شیوع ویروس کرونا منجر به تعطیلی جاذبه های گردشگری شد

مریم رضایی
 • مریم رضایی
 • 1398/12/18
 • 0 دیدگاه
{{selectedRate}}

در ماه‌های اخیر یکی از بدترین اتفاقات ممکن یعنی شیوع ویروس کرونا یا کووید ۱۹، ضربه‌ی سنگینی به صنعت گردشگری وارد آورده و منجر به تعطیلی بسیاری از جاذبه‌های گردشگری دنیا شده است.

تور اروپا

تمام ماجرا از تعطیلی مجموعه‌ی تفریحی دیزنی‌لند شانگهای شروع شد؛ طولی نکشید که تمام تم پارک‌های دیزنی آسیا به خاطر نگرانی از شیوع ویروس کرونا، درهای خود را به روی گردشگران بستند.

تعطیلی جاذبه های گردشگری بر اثر شیوع کرونا

با گسترش ویروس کرونا، تاکنون بیش از ۸۹ هزار نفر در سرتاسر دنیا مبتلا شده‌اند؛ از طرفی، جاذبه‌ها و رویدادهای مهم گردشگری که بازدیدکنندگان را از گوشه و کنار دنیا مجذوب خود می‌کردند، تحت تاثیر شیوع این بیماری قرار گرفته‌اند.

حتی موزه‌ مشهور لوور پاریس، بعد از شیوع ویروس کرونا در فرانسه و بخش‌های دیگر اروپا، به‌طور موقت درهای خود را به روی بازدیدکنندگان بست؛ هرچند بعد از سه روز تعطیلی، دوباره فعالیت خود را از سر گرفت.

انتظار می‌رود، در پی تایید موارد جدیدی از شیوع ویروس کرونا در کشورهای جهان، مراکز بیشتری به تعطیلی کشانده شوند. مقاله‌ی پیش رو اطلاعات به‌روز و سودمندی را درباره‌ی وضعیت کنونی مهم‌ترین جاذبه‌های دیدنی دنیا در اختیار شما قرار خواهد داد.

تعطیلی جاذبه های گردشگری بر اثر شیوع کرونا

 تعطیلی جاذبه های دیدنی

کاخ گیونگ بوک گانگ، یکی از مشهورترین جاذبه‌های پرطرفدار کره جنوبی، بنا بر اعلام وب‌سایت رسمی این مکان دیدنی، تمامی تورهای گردشگری خود را «تا اطلاع ثانوی» به حالت تعلیق درآورده است.

در میلان، جایی که سفر به این شهر در روزهای اخیر با محدودیت بیشتری انجام می‌پذیرد، کلیسای جامع میلان دومو، با رعایت اقدامات لازم به‌منظور جلوگیری از ازدحام جمعیت، در روز دوم مارس بازگشایی شد اما خانه‌ی اپرای محبوب تئاترو آلا اسکالا (Teatro alla Scala) تصمیم گرفته است، به علت نگرانی از شیوع ویروس کرونا، درهای خود را همچنان بسته نگه دارد.

برج اسکای تری توکیو،‌ یکی از مکان‌های پربازدید پایتخت ژاپن، در اول مارس تعطیل شد و بنا بر اعلام وب‌سایت این برج، با توجه به حفظ سلامت و امنیت بازدیدکنندگان و کارکنان، احتمالاً تا روز ۱۵ مارس، همچنان بسته خواهد بود.

تعطیلی جاذبه های گردشگری بر اثر شیوع کرونا

تعطیلی تم پارک ها

پارک شانگهای دیزنی در روز ۲۴ ژانویه بسته شد و هنوز هیچ‌ برنامه‌ای در خصوص بازگشایی آن وجود ندارد. با توجه به شمار بالای مبتلایان کرونا ویروس و مرگ‌ومیر ناشی از آن در چین،‌ مشخص نیست در چه تاریخی فعالیت این پارک، از سر گرفته خواهد شد.

بنا بر اعلام وب‌سایت این مجموعه‌ی تفریحی، مسئولان دیزنی‌لند در تماس مستقیم با مقامات بهداشت چین و دولت محلی هستند و هر زمان که اعلام شود، بازید از مکان‌های دیدنی خطری در بر ندارد، تاریخ بازگشایی را به اطلاع عموم خواهند رساند. 

همچنین پارک دیزنی‌لند هنگ‌کنگ و تم‌پارک آبی اوشن به‌طور موقت بسته شده‌اند و هیچ تاریخی برای بازگشایی مجدد اعلام نکرده‌اند.

در این اثنا، در ژاپن که شیوع بیماری کرونا در هفته‌های اخیر با سرعت رو به رشد است، پارک‌های دیزنی‌لند توکیو، دیزنی‌ سی (DisneySea) و لگولند تعطیل شده‌اند و احتمال دارد، از روز ۱۶ مارس دوباره آغاز به کار کنند. از سوی دیگر،‌ پارک یونیورسال استودیو در ژاپن هم اعلام کرده است تا پایان ۱۵ مارس تعطیل خواهد بود.

تم‌پارک‌های دیزنی تنها پارک‌هایی نیستند که برنامه سفر گردشگران را تحت تاثیر تعطیلی خود قرار می‌دهند، در تایلند هم، تم‌پارک مهم لجند سیام (Legend Siam) به علت کاهش شمار بازدیدکنندگان، از بسته‌‌شدن درهای خود،‌ در روز سوم مارس خبر داد.

با‌توجه به شیوع این بیماری، اگر برنامه‌ی سفر شما بر روی بازدید از تم‌پارک‌ها یا مجموعه‌های تفریحی متمرکز شده است، برای کسب آخرین اطلاعات با روابط عمومی پارک‌ها تماس بگیرید.

تعطیلی موزه ها

با گسترش شیوع کرونا ویروس در برخی نقاط اروپا، چندین موزه در میلان، ونیز و دیگر نواحی شمال ایتالیا موقتاً بسته شده‌اند و مجدداً با اتخاذ اقدامات جدید امنیتی شروع به کار خواهند کرد.

برای مثال مجموعه‌ی پگی گوگنهام در ونیز، با جلوگیری از ایجاد تجمعات بزرگ، از بازدیدکنندگان خواسته است تا فاصله یک متری خود را با دیگران حفظ کنند. همچنین موزه‌ی لئوناردو داوینچی در شهر فلورانس نیز تا اطلاع ثانوی بسته خواهد بود.

تعطیلی جاذبه های گردشگری بر اثر شیوع کرونا

موزه‌های چین نیز به علت شیوع ویروس وادار به تعطیلی شده‌اند. بااین‌وجود، اداره کل میراث فرهنگی ملی چین از تمامی موزه‌ها و اماکن دیدنی درخواست کرده است تا در رسانه‌ها و شبکه‌های مجازی به فعالیت خود ادامه دهند و خدمات خود را دیجیتالی ارائه کنند.

این تعطیلی شامل کاخ موزه‌ی پکن در شهر ممنوعه‌ هم می‌شود که از تاریخ ۲۵ ژانویه به روی عموم بسته شده است.

به دلیل شیوع ویروس کرونا، چندین موزه در ژاپن با تعطیلی موقت مواجه شده‌اند که در این میان، نام موزه‌ی هنر دیجیتالی موری (Mori)، موزه‌ی ملی هنر مدرن و موزه‌ی ملی کیوتو به چشم می‌خورند.

در کره جنوبی هم موزه‌ی ملی کره، موزه‌ ملی مدرن و موزه‌ هنر معاصر تا اطلاع ثانوی بسته خواهند بود.

مریم رضایی مریم رضایی
{{selectedRate}}
زوریخ، لوگانو

تور سوئیس (زوریخ و لوگانو)

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,690
پاریس

تور فرانسه (پاریس)

 • 8 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,890
مادرید، بارسلونا

تور اسپانیا (مادرید و بارسلونا)

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,790

بنر تورهای تابستان

{{totalCount}} دیدگاه

{{nameError}}
{{emailError}}
{{commentViewData.commentLength - commentMessage.length}} کاراکتر باقی مانده
{{commentMessageError}}
{{responseMessage.text}}