گشتی در جاذبه های پنهان جزیره‌ افسانه‌ ای ایبیزا

مریم رضایی
 • مریم رضایی
 • 1398/6/14
 • 0 دیدگاه
{{selectedRate}}

 اگرچه سرتاسر جزیره‌ ایبیزا از شهر گمشده‌ی آتلانتیس تا کلیساهای زیبا و سواحل دلپذیر آن با افسانه‌های رازآلود عجین شده‌اند اما جاذبه‌های پنهان ایبیزا به‌راستی اسرارآمیز و دیدنی هستند.

تور اروپا

زیبایی جزیره‌ی ایبیزا در این است که اگر بخواهید از تله‌های معمول گردشگری دوری کنید و در مکان‌های ناآشنا به ماجراجویی بپردازید، هرگز نمی‌دانید با چه طبیعت بکری روبه‌رو خواهید شد. این جزیره که در اسپانیا قرار دارد، سرشار از زیبایی‌های طبیعی شگفت‌آور است که فقط محلی‌ها از وجود آن‌ باخبرند. اگر در طول تابستان به ایبیزا سفر می‌کنید و دوست دارید از جاذبه‌های شناخته‌شده‌ی این جزیره، گریزی واقعی به مکان‌های دنج و دور از دسترس آن بزنید، پیشنهاد می‌کنیم از مکان‌های پنهان ایبیزا بازدید کنید. قول می‌دهیم پشیمان نخواهید شد.

پونتا گالرا

خلیج پونتا گالرا (Punta Galera) برخلاف هر جای دیگر در ایبیزا، باوجود دل‌انگیزترین چشم‌انداز غروب خورشید، نقطه‌ای واقعاً جادویی محسوب می‌شود. زیبایی این مکان در بکر بودن آن است. در این خلیج زیبا هیچ صندلی ساحلی یا حتی یک‌ بار کوچک هم به چشمتان نخواهد خورد. تلالو درخشان آب‌های نیلگون و حوضچه‌های کوچک سنگی در اطراف صخره‌های زیبا، از این خلیج مکانی ایده آل برای شیرجه زدن در آب و غواصی می‌سازد. پونتا گالرا در شمال شهر کوچک ایبیزا قرار دارد که خود در بین سواحل کالا گراسیو (Cala Gracio) و کالا سالادا (Cala Salada) واقع شده است.

برای رسیدن به اینجا، باید جاده‌ای سراشیبی و خاکی را دنبال کنید که به یک مسیر سنگلاخ منتهی می‌شود. در همین مکان می‌توانید ماشین خود را پارک کنید. اگر از این مسیر تا پایین خط ساحلی بروید، صخره‌های صاف و تماشایی پونتا گالرا را خواهید یافت.

پونتا گالرا - ایبیزا

اس وردا

جزیره‌ی صخره‌ای اس وردا (Es Vedra) برای تماشای غروب زیبای خورشید، شهرت فروانی دارد اما افسانه‌های اساطیری پیرامون این جزیره، پری‌های دریایی و آرگونات‌ها یا همان دریانوردان کشتی فلکی آرگو را هم در بر می‌گیرد. تاریخ این جزیره که به هزاران سال پیش بازمی‌گردد، پر از داستان‌های زیبا درباره‌ی پریان دریایی است. پریانی که روزگاری روی صخره‌های جزیره‌ی اس وردا زندگی می‌کردند. تانیت که ایزد بانوی ماه و حامی فنیقیان بود، این جزیره را مقدس می‌شناخت. گفته می‌شود شبی که ماه کامل می‌شد، برای بزرگداشت تانیت، قربانیان زیادی را در اینجا پیشکش او می‌کردند. داستان دیگری می‌گوید که دو برادر با یاقوتی مخصوص از این جزیره، پدر خود را درمان کردند اما برای دست یافتن به این یاقوت، باید با غول عظیم‌الجثه‌ای به نام غول اس ودرا می‌جنگیدند که در یکی از غارهای بی‌شمار این جزیره زندگی می‌کرد. آن دو در نهایت، این غول را شکست دادند و توانستند یاقوت را برای درمان پدر به منزل ببرند.

برای تماشای جزیره‌ی اس ودرا، باید تابلوهای راهنمای مسیر برج ساوینار را دنبال کنید. بعد از ۳۰ دقیقه پیاده‌روی از محل پارک ماشین به این برج خواهید رسید که دورنمایی شگفت‌انگیز جزیره را به نمایش می‌گذارد.

اس وردا - ایبیزا

اس پورتیتول

ساحل اس پورتیتول (Es Portitxol)، بدون تردید یکی از وصف‌ناپذیرترین و پنهان‌ترین سواحل مخفی جزیره ایبیزا به شمار می‌رود. مسیر ناهمواری که شما را به ایبیزا خواهد رساند، در حدود ۳۰ دقیقه پیاده‌روی دارد اما قطعاً ارزش این ماجراجویی را خواهد داشت. در انتها با خلیجی دایره‌وار از آب‌های زلال و شفاف روبه‌رو خواهید شد که دامنه‌ی باشکوه کوهستان‌، آن را در بر گرفته‌ است و در امتداد ساحل کلبه‌های روستایی ماهیگیران قرار دارند. اس پورتیتول بیش از هر چیز، مکانی دنج و مفری دور از دسترس و دل‌نشین دارای سواحل مشهور و شلوغ در اختیار شما قرار می‌دهد.

برای اینکه به اس پورتیتول برسید، باید جاده‌ای را در شمال، جایی بین دو روستای سن ماتیو (San Mateu) و سن میگل (San Miguel) دنبال کنید. سپس از میان منطقه‌ای مسکونی بگذرید تا در انتهای جاده به یک پارکینگ برسید. بعد از ۳۰ دقیقه پیاده‌روی در جاده‌ای سراشیبی، به خلیج خلوت و زیبای اس پورتیتول بر خواهید خورد که شما را مسحور خود می‌کند.

ساحل اسپورتیتول - ایبیزا

آتلانتیس

قرن‌ها پیش، مردمان ایبیزا از معادن آتلانتیس (Atlantis) سنگ استخراج می‌کردند تا از آن‌ها برای ساخت دیوارهای شهر قدیمی ایبیزا استفاده کنند؛ بنابراین بازدیدکنندگان در اینجا، با حوضچه‌هایی سنگی، غارها و شکل‌گیری جالب صخره‌ها روبه‌رو خواهند شد که در تمام جزیره بی‌مانند است. بازدیدکنندگان در طول سالیان دراز، خلاقیت‌های هنری خود را در اطراف این صخره‌ها بجا گذاشته‌اند و سفر به آتلانتیس را به تجربه‌ای ناب و تکرار نشدنی بدل ساخته‌اند.

آتلانتیس در جنوب شرقی جزیره‌ی ایبیزا قرار گرفته است. قبل از اینکه به سمت برج ساوینار یا توره د ساوینار (Torre de Savinar) بپیچید، تابلوی راهنمای مسیر ساحل کالا دورت (Cala d´Hort) را دنبال کنید. در اینجا می‌توانید ماشین خود را پارک کنید و بعد در مسیری ناهموار قدم بگذارید که شما را به آتلانتیس پرآوازه می‌رساند.

آتلانتیس - ایبیزا

مریم رضایی مریم رضایی
{{selectedRate}}
زوریخ، لوگانو

تور زوریخ و لوگانو

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,690
پاریس

تور پاریس

 • 8 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,890
مادرید، بارسلونا

تور مادرید و بارسلونا

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,790

بنر تورهای تابستان

{{totalCount}} دیدگاه

{{nameError}}
{{emailError}}
{{commentViewData.commentLength - commentMessage.length}} کاراکتر باقی مانده
{{commentMessageError}}
{{responseMessage.text}}