گرنن، جایی در دانمارک که می‌ توان بین دو دریا ایستاد

رضا‍ رجب پور
 • رضا‍ رجب پور
 • 1398/5/19
 • 0 دیدگاه
{{selectedRate}}

منطقه‌ی گرنن در شهر شمالی اسکاگن در دانمارک، فرصتی ایده‌آل برای تماشای محل تلاقی دو دریا با یکدیگر است. سالانه میلیون‌ها نفر برای تماشای این پدیده راهی اسکاگن می‌شوند.

تور اروپا

معدود مکان‌هایی در جهان پیدا می‌شوند که مردم بتوانند در آن‌ها بین دو دریا بایستند. اینجا در گرنن (Grenen) در نزدیکی شهر اسکاگن (Skagen) در شمال دانمارک، یکی از این مناطق وجود دارد. دو دریای اسکاگراک (Skagerrak) و کاتِگات (Kattegat) میلیون‌ها سال است که به یکدیگر می‌رسند و با خلق مسیری طولانی و ماسه‌ای در بین خود، تبدیل به مقصدی محبوب در میان عاشقان طبیعت شده‌اند.

گرنن در دانمارک

گرنن که به معنی «شاخه» است، نام خود را به سبب ظاهر باریک و طولانی (شبیه به یک شاخه‌ی درخت) و امتداد آن به خارج از سرزمین اصلی، گرفته است. این منطقه در بالای شهر اسکاگن، شمالی‌ترین شهر دانمارک، قرار دارد و با طول ۴ کیلومتر، اساساً به‌عنوان رأس دانمارک شناخته می‌شود. گرنن پیش از ساخت فانوس دریایی سفیدرنگ اسکاگن در سال ۱۷۴۷، یک مسیر صعب‌العبور برای دریانوردان بود، زیرا آن‌ها نمی‌توانستند صخره‌ها در آب‌های کم‌عمق را تشخیص دهند و با کشتی به ساحل برخورد می‌کردند.

تماشای دریای اسکاگراک (که به دریای شمال می‌ریزد) و دریای کاتگات (که به دریای بالتیک می‌ریزد) درست در زیر پای خود، یک شگفتی طبیعی است که بدون شک مو را به تن شما سیخ خواهد کرد. پای خود را در آب‌های یکی از این دو دریا گذاشته و به تماشای افق و همچنین شهر سوئدی گوتنبرگ بپردازید. متأسفانه، به دلیل امواج سهمگین این دو دریا، شنا در اینجا مجاز نیست اما این منطقه به خاطر داشتن برخی از تماشایی‌ترین سواحل دانمارک به خود می‌بالد.

منطقه گرنن دانمارک

منطقه‌ی اطراف گرنن به خاطر تنوع غنی از گونه‌های جانوری و گیاهی و برخی از شگفت‌انگیزترین جانوران دریایی که در آب‌های خروشان اطراف شنا می‌کنند، مشهور است. شیرهای دریایی همواره در میان گردشگران به استراحت می‌پردازند، درحالی‌که بسیاری از افراد می‌توانند دلفین‌ها، نهنگ‌های شمالی و حتی گاوماهی‌های در حال عبور از این منطقه را نیز به چشم ببینند. برای افزایش شانس تماشای این جانوران شگفت‌انگیز، حتماً در حین سفر به دانمارک دوربین دوچشمی خود را به همراه بیاورید.

گرنن به خاطر چشم‌انداز متغیر آن نیز مشهور است؛ دانشمندان مدعی هستند که یک سرزمین جدید در حال شکل‌گیری در این منطقه است. تپه‌های دریایی در طول یک قرن اخیر به میزان یک کیلومتر در آب‌های شمال شرقی، به‌طرف سوئد، رشد کرده‌اند. به همین خاطر متخصصان مدعی هستند که نمی‌توان ظاهر امروزی گرنن را با آینده‌ی آن مقایسه کرد.

ساحل گرنن در دانمارک

گرنن تنها دلیل برای بازدید از شهر اسکاگن نیست

اسکاگن همواره شهری محبوب در دانمارک بوده است. این شهر از اواخر قرن نوزدهم و اوایل قرن بیستم به بعد به خاطر چشم‌انداز خاص و کیفیت زندگی، به مقصدی محبوب در میان هنرمندان، به‌خصوص نقاشان ساکن در مناطق دورافتاده‌ی شهر تبدیل می‌شود. ازآنجایی‌که آن‌ها به نقاشان اسکاگن معروف هستند، امروزه می‌توان بیش از هزار اثر از آثار این هنرمندان را در موزه‌ی اسکاگن تماشا کرد. اسکاگن در حال حاضر میلیون‌ها گردشگر را برای تعطیلات تابستانی به‌سوی خود جذب می‌کند. گرنن تنها یکی از دلایل سفر به اسکاگن است که باید در فهرست برنامه‌های هر علاقه‌مندی به طبیعت جای گیرد.

سواحل ماسه‌ای سفیدرنگ برای کیلومترها در هر دو طرف شرقی و غربی شهر امتداد یافته‌اند. اگرچه آب‌های طرف شرقی آرام‌تر هستند، اما شنا کردن در اکثر سواحل غربی شهر امن‌تر به نظر می‌رسد. اسکاگن همچنین دارای جنگل‌ها، زمین‌ها و تپه‌های ماسه‌ای است که گردشگران می‌توانند با همراه شدن با یکی از تورهای گردشگری آن‌ها را کشف کنند. کوه‌پیمایی، اسب‌سواری و دیگر تفریحات در فضای باز، در تمام ایام سال در این شهر تدارک دیده شده‌اند، هرچند می‌توان گزینه‌های بیشتری را در فصل‌های بهار و تابستان تجربه کرد.

اسکاگن دانمارک

در خلال فستیوال پرنده‌ی اسکاگن در ماه مه، شهر پر از مردم محلی و غریبه‌ها برای تماشای میلیون‌ها پرنده‌ی مهاجر می‌شود. اسکاگن یکی از برترین شهرهای اروپایی برای تماشای گونه‌های نادر از پرندگان است.

وقتی‌که در حال کاوش در این شهر زیبا هستید، مطمئن شوید که از مرکز طبیعی اسکاگن اوده (Skagen Odde) نیز دیدار می‌کنید. این موزه‌ی درجه‌یک به بررسی اثرات ماسه، آب، باد و نور می‌پردازد و بازدیدکنندگان را با پدیده‌های طبیعی این منطقه آشنا می‌کند.

اسکاگن اوده - دانمارک

رضا‍ رجب پور رضا‍ رجب پور
{{selectedRate}}
زوریخ، لوگانو

تور زوریخ و لوگانو

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,690
پاریس

تور پاریس

 • 8 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,890
مادرید، بارسلونا

تور مادرید و بارسلونا

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,790

بنر تورهای تابستان

{{totalCount}} دیدگاه

{{nameError}}
{{emailError}}
{{commentViewData.commentLength - commentMessage.length}} کاراکتر باقی مانده
{{commentMessageError}}
{{responseMessage.text}}