با محبوب ترین جاذبه‌ های تایپه آشنا شوید

مریم رضایی
 • مریم رضایی
 • 1398/12/3
 • 0 دیدگاه
{{selectedRate}}

جاهای دیدنی تایپه، این شهر پرهیاهو، هر سلیقه ای را راضی می کند و هر گردشگری را با دنیایی از تجربه و خاطرات شیرین راهی خانه خواهد کرد.

تور اروپا

وقتی صحبت از پایتخت تایوان به میان می‌آید، اکثر گردشگران به یاد دو جاذبه‌ی اصلی این شهر، برج تایپه ۱۰۱ و بازارهای شبانه آن می‌افتند، اما در این شهر سرزنده، به‌جز بلندترین برج سابق دنیا، دیدنی‌های فراوان دیگری یافت می‌شوند که شما را مجذوب خود خواهند کرد.

در این مقاله با دیدنی‌ترین جاذبه‌های تایپه آشنا خواهید شد.

فهرست جاهای دیدنی تایپه

جاهای دیدنی تایپه

۱. تالار یادبود چیانگ کای شک

بنای یادبود چیانگ کای شک (Chiang Kai-shek)، رهبر نظامی و سیاسی سابق، ساختمانی زیبا است که در پارکی خلوت در مرکز شهر قرار دارد.

بیشتر گردشگران برای تماشای مراسم تعویض پست نگهبانی به اینجا می‌آیند. تعویض گارد از ساعت ۹ صبح تا ۵ بعدازظهر انجام می‌گیرد.

تالار چیانگ کای شک - تایپه

۲. تالار یادبود دکتر سون یات سن

دکتر سون یات سن (Sun Yat-sen)، رهبر سابق حزب ملی جمهوری چین و اولین رئیس‌جمهور آن است. جمهوری چین در دنیا به‌عنوان کشور تایوان شناخته می‌شود و با کشور جمهوری خلق چین متفاوت است.

پارکی که در اطراف تالار یادبود دکتر سون یات سن قرار دارد، مکانی عالی برای استراحت در بعدازظهرها به شمار می‌رود. این تالار یادبود همچنین برخی از اشیای شخصی سون یات سن را در خود جای ‌داده است.

تالار سون یات سن - تایپه

۳. کوه فیل

کوه فیل (Elephant Mountain) و به‌خصوص برج ۱۰۱ بهترین مکان برای دیدن دورنمای شهر محسوب می‌شوند. مسیر کوه‌پیمایی به بالای کوه، کوتاه و راحت است و برای گرفتن عکس‌های زیبا از خط افق شهر مکانی ایده‌ آل به‌حساب می‌آید.

کوه فیل - تایپه

۴. خیابان قدیمی پوپیلیائو

خیابان تاریخی پوپیلیائو (Bopiliao) بعد از بازسازی، به شکوه قدیم خود بازگشته است. در اینجا می‌توانید در میان ساختمان‌های قدیمی پرسه بزنید و با نحوه‌ی زندگی روزمره‌ی شهروندان قدیمی تایپه آشنا شوید.

محله قدیمی تایپه

۵. گراند هتل

گراند هتل (Grand Hotel) مشهورترین هتل تایوان محسوب می‌شود و تاکنون میزبان چهره‌های مطرح و عالی‌رتبه‌ی خارجی بسیاری بوده است. این ساختمان باشکوه حال و هوای تاریخی منحصربه‌فردی دارد.

حتی گردشگرانی که در این هتل اقامت ندارند برای لذت بردن از چای عصرانه و گرفتن عکس‌ از ساختمان تحسین‌برانگیز آن، به اینجا می‌آیند.

گراند هتل تایپه

۶. معبد قربانیان

تنها با یک پیاده‌روی کوتاه از گراند هتل به معبد قربانیان (Martyrs’s Shrine) خواهید رسید. این معبد، به یاد سربازان حزب ملی که در جنگ داخلی جمهوری چین جان خود را از دست دادند، ساخته‌شده است. علاوه بر بازدید از معبد می‌توانید شاهد مراسم تغییر پست نگهبانی هم باشید.

معبد قربانیان در تایپه

۷. بازار شبانه‌ شیلین

غیرممکن است به تایپه سفر کنید و سفری کوتاه به بازارهای شبانه‌ی آن نداشته باشید. شیلین (Shilin) مشهورترین بازار شبانه‌ی این شهر است. این بازار بزرگ هر کالا و خوراکی، از غذاهای خیابانی محلی گرفته تا لباس‌های ارزان‌قیمت، را ارائه می‌دهد.

بازار شبانه شیلین - تایپه

۸. موزه کاخ ملی

موزه‌ی کاخ ملی (National Palace Museum) بزرگ‌ترین کلکسیون اشیا و آثار سلطنتی جمهوری چین را در خود جای داده است. به‌علاوه، این موزه‌ی باشکوه، نمایشگاه‌های دائمی و تماشایی زیادی دارد.

موزه کاخ ملی - تایپه

۹. عمارت شیلین چیانگ کای شک

اقامتگاه رسمی رئیس‌جمهور سابق که در میان باغ گیاه‌شناسی زیبایی قرار گرفته، امروزه، بعد از سال‌ها بازسازی به روی عموم باز شده است.

عمارت شیلین چیانگ کای شک (Chiang Kai-shek Shilin Residence) مملو از اشیا جالبی است که زمانی به چیانگ کای شک و همسرش، مادام چیانگ، تعلق داشتند.

عمارت شیلین چیانگ کای شک - تایپه

۱۰. خیابان قدیمی دانشوی

خیابان قدیمی شگفت‌انگیزی در دهکده‌ی قدیمی ماهیگیری دانشوی (Danshui) واقع شده است که تمام نیازهای خرید شما را از اشیا عجیب‌وغریب گرفته تا غذا و سوغات، برآورده می‌کند.

خیابان قدیمی دانشوی - تایپه

۱۱. دژ سان دومینگو

دژ سان دومینگو (Fort San Domingo) توسط اسپانیایی‌ها ساخته و بعدها از سوی هلندی‌ها تجدید بنا شد. این دژ، یادگاری از گذشته‌ی استعماری تایوان است. سان دومینگو، زمانی هم به‌عنوان سفارت رسمی دولت بریتانیا مورداستفاده قرار می‌گرفت.

دژ سان دومینگو - تایپه

۱۲. دژ هوب

دژ هوب (Hobe Fort) در فاصله‌ی اندکی از دژ سن دومینگو واقع شده است. هرچند این بنای نظامی مستحکم هرگز در جنگ مورداستفاده قرار نگرفت اما ساختمان باشکوهی دارد که در برابر گزند روزگار همچنان پابرجا و استوار ایستاده است.

دژ هوب - تایپه

۱۳. پل عشاق

پل عشاق (Lovers’ Bridge) در خیابان دانشوی و در کنار اسکله‌ی ماهیگیری (Fisherman’s Wharf) قرار گرفته است. اینجا مکان مناسبی برای گرفتن عکس و لذت بردن از ناهار در یکی از رستوران‌های غذای دریایی محلی به شمار می‌رود.

پل عشاق - تایپه

۱۴. معبد لونگشان

معبد لونگشان (Longshan) را شاید بتوان مشهورترین معبد تایوان دانست که از گزند حوادث بی‌شماری چون زلزله، طوفان و جنگ جان سالم بدر برده است. این معبد که در پی بمباران جنگ جهانی دوم آسیب زیادی دید، عاشقانه توسط مردم محلی بازسازی شد.

معبد لونگشان - تایپه

۱۵. موزه‌ ملی تایوان و پارک یادبود ۲۲۸

موزه‌ ملی تایوان دارای دو ساختمان مجزا است: جناح اصلی در پارک یادبود ۲۲۸ قرار دارد و ساختمان دوم روبروی خیابان و در مکانی که سابقاً یک بانک بوده، واقع شده است. هر دو بنا، نمایشگاه‌های جالب‌توجهی از تاریخ طبیعی تایوان و قبایل بومی آن را در خود جای داده‌اند. وقتی از دیدن موزه فراغت یافتید، می‌توانید از قدم زدن در پارک زیبای آن لذت ببرید.

موزه ملی تایوان

۱۶. کاخ ریاست جمهوری

کاخ ریاست جمهوری (Presidential Palace) در طول دوره‌ی استعمار ژاپنی‌ها بنا شد و به‌نوبه‌ی خود، یک شاهکار تحسین‌برانگیز معماری است. این کاخ، دفتر اداری هرروزه‌ی ریاست جمهوری به شمار می‌‌رود اما برخی بخش‌های آن برای بازدید عموم، باز است.

کاخ ریاست جمهوری تایوان

۱۷. پارک نوآورانه هوشان ۱۹۱۴

پارک نوآورانه‌ی هوشان ۱۹۱۴ در یک کارخانه‌ی قدیمی قرار گرفته و در حال حاضر، میزبان تعداد زیادی فروشگاه، کافه، رستوران و نمایشگاه‌های متنوع است. در اینجا می‌توانید صنایع‌دستی و هنری فراوانی را برای خرید پیدا کنید.

پارک نوآورانه هوشان - تایپه

۱۸. چرخ فلک میرامار

چرخ فلک میرامار (Miramar) چشم‌انداز شگفت‌انگیزی از شهر را نمایان می‌سازد. این چرخ فلک در یک مرکز خرید قرار دارد که شما می‌توانید علاوه بر خرید، در رستوران‌های متعدد آن غذا میل کنید.

چرخ فلک میرامار - تایپه

۱۹. پارک ملی یانگ مینگ شان

پارک ملی یانگ‌مینگ‌شان (Yangmingshan) یکی از اعجاب‌انگیزترین پارک‌های تایوان به شمار می‌رود که با یک سفر کوتاه به خارج از شهر، انتظار شما را می‌کشد. این پارک دارای مسیرهای کوه‌پیمایی فراوان است.

همچنین شکاف‌های آتش‌فشانی زیادی در آنوجود دارد که می‌توانید متصاعدشدن و به هوا رفتن بخار از منافذ داخل زمین را از نزدیک مشاهده کنید.

پارک یانگ مینگ شان - تایپه

۲۰. برج تایپه ۱۰۱

نمی‌توانیم از جاذبه‌های برتر تایپه سخن بگوییم و برج تایپه ۱۰۱ را از یاد ببریم. این برج هنوز هم بلندترین برج تایوان است و سفری کوتاه بر فراز آن واقعاً تجربه‌ای ارزشمند خواهد بود.

برج تایپه ۱۰۱

پرسش‌های متداول

محبوب ترین جاذبه‌ های تایپه کدام اند؟
میتوان از محبوب ترین جاذبه‌ های تایپه به تالار یادبود چیانگ کای شک، تالار یادبود دکتر سون یات سن، کوه فیل و... اشاره کرد.
خیابان قدیمی پوپیلیائو کجاست؟
خیابان تاریخی پوپیلیائو (Bopiliao) بعد از بازسازی، به شکوه قدیم خود بازگشته است. در اینجا می‌توانید در میان ساختمان‌های قدیمی پرسه بزنید.
مریم رضایی مریم رضایی
{{selectedRate}}
زوریخ، لوگانو

تور سوئیس (زوریخ و لوگانو)

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,690
پاریس

تور فرانسه (پاریس)

 • 8 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,890
مادرید، بارسلونا

تور اسپانیا (مادرید و بارسلونا)

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,790

بنر تورهای تابستان

{{totalCount}} دیدگاه

{{nameError}}
{{emailError}}
{{commentViewData.commentLength - commentMessage.length}} کاراکتر باقی مانده
{{commentMessageError}}
{{responseMessage.text}}