نوشیدن قهوه در بهترین کافه های سالزبورگ

مریم رضایی
 • مریم رضایی
 • 1398/12/17
 • 0 دیدگاه
{{selectedRate}}

هرکدام از کافه‌های سالزبورگ حال و هوای خاص خودشان را دارند. این کافه‌های جذاب و پرطرفدار شما را با فرهنگ کافه‌نشینی اتریشی آشنا خواهند کرد.

تور اروپا

اتریش به خاطر کافه‌های بی‌نظیرش شهرت زیادی دارد اما هیچ کجای اروپا بهتر از شهر زیبا و تاریخی سالزبورگ و هیچ کافه‌ای دلپذیرتر از کافه‌های این شهر برای این تجربه‌ی دلنشین پیدا نخواهید کرد.

کافه های سالزبورگ

در طول اقامتتان، چه بخواهید زمانی را به خواندن روزنامه اختصاص دهید، چه علاقه‌مند باشید برای صرف تکه‌ای کیک شکلاتی «ساخرتورته» با دوستانتان ملاقات کنید یا حتی اگر به دنبال گوشه‌ای دنج برای رسیدن به کارهایتان می‌گردید، سالزبورگ بهترین گوشه‌های دنج اتریش را در اختیار شما قرار می‌دهد.

کافه‌های این شهر واقعاً متمایز هستند؛ فرقی ندارد که از کافه‌های سنتی شهر یا مکان‌های جدید آن بازدید می‌کنید، هرکدام از آن‌ها فرصتی خواهند بود تا طعم بهترین غذاهای دنیا را بچشید.

کافه های سالزبورگ

کافه توماسلی

کافه توماسلی (Café Tomaselli) به سنت‌ها و فرهنگ کافه‌‌های اتریشی وفادار است و به غذای خوب و کارکنان خوش‌برخورد اهمیت زیادی می‌دهد.

بازید از توماسلی با ویترین‌های شیشه‌ای پر از شیرینی‌های خوشمزه، دیوارهای چوبی تیره‌رنگ، پنجره‌های طاق دار و گارسون‌های خوش‌پوش که سینی‌های نقره‌ای را حمل می‌کنند، شما را به سفری جادویی در گذشته خواهد برد.

این کافه در کنار شیرینی‌های پرطرفداری نظیر ساخرتورته، اشترودل سیب و اسلایس خامه‌ای، طیفی از شیرینی‌های مخصوص و وسوسه‌انگیز مثل سوفله‌‌ی نوکرل سالزبورگی (Salzburger Nockerl) را عرضه می‌کند.

توماسلی در مرکز بازار آلتر مارکت (Alter Markt) واقع شده است و از دیدنی‌های محبوب شهر سالزبورگ چند قدم فاصله دارد. قیمت‌ها منصفانه اما برای مسافران صرفه‌جو کمی گران است.

کافه توماسلی - سالزبورگ

کافه آفرو

این کافه‌ی سرزنده، آفریقا را در دل خود نهفته دارد. دکوراسیون این کافه از آثار هنری بی‌نظیر معاصر گرفته که به دست هنرمندان بنامی مثل مونیک فاگان خلق شده است، تا غذاهای الهام گرفته از آشپزی آفریقایی، همه و همه فضایی دلنشین را برای صرف غذا به وجود می‌آورند.

غذاهای اصلی کافه آفرو (Afro Café)، آیتم‌هایی نظیر استیک شترمرغ‌ تشوان (Tshwane) و کانو (راگوی نخود) را در بر می‌گیرد. این کافه با تاخیر بیشتری نسبت به دیگر کافه‌های سالزبورگ باز می‌شود و در هنگام غروب، پاتوقی پرطرفدار به‌حساب می‌آید.

فراموش نکنید به فروشگاه این کافه هم سری بزنید.

کافه آفرو

کافه فینگرلوس

شیرینی فروشی یا کوندیتورای فینگرلوس (Konditorei Fingerlos) ‌در خیابان لینزر گاسه (Linzergasse) قرار گرفته و برای شیرینی‌های باکیفیت و دیگر خوردنی‌های شیرین و خوشمزه‌ی خود شهرت یافته است. شیرینی‌های فینگرلوس در نهایت استادی تهیه می‌شوند.

این کافه نه‌تنها شیرینی‌های سنتی مثل ساخرتورته، اشترودل سیب یا کیک لینزر تورته (Linzertorte) عرضه می‌کند، بلکه دارای مجموعه‌ای بی‌نظیر از شیرینی‌های تازه‌ است.

این مکان دلنشین به ماریا و یوزف فینگرلوس تعلق دارد که جوایز بی‌شماری را از آن خود کرده‌اند و به خاطر حفظ سنت‌های شیرینی‌پزی اتریشی، در میان گردشگران و طبقه‌ی اعیان سالزبورگ محبوبیت زیادی دارد.

کوندیتورای فینگرلوس برای صرف کیک و شیرینی یا حتی صبحانه و ناهار باکیفیت انتخاب مناسبی خواهد بود. قیمت‌ها با توجه به معیارهای سالزبورگ، متوسط هستند اما برای مشتری‌های صرفه‌جو اندکی گران است.

کافه فینگرلوس - سالزبورگ

کافی اسمیت

کافی اسمیت (Coffeesmith)  یکی از کافه‌های جدید سالزبورگ به شمار می‌رود که در ژوئن ۲۰۱۹ بازگشایی شد و پل مارسدن، متصدی بار کافه و طرفدار پر و پا قرص دانه‌های قهوه را به خود مشغول کرد.

به گفته‌ی مارسدن، این کافه بهترین اسپشالتی کافی (specialty coffee) یا قهوه‌ی تخصصی را ارائه می‌دهد. او همچنین بر این باور است که دانه‌های عربیکای کافی اسمیت، بر اساس معیارهای کافه‌ی تخصصی دارای ۸۰ امتیاز است.

در دنیای قهوه، قهوه‌ تخصصی به دانه‌های قهوه‌‌ای گفته می‌شود که بتواند در سیستم قهوه آزمایی از ۱۰۰ امتیاز، نمره‌ای بالاتر از ۸۰ را به دست بیاورد. تمامی دانه‌های قهوه‌ی کافی اسمیت،‌ طعم مطبوع و متمایزی دارند. طعم‌های میوه‌ای، مغزدار و شکلاتی تنها چند نمونه از آن‌ها به‌حساب می‌آیند.

دکوراسیون داخلی کافه به زیبایی با نقش‌مایه‌های سبز و طلایی‌رنگ جنگل در تابلوهای گوستاو کلیمت درآمیخته است؛ بنابراین برای نوشیدن یک فنجان قهوه از کافی اسمیت دیدن کنید و بگذارید تا فضای این جنگل جادویی شما را با خود به دوردست‌ها ببرد.

کافی اسمیت - سالزبورگ

کافه بازار

این کافه‌ی تاریخی که مشرف بر رودخانه‌ی سالزباخ (Salzbach) است یکی از طرفداران وفادار فرهنگ کافه‌ی اتریشی محسوب می‌شود. کافه بازار (Café Bazar) از سال ۱۹۰۹ تاکنون پاتوق شاعران، هنرمندان، هنرپیشه‌ها و افراد سرشناس جامعه بوده است؛ بنابراین بازدید از این کافه علاوه بر یک تجربه‌ی غذایی، یک تجربه‌ی فرهنگی هم خواهد بود.

در ماه‌های گرم سال، نشستن زیر سایه‌ی درختان شاه‌بلوط، صحبت کردن با دوستان و نظاره‌ی شهر قدیم و همچنین قلعه‌ی نظامی هوهن سالزبورگ لذت حضور در این کافه را بیشتر می‌کند.

کیک‌های اینجا بسیار خوشمزه و بزرگ هستند. صبحانه‌ی روز شنبه طرفداران زیادی دارد. مردم با یک فنجان قهوه شروع می‌کنند اما خیلی زود تصمیم می‌گیرند تمام نوشیدنی‌های کافه را امتحان کنند. قیمت‌ها بنا بر استانداردهای سالزبورگ متوسط و برای بازدیدکنندگان صرفه‌جو گران است.

کافه بازار - سالزبورگ

اغذیه فروشی و کافه‌ لیتل لایت

این کافه‌ی کوچک به میریام وینرت تعلق دارد و در ساحل شرقی رودخانه‌ی سالزباخ قرار گرفته است. تنها با ۱۰ دقیقه پیاده‌روی از پل اشتات بروکه (Staatsbrücke) تا خیابان الیزابت کای (Elisabethkai)، به اغذیه‌فروشی و کافه‌ی لیتل لایت (Little Light Deli and Cafe) خواهید رسید.

در لیتل لایت، ردیفی از چراغ‌های آویزان نارنجی‌رنگ که آدم را به یاد کرم‌های شب‌تاب درون یک غار می‌اندازند، به تاریخچه‌ی این محل اشاره می‌کنند. محلی‌ها باعلاقه‌ از این مکان به‌عنوان لیخت هاوس (Lichthaus) یاد می‌‌کنند. لیخت هاس زمانی مهم‌ترین فروشگاه لوازم روشنایی این منطقه بود و در اینجا قرار داشت.

در کافه لیتل لایت، قدم زدن در کنار رودخانه، نوشیدن قهوه، کیک‌های خوشمزه‌ی خانگی و مهمان‌نوازی تحسین‌برانگیز خانم میریام وینرت انتظار شما را می‌کشند.

کافه لیتل لایت - سالزبورگ

کافه بار گلوکس فال

کافه بار گلوکس فال (Glüxfall) در نزدیکی خیابان فرانس یوزف کای (Franz-Josefs-Kai) و در گوشه‌ای از میدان موزیوم پلاتس (Museumsplatz) قرار دارد.

گلوکس فال با تلفیق بار و کافه و ارائه‌ی میان وعده‌های خوش‌طعم،‌ کیک و شیرینی‌های لذیذ لحظات خوشی را به مشتریان خود هدیه می‌دهد. غذاهای این کافه بین‌المللی هستند و طعم منحصربه‌فرد غذاهای اسپانیایی و ایتالیایی آن در خاطر شما ثبت خواهد شد.

گلوکس فال به‌طور بخصوصی به خاطر غذاهای بی‌همتایش محبوب است و مکانی ایده آل برای دورهمی‌ها و گپ‌های دوستانه و صرف نوشیدنی و پیتزای آلمانی فلام کوخن (Flammkuchen)‌ یا غذاهای مشابه محسوب می‌شود.

کافه بار گلوکس فال - سالزبورگ

کافه گلاکن اشپیل

کافه گلاکن اشپیل (Glockenspiel) درست در قلب شهر تاریخی قرار گرفته است و یکی از دلنشین‌ترین محوطه‌های فضای باز را با چشم‌اندازی وسیع از میدان یادبود موتزارت و قلعه‌ی برجسته‌ی هوهن سالزبورگ ارائه می‌دهد.

این بنا در قرن هفدهم و هجدهم به‌عنوان اسطبل ساخته شد و بعدها به مکانی برای صرف بستنی تغییر کاربری داد. در سال ۱۹۲۵ بود که گلاکن اشپیل میراث‌دار فرهنگ کافه شهر شد و تا به امروز هم توانسته با آغوش باز، پرچم‌دار این فرهنگ باشد.

در میان آیتم‌های گران‌قیمت کافه، بستنی خانگی مثل بسیاری از شیرینی‌ها و غذاهای منو، دارای طعمی لذت‌بخش است. قیمت‌ها برای بازدیدکنندگان صرفه‌جو کمی بالا هستند.

همچنین علاقه‌مندان به تزیینات و آثار هنری کریسمس می‌توانند از موزه‌ی کریسمس سالزبورگ که دقیقاً در طبقه‌ی بالای کافه قرار دارد، بازدید کنند.

کافه گلاکن اشپیل - سالزبورگ

کافی آلکمی

همان‌طور که از نام این کافه‌ی دنج پیدا است، کافی آلکمی (Kaffee Alchemie) یا «کیمیاگری قهوه»، کیفیت بالای قهوه و قهوه‌ی تخصصی را در اولویت قرار می‌دهد.

در میان کارکنان مشتاق و علاقه‌مند پشت پیشخوان چهره‌ی جان استابرود، متصدی نروژی بار و برنده‌ی چندین جایزه، به چشم می‌خورد. جان در رویدادهای قهوه‌ی جهانی یکی از سَرداوران مطرح به شمار می‌رود و به‌تنهایی در سال ۲۰۱۸ در چندین کشور به قضاوت پرداخته است.

قهوه‌ای که با چیره‌دستی و تبحر او سرو می‌شود، واقعاً کیمیای بخصوصی در خود دارد. کافه آلکمی همچنین انواع شیرینی‌ها را همراه با نوشیدنی سرو می‌کند.

کافه آلکمی - سالزبورگ

 کافه آم کای

کافه آم کای (Café am Kai) یا «کافه در اسکله» مکانی ایده آل برای به دست آوردن آرامش در کنار رودخانه‌ی سالزباخ به‌حساب می‌آید. این کافه را می‌توان جوان، تازه، منحصربه‌فرد و سنت‌شکن توصیف کرد.

در تابستان حتی بار ساحلی دارد! مردم به اینجا می‌آیند تا لحظات خوشی داشته باشند و با دیگر مهمانان شاد کافه خوش‌وبشی کنند، شاید بستنی بخورند و کمی هم با کارکنان صمیمی کافه صحبت کنند.

فضای دنج و محبوب کافه ام آی برای رزرو صبحانه‌ی آخر هفته ایده‌ای بسیار عالی خواهد بود. این کافه در کنار قهوه و کیک، سالاد و میان وعده هم ارائه می‌دهد.

مریم رضایی مریم رضایی
{{selectedRate}}
زوریخ، لوگانو

تور زوریخ و لوگانو

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش , ترک
قیمت از
49,900,000
1,890
پاریس

تور پاریس

 • 8 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
2,390
کاپادوکیا، استانبول

تور استانبول و کاپادوکیا

 • 7 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
59,900,000

بنر تورهای تابستان

{{totalCount}} دیدگاه

{{nameError}}
{{emailError}}
{{commentViewData.commentLength - commentMessage.length}} کاراکتر باقی مانده
{{commentMessageError}}
{{responseMessage.text}}