستم به دست الکساندر دوبورگ (Alexandre Dubourg) و اوژن بودین ساخته شد و خانه‌ی کلکسیونی بزرگ از نقاشی‌های نقاشان اهل نرماندی نظیر بودین، کوربت (Courbet)، مونه، دوبورگ و بسیاری دیگر لقب گرفت. ۷ نمایشگاهِ موزه‌ی بودین دارای موضوعات مشخصی هستند و ما را به دل نقاشی‌های رمانتیک و امپرسیونیست در این منطقه می‌برند. یکی از این اتاق‌ها به کلکسیونی شگفت‌انگیز از آثار قوم‌نگاری نظیر لباس‌های منطقه‌ی نرماندی، دستمال سرها و وسایل منزل اختصاص دارد.

موزه اوژن بودین

کلیسای سنت لئونارد

کلیسای سنت لئونارد در سال ۱۱۸۶ ساخته و در خلال جنگ صدساله ویران شد. این بنای مذهبی مجدد در اوایل قرن شانزدهم ساخته و وقف لئونارد، جوانی نجیب‌زاده در دربار شاه کلوویس (Clovis)، شد. او از سوی مردم نرماندی به‌عنوان حافظ مقدس زندانیان شناخته می‌شود. یکی از بخش‌های شگفت‌انگیز این کلیسا با جزئیات خارق‌العاده، درگاه اصلی آن به‌عنوان یک دلیل محکم و قاطع برای معماری غنی و باشکوه سبک گوتیک در آن دوران است؛ برج ناقوس کلیسا، بر اساس سبک محبوب معماری در شرق فرانسه، در داخل گنبد آن ساخته شده و به منحصربه‌فرد بودن کلیسای سنت لئونارد کمک می‌کند.

کلیسای سنت لئونارد اونفلور

چرخ فلک اونفلور

چرخ فلک اونفلور که در میان مردم محلی شهرت فراوانی دارد، در سال ۱۹۵۵ در مقابل ساختمان شهرداری ساخته شده است. اسب‌های چوبی این چرخ فلک برای بچه‌ها و بزرگ‌ترها به یک اندازه جذاب هستند. این چرخ فلک از ماه مه تا اکتبر و تا پیش از فرارسیدن فصل زمستان فعال است. چرخ فلک در ایام کریسمس برای شاد کردن بچه‌ها به شهر آنژه برده شده و سپس دوباره به جای اصلی خود در اونفلور بازگردانده می‌شود.

چرخ و فلک اونفلور

ساحل بوتان

شهر اونفلور به‌عنوان یک شهر ساحلی و توریستی شناخته می‌شود. ساحل این شهر، بوتان (Butin)، در ورودی اونفلور واقع شده و کمی به ساحل نرماندی حال و هوای جنوبی می‌دهد. ساحل بوتان با دوش‌های فراوان، رختکن، مراکز اجاره‌ی وسایل تفریحی، پارکینگ رایگان و زمین بازی کودکان کاملاً تجهیز شده است. بچه‌ها می‌توانند در ماه‌های تابستان با اسباب‌بازی‌های بادی لحظات خوشی را سپری کنند، درحالی‌که نوجوانان فرصت استراحت در فود کورت‌ها را به دست می‌آورند.

ساحل بوتان اونفلور

موزه دریانوردی اونفلور

موزه‌ی دریانوردی اونفلور در قدیمی‌ترین کلیسای شهر، کلیسای سنت اِتین، مشرف به آبگیر قدیمی واقع شده و خانه‌ی کلکسیونی مهم از کشتی‌ها، کنده‌کاری‌ها و اشیاء مرتبط با دریا و دریانوردی است. آثار این موزه عمدتاً وقف شده‌اند یا اینکه به اینجا ارث رسیده‌اند. آن‌ها به شما امکان آشنایی بیشتر با زندگی دریانوردان اونفلور و همچنین فعالیت‌های مرسوم در آن دوران، نظیر ماهیگیری، تجارت دریایی و کشتی‌سازی، را می‌دهند.

موزه دریانوردی اونفلور

انبار نمک

انبار مشهور نمک اونفلور در سال ۱۶۷۰ با سنگ‌هایی از دیوارهای شهر ساخته شد. این انبار توانایی ذخیره‌ی حداکثر ۱۰,۰۰۰ تن نمک را داشت و از آن برای نگهداری ماهی کاد برای مدت‌زمانی طولانی استفاده می‌شد. در گذشته ۳ انبار نمک در اونفلور وجود داشت، اما امروزه تنها دو ساختمان پابرجاست. این دو ساختمان حالا میزبان نمایشگاه‌ها، کنسرت‌ها و کنفرانس‌ها هستند. انبار نمک یکی از جاذبه‌های مهم گردشگری در اونفلور است، اما ضروری است تا از داخل و طراحی حیرت‌انگیز سقف آن نیز دیدن کرد.

انبار نمک اونفلور

موزه قوم نگاری و هنر عامه

این موزه در قالب چندین اتاق به معرفی زندگی محلی و اقتصادی در قرن شانزدهم تا نوزدهم پرداخته و لباس‌های سنتی، وسایل خانه و مبلمان آن دوران را به تصویر می‌کشد. موزه‌ی قوم‌نگاری و هنر عامه در دو ساختمان مجاورِ قرن شانزدهمی قرار دارد؛ بخشی از آن در یک زندان سابق و بخشی دیگر در یک خانه. می‌توان با پرداخت ۱۳ یورو از این موزه همراه با موزه‌های اوژن بودین و دریانوردی دیدن کرد.

موزه قوم نگاری اونفلور

رضا‍ رجب پور رضا‍ رجب پور
{{selectedRate}}
زوریخ، لوگانو

تور زوریخ و لوگانو

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,890
پاریس

تور پاریس

 • 8 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
2,390
کاپادوکیا، استانبول

تور استانبول و کاپادوکیا

 • 7 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
قیمت از
59,900,000

بنر تورهای تابستان

{{totalCount}} دیدگاه

{{nameError}}
{{emailError}}
{{commentViewData.commentLength - commentMessage.length}} کاراکتر باقی مانده
{{commentMessageError}}
{{responseMessage.text}}